Bezpieczny budynek w kształcie okrętu (ZDJĘCIA)

W Magdeburgu powstał budynek, którego projekt nawiązuje do budownictwa okrętowego.
  • Budynek w kształcie jachtu, powstał w Magdeburgu.

    materiały prasowe Schüco
  • Budynek w kształcie jachtu, powstał w Magdeburgu.

    materiały prasowe Schüco
  • Budynek w kształcie jachtu, powstał w Magdeburgu.

    materiały prasowe Schüco

Architekt Andreas Weinert czerpał inspirację oglądając... jachty. I to nie zwykłe jednostki, ale takie cuda jak m.in. "Venus", która została wybudowana na zlecenie Steva Jobsa. Warto wspomnieć, że łódka założyciela firmy Apple ma prawie 80 metrów długości, a jej cena to 100 milionów dolarów.

Zobacz: Dom ze ścianami z... glonów (ZDJĘCIA,WIDEO) 

Budynek stojący na brzegu rzeki Elby pełni dwie funkcje: na dole znajdują się biura, na piętrze jest część mieszkalna. Według założeń projektanta otwarta południowa strona budynku to nawiązanie do dziobu okrętu, a tarasy są niczym zewnętrzne pokłady ogrodzone relingami.

Pomimo ogromnej ilości przeszklonej powierzchni budynek jest niskoenergetyczny. Zastosowano tu specjalne okna, które poza walorami termoizolacyjnymi, mają dużą nośność, która pozwala na przenoszenie dużych obciążeń.

Ten niemiecki dom, jest również bardzo bezpieczny. Zainstalowano w nim wiele systemów przeciwpożarowych i dymoszczelnych. Budynek jest podzielony na strefy i w przypadku pożaru, są one od siebie odgradzane. W związku z tym, że jest położony nad rzeką został zabezpieczony także przed zalaniem: na poziomie piwnicy i garażu zamontowano drzwi grodziowe, takie jak w łodziach podwodnych. Drzwi wejściowe natomiast, posiadają czytniki biometryczne, co znacznie powiększa ochronę antywłamaniową. Jak wam się podoba dom w kształcie okrętu?

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć więcej

Autor: Zuza Gunia
Współpraca: Schüco
0komentarzy