Kielecki architekt urządził dom w minimalistycznym stylu. Postawił na oryginalny design

Trwa konkurs „Metamorfozy”. „Echo Dnia” i Instytut Designu w Kielcach zapraszają do wspólnej zabawy, w której do zdobycia są cenne nagrody. Prezentujemy aranżację wnętrza domu, której autorem jest znany kielecki architekt. Ceni wysmakowany styl i harmonię otoczenia.
  • Kielecki architekt urządził dom w minimalistycznym stylu. Postawił na oryginalny design

    Sercem domu jest wiszący u sufitu oryginalny kominek w kształcie kuli.

    archiwum prywatne
  • Kielecki architekt urządził dom w minimalistycznym stylu. Postawił na oryginalny design

    Stalowe belki oprócz funkcji konstrukcyjnej doskonale harmonizują z kominkiem i designem w całym domu.

    archiwum prywatne

Minimalistycznie, czyli bez „ozdobników" i zbędnych dekoracji urządził swój dom jeden z uczestników naszego konkursu. Dzięki przemyślanej koncepcji, zgodnej ze swoim finezyjnym gustem, udało mu się osiągnąć wizualny efekt, który budzi zainteresowanie.

Zobacz też: Wielki boom na nowe mieszkania w Kielcach 

Prezentowane na zdjęciach wnętrza domu są urządzone nowocześnie i momentami surowo. Koncepcja architektoniczna jest jednak starannie przemyślana i widać w niej ogromną dbałość o każdy detal. Dom zbudowany jest na planie kwadratu i ma wewnętrzny dziedziniec. Daje to efekt bardzo kameralnej i przytulnej zabudowy, mimo momentami ascetycznego wystroju i oszczędności zarówno w zastosowanych formach, jak i kolorystyce.

Dom zaprojektowany jest zgodnie z rytmem życia jego mieszkańców. Centralnym jego punktem jest salon, a sercem - wiszący u sufitu oryginalny i chyba niespotykany często kominek w kształcie kuli, który już od wejścia przykuwa uwagę. Dźwiękochłonne panele na suficie doskonale komponują się z umieszczonymi na nim stalowymi belkami, które oprócz funkcji konstrukcyjnej świetnie harmonizują z designem w całym domu.

Kolorystyka pomieszczenia utrzymana jest w tonacji naturalnych barw ziemi. Kolory nie dominują we wnętrzu, lecz są jego delikatnym uzupełnieniem, tworząc harmonijną całość. Idealnie wkomponowane w kolorystykę jest naturalne drewno, z którego wykonana jest podłoga, krzesła i ścianka działowa. Meble i poduszki w czerwonym odcieniu są akcentem, stanowiącym kontrapunkt wnętrza. Lekkości dodaje pomieszczeniu także stół ze szklanym, przezroczystym blatem znajdujący się w części jadalnej domu. To, zdaniem fachowców, perfekcyjny przykład, że mniej znaczy więcej i na to, że dobry design to nie ilość, ale jakość.

Konkurs

Konkurs „Metamorfozy". „Echo Dnia" i Instytut Designu w Kielcach zapraszają do wspólnej zabawy, w której do zdobycia są cenne nagrody. 

Rusza konkurs na najbardziej pomysłowe wnętrze „Metamorfozy". Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy naszego regionu, którzy nadeślą zdjęcie wnętrza domu lub mieszkania, który zbudowali lub przeprowadzili w nim remont. Najlepsze pomysły na wnętrze oceniać będą internauci oraz jury profesjonalistów i najbardziej pomysłowym autorom domowych metamorfoz przyznają cenne nagrody.

Warto przeczytać: W Kielcach powstanie kolejny budynek projektu słynnych architektów ze Śląska 

- Konkurs ma zachęcić mieszkańców naszego regionu do zmiany swojego otoczenia, nie tylko zgodnie z katalogowymi trendami, ale przede wszystkim do samodzielnego projektowania i wykonywania elementów wyposażenia i wystroju wnętrz – mówią współorganizatorki przedsięwzięcia projektantka Ewelina Gdak i Karolina Borowiec z Instytutu Designu w Kielcach. Premiowany będzie własny, oryginalny pomysł na wnętrze. Dzisiaj prezentujemy dobry przykład aranżacji wnętrza i zachęcamy do przedstawiania swoich pomysłów.

Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać zdjęcie wnętrza swojego mieszkania lub domu po remoncie lub budowie. Jeśli uczestnik konkursu posiada zdjęcie wnętrza przed remontem – będzie ono także mile widziane. Zgłoszenia należy nadsyłać do 23 czerwca, do godziny 24, pod adresem info@idkielce.pl, z tytułem e-maila „Metamorfozy". Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Święta Kielc, 29 czerwca.

Spośród nadesłanych propozycji czytelnicy i internauci drogą głosowania w sondzie internetowej wybiorą najciekawsze wnętrze. Głosowanie ruszy po prezentacji na łamach Echa Dnia i portalu internetowego pod adresem www.echodnia.eu pierwszych zdjęć nadesłanych przez mieszkańców Świętokrzyskiego. Autor najlepszej i najciekawszej przemiany, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości tysiąca złotych oraz rabat w wysokości 15 procent na wszystkie produkty w sklepie meblowym S.O.S Design w Kielcach.

Swoje nagrody przyzna też jury profesjonalistów. Wyłoni ono trzech zwycięzców, którzy otrzymają: za pierwsze miejsce stolik H2 firmy Balma, zaprojektowany przez Designera Roku 2012 Piotra Kuchcińskiego, laureata nagrody za najwyższą jakość designu: „red dot award: productdesign 2013", za drugie miejsce pufo-stolik Trefle firmy Noti, zaprojektowany również przez Piotra Kuchcińskiego, a za trzecie - luksusowe akcesoria łazienkowe firmy Luxor.

To też cię zainteresuje: W Kielcach budują inkubatory dla biznesu 

Fundatorami nagród są Instytut Designu Kielce oraz sklep meblowy S.O.S. Design, mieszczący się przy ulicy Turystycznej 11 w Kielcach, który jest także patronem konkursu, oraz firmy Balma i Noti. Czekamy na oryginalne i kreatywne pomysły rozwiązań w Państwa wnętrzach.

Marzena SMORĘDA 

Autor: Marzena SMORĘDA
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Artykuł o architekturze i DWA słabe zdjęcia? NAPRAWDĘ?!
A, 05.06.2014, 11:37