Bloki mieszkalne wielorodzinne

Państwo co roku dopłaca do mieszkalnictwa 13,5 mld zł, a samorządy ok. 16 mld zł. Mimo to, w Polsce wciąż brakuje ok. 680 tys. mieszkań – powiedział minister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Sławomir Nowak podczas "Forum dla rodziny".
Bloki mieszkalne wielorodzinne
"Forum dla rodziny" to spotkanie poświęcone polityce prorodzinnej z udziałem organizacji pozarządowych, ekspertów, samorządowców i przedstawicieli rządu. Na forum porusza się m.in. temat budownictwa mieszkaniowego. fot. mk
  • Bloki mieszkalne wielorodzinne
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Nowoczesna Europa (jak zwykle w Polskim wydaniu) 50 m² to jest standartowe mieszkanie dla 1 osoby ewentualnie pary, ale w zadnym wypadku dla rodziny. Standart (rodziny) z lat osiemdziesatych to min. 20 m² na osobe. Tak jest zawsze jak jakies programy startuja to o ta doplate drozeje metr mieszkania. Zycze duzo sukcesow ale nie wiem komu!
obserwator, 24.10.2013, 12:30
Prostym i jednocześnie skutecznym rozwiązaniem głodu mieszkaniowego jest odpowiednia ustawa o najmie mieszkań a konkretnie natychmiastowej eksmisji bez wyroku sądu.Obecnie zmuszenie lokatora do opuszczenia zajmowanego mieszkania po upływie terminu umowy najmu jest praktycznie niemożliwe.Taki lokator może latami mieszkać w cudzym,dewastować,nic nie płacić i jeszcze sąd zasądzi mu prawo do lokalu socjalnego ,których nie ma.Mieszkań do wynajęcia w Polsce jest setki tysięcy ale ludzie się całkiem słusznie boją utraty swojego ciężko wypracowanego majątku.Zadłużanie się na 20-30 lat jest współczesną forma niewolnictwa i prędzej przyczyni się do rozbicia rodziny niż zwiększy ilość narodzin.Wniosek-decydenci nie chcą uporządkowania rynku mieszkaniowego dla dobra ogołu a jedynie martwią się kondycją zagranicznych banków.
to ja, 24.10.2013, 12:39