Główne wydarzenia na targach Budma 2016

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2016 odbędą się w Poznaniu w dniach 2–5 lutego. To już 25 edycja największych w Polsce targów branży budowlanej.
  • Targi Budma 2016

    MTP

Tegoroczna edycja Budmy upłynie pod znakiem nowości produktowych i technologicznych, merytorycznych dyskusji oraz spotkań z architektami, a także prezentacji i pokazów. Na targach będzie ponad sześciuset wystawców.

Targi Budma 2016 pod hasłem inspiracji

Na Budmie będziemy mieli okazję zapoznać się z najnowszą ofertą wielu producentów i dystrybutorów. W ramach Klubu Premier Budma (organizowanego po raz drugi) będzie okazja zapoznać się z absolutnymi premierami w branży. Prezentowane produkty będą w sprzedaży dopiero po targach.
Warto także poznać 23 produkty nagrodzone w ramach Złotych Medalistów MTP. Wyróżniają się one jakością oraz innowacyjnością.

Ciekawym wydarzeniem będzie Strada di Architettura – poświęcone produktom charakteryzującym się unikatowym designem oraz najwyższym standardami wykonania.

Architektów i projektantów zapraszamy też na spotkania ze światowej sławy architektami. W ramach Forum Architektury, organizowanego przez MTP oraz Izbę Architektów RP, będziemy mieli okazję wziąć udział w wykładzie „The House as the City" izraelskiego architekta polskiego pochodzenia – Zvi Heckera. Równie interesująco zapowiada się spotkanie z jednym z najbardziej nagradzanych architektów tzw. młodego pokolenia, Robertem Koniecznym, a także laureatem ponad 30 nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych, Tomaszem Koniorem. Najnowsze trendy i niestandardowe rozwiązania z zakresu projektowania kominków przybliży Justyna Swat w ramach targów Kominki.

Budma 2016 pełna wiedzy

W programie tegorocznych targów przewidziano wiele spotkań merytorycznych. Do ważnych wydarzeń będą należeć Dni Inżyniera Budownictwa, podczas których omawiane będą m.in. aktualne zmiany w przepisach czy też wymaganiach w zakresie energooszczędności w budownictwie. Tematyka wspomnianej energooszczędności zostanie rozwinięta podczas VII Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego gdzie poruszone zostaną m.in. takie aspekty jak ekologiczne budownictwo drewniane w standardzie pasywnym, ekonomiczne korzyści budynków pasywnych, czy także rewitalizacja istniejących budynków do standardu pasywnego.

Praktyczne aspekty dotyczące montażu stolarki otworowej to z kolei temat interaktywnego pokazu Monteriada, organizowanego przez Związek Polskie Okien i Drzwi. Praktyczny wymiar będą miały także zmagania młodych dekarzy i parkieciarzy. Stoczą oni bój o tytuł Mistrza Polski. W obu przypadkach zwycięstwo to nie tylko zaszczytny tytuł, ale również udział w międzynarodowych zawodach. Młodzi dekarze reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Świata, z kolei parkieciarze zaprezentują swoje umiejętności podczas Mistrzostw Europy. Podczas Budmy poznamy również nowego Mistrza Polski montażu wykładzin. Podziwiać będziemy również nieprzeciętne umiejętności płytkarzy, którzy wezmą udział w pokazie nowoczesnych technik montażu okładzin ceramicznych.

Targi Budma 2016 dla biznesu

Szeroka oferta producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych w halach wystawowych to okazja do zdobycia nowych kontaktów biznesowych i negocjacji atrakcyjnych warunków cenowych. Nie mniej ważny jest też bezpośredni kontakt z przedstawicielami firm, dzięki któremu możemy nawiązać długofalowe, znakomite relacje biznesowe. W końcu symboliczny uścisk dłoni ma często tak duże znaczenie w biznesie jak postawienie parafki na kontrakcie. Handlowcom dedykowany jest szczególnie pierwszy dzień targów, czyli Dzień Dystrybutora.

Dzięki trzeciej odsłonie programu Hosted Buyers w Poznaniu pojawią się przedstawiciele sieci zakupowych i dystrybucyjnych z takich krajów jak Algieria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Kazachstan, Malta, Mołdawia, Niemcy, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania oraz Włochy.

Program targów jest oczywiście dużo szerszy od zaprezentowanego. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej targów budma.pl, gdzie szczegółowo i na bieżąco opisywane są wszystkie zaplanowane wydarzenia.

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy