Folkowy dom pasywny. Na dachu posadzą trawę (WIZUALIZACJE)

Budowa domu pasywnego to inwestycja, której wydatki mają zwrócić się już po kilku latach użytkowania. Folkowy dom zamiast zwykłej dachówki będzie miał trawę, a swoim stylem nawiązuje do tradycji typowych chatek regionu łowickiego.
 • Folkowy dom pasywny z trawą zamiast dachu

  Pracownia MIDI
 • Folkowy dom pasywny z trawą zamiast dachu

  Pracownia MIDI
 • Folkowy dom pasywny z trawą zamiast dachu

  Pracownia MIDI
 • Folkowy dom pasywny z trawą zamiast dachu

  Pracownia MIDI

Projekt "Folkowego domu" autorstwa pracowni MIDI z Gdańska podbije serca wszystkich, którzy lubują się w stylu typowych, wiejskich chatek ze szczyptą nowoczesności. Powierzchnia budynku ma 90 m.kw., a powstaje on w niewielkiej wsi pod Łodzią.

Zobacz również: Dom Skocznia - nietypowa górska posiadłość 

- Budownictwo Pasywne jest obowiązującym dziś nowoczesnym standardem. Od wielu lat obiekty takie buduje się w krajach o klimacie zbliżonym do Polski, ponieważ jest to opłacalne ekonomicznie. Miejmy nadzieję, ze rządowe dopłaty do kredytów na budowę domów pasywnych i energooszczędnych staną się bodźcem do rozwoju budownictwa pasywnego - opisują swój projekt architekci z pracowni MIDI w Gdańsku.

Projekt "Folkowy dom" cechuje mało skomplikowany i funkcjonalny układ pomieszczeń, budynek będzie prosty w użytkowaniu. Do ogrzania budynku jego mieszkańcy potrzebować będą 23 kWh na jeden metr kwadratowy rocznie. Prócz ekologicznego systemu ogrzewania przewidziano również ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Szczyt domu został, tradycyjnie dla budynków łowieckich, przyozdobiony układem desek.

To też cię zainteresuje: "Trzy poziomy domu" - innowacyjna willa powstaje we Wrocławiu 

Dachówka z trawy to bez wątpienia oryginalny element pasywnego domu. Powierzchnia dachu idealnie nadaje się do uprawy warzyw i owoców. W projekcie uwzględniono upcykling - przyjazna dla środowiska forma recyklingu. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: Pracownia MIDI
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Komentarz został usunięty.
Ciekawy projekt. Łączy w sobie naturalny wygląd, oszczędność i dbałość o środowisko. Zakładanie zielonego dachu to nie taka prosta sprawa, ale na pewno opłacalna. Firma Baduer http://www.bauder.pl/ zajmuje się takimi dachami i robi to naprawdę profesjonalnie.
Andrzej, 06.10.2016, 15:02