Dziedziniec przed Pałacem Biskupim w Kielcach będzie jak nowy. Zobacz jak będzie wyglądał (WIDEO)

Plac przed pałacem biskupów krakowskich w Kielcach został zamknięty ponieważ trwają na nim prace budowlane. Osoby odwiedzające muzeum w pałacu biskupów krakowskich muszą wchodzić od strony baszty prochowej czyli ulicy Staszica i przez ogród.
  • Dziedziniec przed Pałacem Biskupim w Kielcach będzie jak nowy. Zobacz jak będzie wyglądał (WIDEO)

    Od kilku dni nie ma możliwości przejścia do pałacu od strony katedry czy przejścia przez dziedziniec na ulicę Zamkową. Z dziedzińca przed pałacem zerwano już nawierzchnię.

    Aleksander Piekarski
  • Dziedziniec przed Pałacem Biskupim w Kielcach będzie jak nowy. Zobacz jak będzie wyglądał (WIDEO)

    Tak dziedziniec przed pałacem będzie wyglądał po zakończeniu rewitalizacji.

    mat. inwestora

Kilka dni temu rozpoczęto prace na placu przed pałacem, zdjęto asfaltową nawierzchnię przygotowując teren do badań archeologicznych. - Nie wiemy jakie niespodzianki nas czekają, co zostanie odkryte więc trudno ocenić jak długo one potrwają - dodaje Janusz Gołąb. Po zakończeniu badań budowlańcy przystąpią do układania instalacji. - Mamy uporządkować to, co pod ziemią, położyć wodociąg, kanalizację sanitarną i deszczową. Po zakończeniu prac deszczówka będzie wykorzystywana do podlewania trawników.

Zobacz również: Nowy urząd bez tajemnic. Zobacz wnętrza nowego biurowca Starostwa Powiatowego w Kielcach (WIDEO, ZDJĘCIA) 

W efekcie prac budowlanych plac ma wrócić do dawnego barokowego wyglądu - będzie bardzo skromny: trawniki z brukowanymi alejkami spacerowymi i ławkami. Wyłożony zostanie płytami z piaskowca i kostką kwarcytową w kolorystyce nawiązującej do tego, co wokół: żółtawej, różowawej, słomkowej. - Piaskowiec i kwarcyt będą pochodzić z kamieniołomów znajdujących się w pobliżu Kielc - podkreśla Janusz Gołąb, kierujący pracami.

To też cię zainteresuje: Wielka inwestycja w centrum Kielc. Będzie piękny, nowy biurowiec 

Zgodnie z harmonogramem prace powinny się zakończyć do końca tego roku. Koszt rewitalizacji całości z tarasem i projektowaniem dziedzińca to około 6 milionów złotych a pieniądze pochodzą między innymi z oszczędności powstałych w kolejnych etapach rewitalizacji śródmieścia Kielc.

Więcej zdjęć na echodnia.eu

Lidia CICHOCKA 

Autor: Lidia CICHOCKA
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

Czy plac przed palacem zostanie wyłożony złotymi płytami ?
A może ławki będą z kryształów swarowskiego albo diamentów?
Czy ktokolwiek panuje nad wydatkami tej wspaniałej ekipy?
Oczywiście rozumiem,że zaraz po wykonaniu bedzie trzeba remontować?!
Kielczanie,czy nie dość rządów za nasze pieniądze?
Czy to będzie kolejny kredyt za który zapłacimy,a rządzący tym nieszczęsnym miastem zostawią nam długi,niedoróbki,fuszerkę i wstrętne zaniedbane miasto
Znajda Adelajda, 20.05.2014, 19:14
normalny, 20.05.2014, 22:12
a gdzie sie podziały wiekowe swierki??????niepasowłay?????do nowej glupoty?????
anonim kielczanin, 21.05.2014, 10:30
a gdzie sie podziały wiekowe swierki??????niepasowały?????do nowej glupoty?????
anonim kielczanin, 21.05.2014, 10:30