Zgoda banków na pomoc frankowiczom, ale... (WIDEO)

Banki zgodziły się na ustępstwa wobec frankowczów kosztem części własnych dochodów. Uważają jednak, że wiele aspektów pomocy wymaga doprecyzowania ze strony rządu i Komisji Nadzoru Finansowego, która jest regulatorem rynku kredytowego w Polsce.
  •  Krzysztof Pietraszkiewicz, przewodniczący Związku Banków Polskich

    – Zaspokojenie aspiracji życiowych naszych klientów przy zachowaniu stabilności systemu bankowego jest naszym nadrzędnym celem – zapewniał podczas specjalnej konferencji prasowej przewodniczący Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.

    Array

Przewodniczący Związku Banków Polskich – Krzysztof Pietraszkiewicz, poinformował, że banki zaakceptowały propozycje przedstawione przez Związek, a osobno rekomendowane przez rząd – m.in. mniejszy LIBOR, czy "wakacje kredytowe". Jednak zaznaczył, że nadal konieczne jest ustalenie szczegółów tych rozwiązań. 

Zobacz: Co myśli ekonomista o odpowiedzialności kredytowej tylko do wysokości wartości nieruchomości 

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news 

Propozycje rządu są dużym wyzwaniem dla banków

Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
11komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (11)

ac co z osobami posiadajacymi kredyty w euro czy zlotowkach? jednym pomagacie innym nie? to juz pod chodzi pod lamanie konstytucji w kwestii rownosci
ryszard lion, 29.01.2015, 14:56
Podobnie, jak Pan Ryszard, też się nad tym zastanawiamy. Tym bardziej, że analitycy zwracają uwagę na to, że przecież raty kredytów złotówkowych również mogą znacznie wzrosnąć. I co wtedy zrobi rząd? A przecież większość Polaków spłaca jednak kredyty w rodzimej walucie - http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/analizy-raporty/kredyty-mieszkaniow...
redakcja.regiodom, 29.01.2015, 16:08
Pilnie, chętnie i świadomie wezmę dzisiaj kredyt hipoteczny w CHF! Tylko szybko bo kurs spada. Przy 4zł za 1 CHF pięknie na tym wyjdę. Jakiś Bank chętny? Cisza? Nie? Wiedziałem!
I mam tyko jedno pytanie - Dlaczego Banki nie dają obecnie kredytów w CHF? Chyba nie dlatego, że martwią się o swojego klienta. Dlatego, że im się to nie opłaca!. Frank jest przewartościowany i skazany na spadek. Zobaczycie.
ToMi, 29.01.2015, 20:13
Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre.
Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do ,
teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu
gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!
polski kawior, 29.01.2015, 20:40
złotówka, 01.02.2015, 20:50
jak pomogą tylko frankowiczom to ja wyjde na ulice i też będę domagał się pomocy. Co to jest ? Polska A i B ?
darek, 29.01.2015, 21:43
Pomoc zaczyna się od najbardziej potrzebujących - to podstawowa zasada. W dalszej kolejności pomoc powinni otrzymac ludzie w lepszej sytuacji. Frankowicze sa w tragicznej bo ich zobowiązania wzrosły o kilkadziesiąt procent , a zarobki nie , a nawet często zmalały. I proszę pamiętac, że po zlicytowaniu nieruchomości frankowicza, jego dług nie zostanie zapomniany, tylko bank weżmie wszystko co się da aby zarobic maksymalnie. A przecież umowa dotyczyła finansowania nieruchomości, a nie całego życia frankowicza.
Bogdan, 30.01.2015, 08:44
Ta rzekoma pomoc banków to zaledwie zgoda na ustępstwa które i tak musieli zrobic zgodnie z obowiązującym prawem. Żadna łaska. Frankowicze oczekują rezygnacji z wysokiego kursu franka, bo to bankowa lichwa ( kilkadziesiąt procent extra zysku ! ) i nielegalne zakłady bukmacherskie z ryzykiem tylko po stronie frankowicza.
Bogdan, 30.01.2015, 08:51
Dobre.
1. Biorę kredyt frankowiczowski i kupuję mieszkanie, udało się, bo franek tani.
2. Biorę następny frankowiczowski i się nie udało, bo franek podskoczył..
3. Idę do sądu po zwrot kasy a mieszkanie zachowuję.
spokojny, 30.01.2015, 10:15
Frankowcy!! świetna wiadomość dla was!! Piechociński i pisowcy spłacą wasze kredyty!! Zrobią to w najbliższych dniach, bo , do końca tego
roku, frank będzie po 6 zł!! Widzicie zatem, jak dobrze zrobiliście głosując na PSL i PIS !!Ostatnio nawet pani Kopacz zajeła się wami,
będzie spłacała wasze kredyty, a jak ryży przyjedzie do Polski na wczasy, spłaci wszystkie kredyty z nawiązką!!musicie,tylko, głosować na nich,
tak jak dotychczas.
nawiązka, 30.01.2015, 16:38
Jestem w szoku, jesteśmy krajem żądającym wszystkiego co się da, Podwyżek w pracy, ulg w kredytach i innych żądań. Tylko chcemy brać a czy dajemy coś od siebie? Pracuję 33 lata nie mam nawet średniej krajowej i też spłacam kredyt. Nie jest lekko muszę zaciskać pasa ale biorąc kredyt liczyłam się z tym. Nawet mi do głowy nie przyszło żebym zwracała się o pomoc . Przecież od 30 lat jesteśmy wolnym krajem, a zachowujemy się jak za komuny - państwo nam pomoże, a nawet da. Śmiechu warte. Proponuję wszystkim którzy chcą pomocy socjalnej aby wyjechali do krajów komunistycznych z pakietami socjalnymi.
betka, 01.02.2015, 19:43