"Nasz nowy dom" zmienia życie rodziny z gminy Koprzywnica

Tagi:
"Kiedy otworzyłam drzwi dosłownie mnie zatkało – stała za nimi pani Kasia Dowbor. Byłam taka szczęśliwa, że myślałam, że ją uduszę" – Program „Nasz Nowy Dom" kolejny raz w Świętokrzyskiem.
  • Katarzyna Dowbor

    Podpis pod zdjęcie - Katarzyna Dowbor i jej ekipa tym razem remontują dom Alicji Tkacz z miejscowości Postronna w gminie Koprzywnica w powiecie sandomierskim. Na zdjęciu z dziećmi Klaudią i Kamilem.

    archiwum Echa Dnia

"Kiedy otworzyłam drzwi dosłownie mnie zatkało – stała za nimi pani Kasia Dowbor. Byłam taka szczęśliwa, że myślałam, że ją uduszę" – Program „Nasz Nowy Dom" kolejny raz w Świętokrzyskiem.

Tym razem architekt i ekipa budowlana pod czujnym okiem kamer będą walczyć z czasem i piętrzącymi się trudnościami, by pomóc żyjącej w ekstremalnie ciężkich warunkach rodzinie z miejscowości Postronna w gminie Koprzywnica, w powiecie sandomierskim.

Tynk spadał na głowę

– Do programu „Nasz Nowy Dom" zgłosiła mnie kuzynka, której jestem niezmiernie wdzięczna – przyznaje 47-letnia Alicja Tkacz, która samotnie wychowuje czwórkę dzieci, w tym dwójkę niepełnoletnich - 12-letnią Klaudię i 15-letniego Kamila. Osiemnastoletnia Marta i 22-letni Adrian wyjechali na Śląsk, gdzie znaleźli dorywczą pracę.

Warunki, w jakich do tej pory mieszkała rodzina Tkaczów były po prostu tragiczne. Podłogi były powyginane od wielokrotnych zalań, dach przeciekał , nie było ogrzewania, bieżącej wody, nie mówiąc już o łazience. – Nigdy nie zapomnę, jak podczas ulewy sufit przeciekł do tego stopnia, że fragment tynku poleciał w nocy na łóżko w którym spał mój syn. Kamil strasznie to przeżył, bo po prostu potwornie się przestraszył – z drżeniem w głosie opowiada pani Alicja.

W sobotę przeżyją szok

Informacja o tym, że rodzina Tkaczów weźmie udział w programie do ostatniej chwili była trzymana w tajemnicy. – Kiedy przyjechała do nas ekipa telewizyjna nic nam nie powiedziano. Pamiętam każdą sekundę czekania aż wreszcie usłyszałam pukanie. Kiedy otworzyłam drzwi dosłownie mnie zatkało – stała za nimi pani Kasia. Byłam taka szczęśliwa, że myślałam, że ją uduszę. Największy stres był jednak wtedy, kiedy pani Kasia ogląda dom i podejmowała decyzję, czy ekipa budowlana nam pomoże – wspomina pani Alicja.

Ostatecznie wszystko ułożyło się po jej myśli i kilka dni temu rodzina zamieszkałą w hotelu Słoneczny Zdrój w Busku Zdroju należącego do sponsora programu – firmy Polskie Składy Budowlane, aby wrócić w sobotę do wyremontowanego domu.

Rodzina Tkaczów to nie pierwsi mieszkańcy z województwa świętokrzyskiego, którzy trafili do programu „Nasz nowy dom". We wrześniu ubiegłego roku zupełnie nie do poznania zmienił się dom pań Cedzyńskich z Krajna w gminie w powiecie kieleckim. Kobiety nie mogły uwierzyć, że zamieszkają w zupełnie innych warunkach. W marcu 2015 roku gruntowny remont przeszedł dom Eweliny Kumur z miejscowości Kokot w gminie Kije, w powiecie pińczowskim. Partnerem programu jest mająca swoją centralę w Wełeczu koło Buska – firma Polskie Składy Budowlane.

Autor: Paulina Baran
82komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (82)

szkoda dzieci, ale z całym szacunkiem najstarsze ma 22 lata najmłodsze 12 kolejne dzieci przychodziły na świat, a teraz sponsoring. Pani chyba najpierw powinna była stworzyć warunki a dopiero później potomstwo. Ja mam kredyt na 25 lat i jedno dziecko, na więcej mnie nie stać, chciałam, żeby moje dziecko miało godne warunki do życia. Tutaj proszę najpierw dzieci, potem lament i jakoś to będzie
ali, 10.03.2016, 19:17
różnie się życie układa, pytanie co z mężem (czy ojcem), sam mam czworo dzieci i jest ciężko a oboje z żoną pracujemy- a czasem antykoncepcja nie działa i co wtedy? jakby co plasterków nie polecam, chyba że zamiast ;)
ck, 10.03.2016, 19:51
mam nadzieję, że dzieci nie żyją w takich warunkach jak opisane w artykule
ihgbiu, 10.03.2016, 20:02
JAK SIĘ MA 18 LAT TO MOŻE I SEKS JEST NAJWAŻNIEJSZY, ALE PAN MA JUŻ CHYBA SWOJE LATA WIEC MOŻE CZAS POSTAWIĆ NA ROZSĄDEK.
XXX, 11.03.2016, 09:05
W dniu 14 -go czerwca 2016 roku czytałem akta rozwodowe w sądzie okregowym w Gliwicach , ta kobieta Tkocz Alicja nie cofnie się przed niczym aby tylko udowodnic moją winę o rozpadzie małżeństwa ,a to wiąże się z tym że sąd jej przyzna 800 złotych alimentów na nią, bo na dzieci już ma .
Kłamstwo na kłamstwie kłamstwem podparte , powtarzam ,ta kobieta jest pozbawiona jakichkolwiek zasad moralnych , nie istnieją dla tej kobiety żadne jakiekolwiek wartości moralne ,
Kasa , kasa i po tysiąckroć kasa , to jedyna wartość moralna jaką posiada .
Już czasem niemam siły się bronic ale nie poddam się, bo nie chodzi o te 800 złotych , tylko o to do czego ta kobieta jest zdolna ,a zdolna jest dosłownie do wszystkiego co tylko jej pomoże w wyłudzeniu 800 złotych .
Szanowni Panstwo , jeśli Bóg miał mnie ukarać , to już to zrobił podsuwając na mojej drodze życiowej tą nikczemną kobietę .
Dziękuję za przeczytanie tych kilku słów .
Pozdrawiam
Bogusław Tkocz
Tkocz Bogusław (tyran), 17.06.2016, 20:00
daj pan spokój panie tkocz , dzieci bedą starsze to zrozumieją i uciekną tak jak dwoje starszych dzieci do pana a ta nieszczęśliwa kobieta na starość zostanie sama z swoją nienawiścią do świata i ludzi ,wiem co mówię bo ją znam .
wiejski sąsiad , 20.06.2016, 19:13
18 -go listopada 2016 roku po ciężkiej batalii w Sądzie Okręgowym w Gliwicach zapadł wyrok w sprawie rozwodowej . Dziękuję swiadkom z woj świętokrzyskiego i woj śląskiego którzy bezstronnie potwierdzili jakże fałszywą , kłamliwą , wredną chytrą ,nikczemną i rozpustną jest ALICJA TKOCZ .
Sąd wnikliwie rozpoznał wszystko za i przeciw i uznał zę wina za rozpad małżeństwa jest dwustronna co mnie w zupełności satysfakcjonuje .
Ale najważniejsze jest to że 800 złotych alimentów na rzecz byłej żony Alicji Tkocz NIE zostało przyznane .
Potwierdzone zostało to że wielu ludzi wie że Alicja Tkocz do jakiejkolwiek najmniejszej pracy czuje wstręt i obrzydzenie , a jedynym środkiem utrzymania jest ciągłe i do każdego ( gmina ,rodzina, znajomi , obcy ) DAJCIE MI .....
,co dostrzegł Sąd i uznał ten tryb życia za roszczeniowy .
Raz jeszcze dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli .
Tkocz Bogusław ( były mąż tyran), 24.11.2016, 10:48
w historii tej wniosek nasuwa się jeden Nie zawsze mężczyzna jest tą świnią za ktòrego często go mają Pozdrawim i zyczę powodzenia.
wierzący, 07.12.2016, 09:04
chyba ci zazdrość du*ę ściska....ciekawe czy twoi rodzice pomyśleli kiedyś .hmm "mogliśmy nie mieć dzieci, to żylibyśmy jak lordy". teraz wszyscy chcą zapewnić dzieciom wszystko i dziwić się że rosną małe samoluby które wyżej sraj*ą niż dup*ę mają
k, 10.03.2016, 20:14
żal mi dupy nie ściska po prostu uważam, że należy myśleć przed a nie po fakcie. Płodzenie kolejnych dzieci w warunkach urągających godności ludzkiej jest dla mnie przejawem głupoty. Nie żyję jak lord ale nie wyobrażam sobie jak można rodzić kolejne dzieci gdy dach przecieka i brak łazienki, miejsca do życia. Każdy powinien wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje, w tym przypadku za głupotę dorosłych płaciły i płacą dzieci, których mi żal czego nie mogę powiedzieć o ich matce, która moim zdaniem wykazała się brakiem odpowiedzialności
ali, 10.03.2016, 21:14
Najmłodsze ma 12 lat a skąd wiesz jak się tej rodzinie powodziło 13 lat temu, kiedy spłodzili najmłodszą? A może przez ten czas los ułozył się inaczej niż planowali?
Masz kredyt na 25 lat - to dużo czasu - może się przydarzyć wszystko: utrata dobrej pracy, choroba, która pochłonie masę pieniedzy i kolejne kredyty, śmierć a wtedy wszystko się zmienia...
Duska, 11.03.2016, 08:43
nie wiem jak w twojej okolicy ale u mnie bieżąca woda i łazienki w domach są lat kilkadziesiąt a nie 13, dach też z dobrego w 13 lat nie robi się dziurawy, to są zaniedbania dziesięcioletnie i podejrzewam że dach przeciekł 20 lat temu, ale jak znam życie "flaszka {" stała na drodze do remontu
Ania, 11.03.2016, 14:32
to nie flaszka na drodze stała do remontu . To bzdura. Na przeszkodzie stało nie bo nie i już .
wiem najwięcej , 13.03.2016, 19:21
Komentarz został usunięty.
z jednej strony się zgadzam, bo sama nie mam dzieci choć 30 lat na karku i mąż od dawna - dorabiamy się.. z drugiej strony kibicuję wszystkim którzy są na tyle odważni by te dzieci mieć choć nie mają warunków. Mieszkamy teraz w Londynie i tutaj nikt się nie przejmuje warunkami w jakich będą wychowane dzieci - po prostu niektóre kultury mają zakorzenione że dzieci mieć trzeba i to jak najwięcej a jak zostaną wychowane to już nikogo nie obchodzi. I proszę mi uwierzyć, że socjal nie jest tu aż tak znakomity żeby wystarczyło na przyzwoite wychowanie ośmiorga dzieci. Dzieci mają płaskostopie, krzywe zęby i nie chodza na dodatkowe zajęcia z języka obcego. Ale "kultura" rodziów przechodzi na następne pokolenia a nasza nie przejdzie. Bo mówiąc że troszczymy się o przyszłość naszych dzieci tak naprawdę troszczymy się o siebie - żeby nam się żyło dostatnio. Dzieci które przyszły na świat będą się cieszyć że mają rodziców - kiedyś przynajmniej dojrzeją do tego żeby docenić ten fakt...
truskawka, 11.03.2016, 08:58
Nigdy nikomu niczego nie wypominajmy...
Gdyby każdy był taki jak Ty to było by idealnie na świecie. Ale nie jest, a świat i tak jest piękny.
Nie znam rodziny, ale fajnie, niech mają !
Korek, 11.03.2016, 11:52
popieram dlaczego ludzie którzy sami doprowadzają do takich sytuacji, nie idą do pracy, piją otrzymują pomoc a ci którzy pracują kosztem własnego zdrowia, otrzymują od państwa kolejne obciążenia. Dzieci szkoda, ale ktoś je spłodził więc ojców powinno się wziąć za łeb i do roboty. Teraz hotel , rozrywka i kapitalny remont. Obok ludzie którzy pracują za pracę minimalną, ledwo wiążąc koniec z końcem ale pomagać trzeba takim, dzieci żal, ale ta pani powinna to odpracować
Ania, 11.03.2016, 14:34
Tak czytam te komentarze i aż głową boli... Nie znać i oceniać to już szczyt szczytów... A może by się tak ktoś z Panią Ala zamienił na życia i starał sobie radzić tak jak ona. A może ktoś pomyślał że nie każdemu wywala swoje problemy? Burżuje ku*wa... Ta wieś jest pojeba*a jakich mało. Pokazali jak się stawili do pomocy... Myślicie że Ci z TV tego nie widzą jakie ludzie tam żyją. Kto jest pomocny i nie zazdrosny to widać a reszta to oszolomy których żal d*pe ściska bo komuś się polepszy. Szok normalnie ze ludzie mogą życzyć jak najgorzej tylko dlatego ze im się nie poszczescilo. Myślicie że do tego programu kwalifikują każdego? Widocznie był konkretny powód do podjęcia decyzji o tak duzym remoncie.
Aga, 11.03.2016, 19:10
Bardzo zabawne co pani pisze , ale jakby ona wzięła się za robotę i nie żyła tylko z pomocy społecznej to by miała wiele... Każdy pracuje na siebie , rozumiem można pomóc ... Ale też trzeba coś zrobić a nie czekać na darowiznę od kogoś ... wiem co mówię .
Ps. Ta wieś nie jest poje*ana tylko pani.
Dziękuję , do widzenia .
Sąsiadka , 08.05.2016, 18:21
Siedzi Pani jak widzę w temacie . , krótko, treściwie bez obelg i wyzwisk . Ja już wiem że Pan Tkocz po obejrzeniu tego sensacyjnego odcinka Nasz Nowy Dom nie pozostawi tego bez odezwu .Pytanie , kierują Panią emocje czy jest Pani zdecydowana na pomóż Panu Tkoczowi bo jak widać powyzęj prosi o pomoc i nawet podał swój adres mailowy .Dziękuję pozdrawiam
Też wiem co mówię , 09.05.2016, 20:12
Kiedys dawno temu , utrzymywałam kontakty z ludzmi z gminy , i, jak sięgne pamięcią to zawsze widziałam i mówiono ze Tkaczowa Alicja ciągle pukała do opieki po pieniązki.I zeby nie kłamać to tak od 1999 roku .
27 lat ! Co tu gadać , , ci co myślą to wiedzą co to za ziólko .
Pani z Koprzywnicy , 05.06.2016, 22:06
Tkaczowa to hiena , wszyscy ją omijają ,bo ona by z trupa zdarła ostatnie buty
Bywalec, 21.11.2016, 20:26
Hohoho, cóż za bohaterowie się znaleźli... Znam tą rodzinę nie od dziś i mogę powiedzieć, że najważniejsze co dziecko może dostać to jest miłość, troska i zainteresowanie!!! Dawniej małżeństwa mieli po dziesięcioro dzieci, mieszkali w dwóch pokojach, nie było łazienki, a dah też przeciekał. I co? I dawali sobie radę, bo była miłość. Ja życzę jak najlepiej pani Ali i jej rodzinie :* całuski Wiola
W, 10.03.2016, 21:20
ja również znam losy tej rodziny i mówiąc szczerze nie są one zbyt chwalebne, schadzki, libacje (mówiąc dość pobłażliwie) jest w Postronnie inna rodzina która bardziej potrzebuje pomocy gdyż mieszka tam trzy rodziny łącznie 10 osób i nikt im nie pomorze, a nie licząc innych osób które mieszkają w drewnianym domku z dziurawym dachem bez bieżącej wody i kanalizacji o tych ludziach warto pamiętać i im pomagać.
Gość, 10.03.2016, 22:55
W takim razie nie znasz tej rodziny skoro wypowiadasz się o libacjach. A może już tobie siara zjadła komórki w głowie albo zazdrość? Przecież skoro jest taka rodzina w tej miejscowości z drugim tak zniszczonym domem to czemu nie podejść do ekipy i się nie zapytać o pomoc?
Robert, 11.03.2016, 22:44
Mnie to śmieszy....najtańsza blacha ocynkowana Trapezówka to 12zł za m2 ...czyli 1200zł za 100m2 dachu i 2 dni pracy jak prosta dwuspadówka. Sciany - ocieplenie, siding lub tynk mineralny za grosze. Podłogi - panele po 14zł.... Ot wielkie mi wydatki - w cenie Roweru górskiego na Komunię.
Ludzie teraz strasznie nieporadni i leniwi. Włączą TV albo net i tyle ich widać przy pracy......
mietek, 19.04.2016, 13:20
Hm a może by tak spytac Panią Alicję gdzie ma plany domu który chciał stawiac jej mąż ?
wiem najwięcej , 13.03.2016, 19:25
Hm a może by tak spytac Panią Alicję gdzie ma plany domu który chciał stawiac jej mąż ?
ja wiem, 13.03.2016, 19:25
ŻAL DZIECI -zgadzam się bo dziecko nic nie jest winne !!! a co matka robi żeby im się lepiej zyło czy kiedykolwiek poszła do pracy ,nie- lepiej niech OPS i cały świat pomoże .....Jest wiele ludzi biednych i wstyd im o coś prosić . idą oni dorobić (starsze osoby) przy rwaniu owoców,grabieniu czy przebieraniu...itp.
a, 11.03.2016, 00:31
Pani Alicja i praca? Ogień i woda
ja wiem, 13.03.2016, 19:33
wszyscy pomagaja takim ludziom i wspoczuja a jak szczescie usmiechnie sie do nich to juz jest zazdrosc no oczywiscie komentarze bardzo dobrze niech maja
lila, 11.03.2016, 10:56
Czytając te opinie rozumiem, że bogaty człowiek jest górą na tym świecie, a biedniejszemu zamiast odrobinę współczuć to należy go jeszcze bardziej zdołować po prostu dokopać.Myślę, że ci którzy wypisują te bzdury o Pani Alicji nie są tymi co jej nie znają i myślę, że bardzo dobrze znają i są po prostu zazdrośni, po prostu się w nich gotuje. Mają gorsze warunki od niej jakie miała do tej pory i myślą jakby to zmienić. Zmieniajcie, piszcie do Pani Kasi Dowbor i może wam głupie łby pomoże. I skończcie z tą ohydną zazdrością bezczelne typy. To co robi dla tych ludzi i wielu innych P. Kasia jest godna podziwu i wielkiego podziękowania.Chyba w tej wiosce ludzie nie są sobie zbyt przyjaźni jeśli opisują o tej Pani niemiłe komentarze.Kobieta po prostu zasłużyła na pomoc i ją otrzymała.Teraz możecie jej wszyscy zazdrościć.Nie ważne czy biedny czy bogaty a nawet jeszcze inny. Trzymaj się P.Alicjo nie zwracaj uwagi na to co ludzie myślą i gadają.Głowa do góry nie poddawaj się .A Pani Kasi należą się wielkie podziękowania za pracę,wysiłek,wkład i ogromną misję jaką wykonuje dla ludzi i rodzin żyjących w trudnych warunkach w naszym kraju.
QAZ, 12.03.2016, 14:43
dzieci ? bieda? dzieci potrzebują miłości a biedę Pani Alicja sobie wyhodowała Pięknie wyremontowany dom nie zazdroszczę
? ? ? , 13.03.2016, 19:17
kobieto gdybys spojrzała w siebie to dostrzegłabys jakie kocopoły pier............
Tkocz to wredna dama ze wsi , ze wsi gdzie ludzie ciężko pracują a ona wiejska dama palcem nie kiwnie zeby cos w swoim życiu zmienic ,niech Pani spróbuje sie jej przeciwstawić to zobaczy Pani kim jest , podpowiadam ze okaze sie ze łajdaczyła sie Pani , ze jest Pani alkoholiczkką i wogóle jest Pani najgorsza. Ludzie we wsi to wiedzą a Pani nie i tu tkwi błąd.
xyz, 03.07.2016, 19:43
a może ty głupi łbie pomysl o tym że to nie wieś jest nieprzyjazna tylko ta krowa Tkaczowa jest nieprzyjazna wsi bo boli ją sukces innych ludzi i krew ma ją zalać jak innym a może nawet i Tobie powodzi się troszeczkę lepiej , myslenie nie boli
Wiejski zazdrośnik , 05.07.2016, 07:15
a ja mam w d.... to co tu piszecie.wiadomo prozniakom zawsze sie udaje.a jam takie zdanie,jak sam nie zarobie to nikt mi nie da.wyjechalem do niemiec i jakos pomalu wyremontowalem dom kupilem auto a teraz trzeba troche dzieciom odlozyc.wiadomo rozlaka z zona dziecmi nie jest fajna ale taki jest los w dzisiejszej polsce
edek, 13.03.2016, 14:31
Pal licho Panią Alicję ,ale jej rodzina zachowała się super , jak bydło wpadła do tego mieszkania urwali klamkę , porysowali buciorami panele , a i lodówkę sprawdzili , no a jakże , przecież mają prawo ,załatwili remont to milczcie reszta rodziny i ludzie ze wsi a na koniec olali 18 to letnią córkę Pani Alicji która przyjechała ze Śląska powitać mamę i rodzeństwo .Milczec chamstwo . i nie dyskutować . Pozdrawiam mieszkaniec sąsiedniej wsi
Rodzinka, 15.03.2016, 07:36
każdego roku bogatsi gospodarze potrzebują sezonowych pracowników , pokażcie mi chociaż jedną osobę która potwierdzi ze pani Tkacz przepracowała jedną godzinę u jakiegokolwiek gospodarza , a dzieci już duże i opieki całodniowej nie potrzebują . Zazdrość o dom ? To nie ten temat .Pani Alicja od młodości dbała o to aby być wiecznie biedną i nie pomógł mąż ani jego czy jej rodzina .Ona po prostu chce być biedna bo to jej odpowiada.
wiejski gosc, 20.03.2016, 17:44
Fajnie że wyremontowali im tą ruinę , tylko dlaczego dzieci Pani Tkacz nigdy się nie uśmiechają ani tez nie mają przyjaciół .Takie smutne buzie... a to dlaczego nikt ze wsi nie przyszedł pomóc przy pomocniczych pracach przy remoncie domu to niech sobie pani Alicja podziękuje ,bo nigdy nie miała dla nikogo pomocnej ręki ani tez dobrego słowa , a ludzie to widzą i pamiętają .
Obserwator, 22.03.2016, 13:28
pani tkacz wyłudziła kłamstwami remont domu , bo nieprawdą jest ze starsze pracują , córka uciekła do ojca na sląsk a syn jest przy niej tylko ona to ukrywa bo bałas sie ze mogą ją zmusic żeby syn poszedł do roboty i wtedy guzik z remontu
znajoma, 23.03.2016, 16:34
byłam tam 12 marca stałam z boku i patrzyłam , męża pani Alicji z kwiatami widziałam i jakies dzieciaki ,ale jej kochanka Waldka nigdzie nie dojrzałam , teraz już kochany Walduś niepotrzebny bo dom zrobiony , a przedtem częstym gościem był u pani Ali
ciekawska, 26.03.2016, 18:59
do Pani Ani - która twierdzi ze wieś Postronna to stado poj..... nych ludzi którzy są zawistni o to ze Pani Alicji zrobiono remont i ze pokazali jak się stawili do pomocy . A czy wie Pani , ze Pani Alicji przeszkadza wszystko , jej psy mogą biegac bezpańsko , ale moje nie bo to już wykroczenie i zaraz dzwoni na policję , a czy Pani Aniu wie Pani ze ta biedna kobieta skrzywdzona przez los nigdy nikomu nic nie pomogła , dla każdego miała i nadal ma złą twarz i że pani Tkocz wyznaje zasadę ze kto nie z nią ten przeciw niej .To naprawdę niedobra kobieta , a najlepiej to sobie potwierdzić wypytując ludzi którzy ją znają i na koniec proszę nie krzywdzić ludzi ze wsi Postronna bo każdy mieszkaniec jest innym człowiekiem i każdy widzi jak się druga osoba zachowuje, i wie kiedy można komuś w potrzebie pomóc a kiedy nie , bo ta osoba a w tym przypadku Pani Tkocz na to nie zasługuje
Wędrowiec, 27.03.2016, 18:31
Kto zna Panią Tkocz ? Ja ją znam , tą wredną babę , okłamała mnie pożyczając odemnie pieniądze ,i do dziś nie oddała , a ma , bo opieka pomaga , mąż wysyła z zachodu pieniądze , a tak płakała ze niema co dac dzieciom jesc ,więc jej pożyczyłam i to dość dużo , bądź dobry to cię zeszmacą a jej jeszcze dom wyremontowali , nie jestem zawistna tylko bądź człowiekiem dla drugiego to iat będzie piękniejszy .Dzieci mi szkoda , tej ładnej Klaudi i Kamila , a tą ropuchę żeby szlag trafił, fałszywe babsko.
ksiądz Mateusz Sandomierz, 28.03.2016, 17:22
wypierdalac z tych komentazy bo wam z dupy garaz zrobie dla wycieraczek jeszcze jeden komentaz a znajde tom kurwe ktura tak pisze
czlowiek ktury cweli ludzi tacy jak wy szmaty, 29.03.2016, 21:16
Ludzie we wsi plują na Panią Tkacz a ona i tak sobie nic z tego nie robi bo niema żadnych zasad moralnych i tylko tych dzieci szkoda bo miesza im w głowach ze cały swiat jest niedobry a ona jest tylko jedna wspaniała i krzywdzona przez los .A ten chłopak z krótszą nogą to syn od niej i ona go do więzienia chce zamknąć bo chce życ po swojemu a ona mu nie pozwala
wieśniak, 30.03.2016, 16:26
Hej Walduś pakuj walizki i z powrotem do Ali się wprowadz , mąż w Szwajcari pracuje to nie masz się czego bać a zresztą on się nawet na nią nie patrzy bo ma fajną młodą żonkę , a ty wrócaj na stare śmieci , dom już wyszykowany wleziesz tylko na ciepłe nóżki , wszystko gotowe .
kolega, 31.03.2016, 20:26
wiem ze dobrze zrobił mąż Pani Alicji że odszedł od niej bo z tą idiotką ani święty ani diabeł by nie wytrzymał .Wiem że dzieci się cieszą ze mają dom zrobiony , no i dobrze ale tej jędzy za nienawiść i kłamstwa do uczciwych ludzi ze wsi to kazałbym odpracować to chociażby w formie prac społecznych na przykład w Domu Pomocy Społecznej w Koprzywnicy,żeby wiedziała jak smakuje praca bo jednego dnia nie przepracowała a wszyscy jej mają dac bo ona chce
SŁOWIK , 31.03.2016, 22:05
tak , wiele osób ma tu racje ze widzi w pani tkocz czy tez tkacz złą kobietę , tylko dlaczego to dopiero teraz wyszło gdy jej dom zrobili ?A może i racja , może remont tego domu był po to potrzebny żeby większa grupa osób dowiedziała się jaki gagatek jest z tej kobiety .Nie znam jej osobiście ale od Staszowa po Tarnobrzeg wróble cwierkają o jej podłym charakterze i o kilku kochankach których po sprawdzeniu ze nie mają większych pieniędzy wyrzucała precz.Prawdopodobnie były mąż tej kobiety jest gdzies w Dani czy w Holandi i dba o te dzieci bo pracuje tam , ale czy te pieniądze są dzieciom dawane , kto to wie? A na koniec to nie dom wyremontowany jest przedmiotem zawiści to charakterek pani Tkacz jest tematem do rozmów.
Stara baba, 02.04.2016, 17:40
Miała dwóch kochanków , a jej mąż jest na Śląsku .
Sąsiadka , 08.05.2016, 18:29
Mąż nie jest już na Śląśku , pracuje za granicą legalnie i pomaga córce Marcie która została w mieszkaniu na Śląsku , dziewczyna nie pracuje , więc czynsz , wodę prąd , gaz i zycie płaci ojciec .
Koleżanka , 09.05.2016, 20:24