Pojemniki na śmieci

Po 1 lipca tego roku gminy przejmą odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. To kolejne zadanie spadające na ich barki. Nowe zasady mają sprawić, iż nielegalne wyrzucanie odpadów stanie się nieopłacalne, w przeciwieństwie do ich segregacji.
Pojemniki na śmieci
fot. Andrzej Szkocki
  • Pojemniki na śmieci

Komentarze (8)

Ten zasrany rząd nic nie robi, wszystko przerzuca na gminy. A gminy nie mają kasy i co prosta sprawa ceny w górę co najmniej 100%. Nieważne jak liczyć, czy segregujesz czy nie i tak wszystko co najmniej 100%.
Arkadia, 19.03.2013, 16:44
Coraz bliżej komunizmu... mamy taki socjalizm, że nie mogę teraz decydować o tym kto mi będzie śmieci wywoził... ja pierd***. Co to za mafia rządzi tym krajem.
Choracy Bertkiewicz, 19.03.2013, 21:26
Flaszka Głódź dostaje 14.5 tys emerytury . Tam są twoje podwyzki . Na śmieci !! ;-)))
west, 27.03.2013, 11:04
Po Cypryjczykach wyczyszcza portfele Polakow.
kolczyk, 27.03.2013, 11:16
Najpierw trzeba zrobić segregacje w sejmie i senacie obniżyć pensyjki osiemdziesiąt procent wysłać na szczaw i mirabelki. Resztę wymienić na ludzi fachowych w danej dziedzinie. Obniżyć podatki do sześciu procent.
Gość radia zet, 27.03.2013, 15:02
drogi emerycie - rencisto ustawa śmieciowa to pogorszenie twojego stanu zdrowia masz do wyboru zapłacić za śmieci - czy wykupić lekarstwa decyzja należy do gminy
emeryt - rencista, 17.05.2013, 09:09
Dzisiaj złożyłem wniosek o niekonstytucjonalni przepisów.
Art. 32 Konstytucji " Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne."
Jeżeli gospodarstwo domowe ma 8 osób zapłaci za wywóz śmieci tyle samo co gospodarstwo 3 osobowe 50 zł. Tak więc łatwo policzyć że za jedna osobę wyjdzie dużo niższa opłata niż za rodzinę 3 osobową która generuje mniej śmieci. Jest to to dla mnie podstawa do niekonstytucyjności rozporządzeń władz lokalnych.
~R3d, 17.05.2013, 12:11
moja sasiadka mieszka sama ale co miesiac wystawia tyle samo śmieci co moja 4osobowa rodzina (czesto odwiedzaja ją wnuki) i ja płace miesiecznie 20 zł a ona tylko 5zł to nie jest sprawiedliwa metoda naliczania opłat do tej pory w naszej gminie płaciło się za worek i tak powinno sie płacic za ilość wytworzonych śmieci