Uważaj, komu wynajmujesz mieszkanie

Na rynku wynajmu nieruchomości trwa martwy sezon. Nie warto jednak wynajmować mieszkania pierwszemu lepszemu klientowi.
  • Mieszkanie do wynajęcia

    kconnors (morguefile.com)

Znalezienie nabywcy w okresie wakacji graniczy najczęściej cudem. Właściciele nieruchomości cieszą się, więc z każdego lokatora. My przestrzegamy! Dwa razy sprawdź, kto będzie u ciebie mieszkał!

Dlaczego? Dostaliśmy sygnały od naszych Czytelników, że miłe i sympatyczne na pierwszy rzut oka dziewczyny, wynajmujące bardziej ekskluzywne i na lepszych osiedlach mieszkania, nie zawsze są pracownicami pobliskich butików.

Na jaki cel młodzi wynajmują czasem mieszkanie?

– Nawet nie zdaje Pan sobie sprawy, co przeżyłem, gdy dowiedziałem się od znajomego, że w moim mieszkaniu na Świętojańskiej, jest dom publiczny – opowiada swoją historię, chcący zachować anonimowość pan Andrzej z Białegostoku. – Przyszła do mnie studentka, tak na oko 23 lata. Bardzo ładna, zgrabna, niezwykle zadbana. Wynajęła ode mnie dwupokojowe mieszkanie. Nawet się nie targowała. Kaucję wpłaciła jeszcze tego samego dnia. Po prostu poszła do bankomatu i przyniosła gotówkę. Czy wydało mi się to dziwne? Nie, dlaczego? Przecież nie każdy student jest biedny.

Dziewczyna ogłaszała się na portalach erotycznych. Z mieszkania pana Andrzeja zrobiła miejsce uciech dla swoich klientów. Nie robiła w nim żadnych głośnych imprez. Sąsiedzi raczej się nie skarżyli.

– Mieszkała u mnie przez rok, a ja o niczym nie wiedziałem – dodaje. – Gdyby powiedziała mi od razu prawdę, nigdy bym się nie zgodził. Przecież nikt normalny nie zrobiłby ze swojego mieszkania burdelu! Tu już nie chodzi o zasady moralne, ale o rzeczywisty problem późniejszych lokatorów. Przecież ci klienci potrafią wrócić po dwóch, trzech latach w to samo miejsce. Co wtedy ma zrobić nowy lokator?

Miałeś podobny problem? Ciężko jest ci się dogadać z lokatorem/właścicielem?

Przeczytaj również: Wścibscy właściciele. Jakie problemy może mieć lokator 

Autor: Karol Wasilewski
30komentarzy

Komentarze (30)

Pan Andrzej na pewno sam by skorzystał żeby wiedział lol swoją drogą bardzo źle się dzieje że młode dziewczyny sprzedają swoje ciało. Myślę że wynika ta z braku pracy w naszym regionie oraz zatracaniu jakiejkolwiek moralności. przykre
Luki, 22.06.2012, 13:35
Niestety seksbiznes i sponsoring ostatnio mocno się rozszerzył - jest to zasługa m.in. mediów, które przy KAŻDYM artykule na ten temat podkreślają, że w tym biznesie siedzą normalne dziewczyny, głównie studentki! To potęguje u młodych dziewczyn totalną bezwstydność i wypaczenia moralne oraz myślenie typu - 'jeżeli sprzedaje się za kasę inna dziewczyna taka jak ja, studentka, to czemu i ja nie mogę?'
Jakiś czas temu m.in. w Prognozy można było spotkać takie właśnie 'Panie' gotowe sprzedać się na noc za kilkaset zł. - dziękuję, nie chodzę już tam.
Stan Kowalsky, 22.06.2012, 14:07
Nie zwalajmy wszystkiego na media etc - każdy swój rozum ma - zwłaszcza "studentki" powinny go choć trochę posiadać. A skoro te "studentki"( och jak to słowo się ostatnio stoczyło) chcą przez życie iść na łatwiznę ( no bo jak można chodzić do pracy od 8 do 16 - bez wysiłku, wygodniej i przyjemniej jest "popracować" godzinę dziennie), to mi ich zupełnie nie żal. Mam tylko nadzieję, że ich dzieci kiedyś dowiedzą się o tym że ich mamusie dawały d..y każdemu kto miał kasę.
fin, 22.06.2012, 14:27
Bo zamiast pisać 'studentki', media powinny pisać 'prostytutki' czy też bardziej dobitnie dzi*ki albo kur**.
Stan Kowalsky, 22.06.2012, 14:34
Nie dziwki, bo dziwka daje d**y dla frajdy i przyjemności, a pieniądze za to bierze prostytutka, k**wa właśnie. Taka subtelna różnica :)
nickt, 23.06.2012, 11:57
O czym niektórzy moraliści piszą ? Każdy zna powiedzenie, ze to jest najstarszy zawód na świecie . Podobno Adam w raju już chodził " na małpy" . Nie udało się i nie uda niestety tego zlikwidować . Dla ścisłości nigdy tego nie popierałem i nie popieram tego ale jestem realisto, i dziwię się, ze ktoś "rwie publicznie szaty" że w wynajętym jego mieszkaniu lokatorka " robi to" .
Realista, 22.06.2012, 15:09
Adam i Ewa byli (tu użyję twojego słowa: "podobno") pierwszymi i jedynymi ludźmi na świecie, skąd więc owe małpy, na które chodził Adam? Trochę to naciągane ;)
ALE JAK KTOŚ CHCE WIERZYĆ W LEGENDY, TO JEGO SPRAWA....
nickt, 23.06.2012, 11:59
a co mają robić gdy Donald tak efektywnie reformuje zatęchły Tuskistan.
Rympałek, 22.06.2012, 14:17
"opinia a co mają robić gdy Donald tak efektywnie reformuje zatęchły Tuskistan." Jak twoja dziewczyna bądź cura także zacznie dawać pupy z pieniądze to też zwalisz na Tuska? Debil!
Marta, 22.06.2012, 15:40
Najpierw prymitywny kretynie naucz się ortografii, a potem bij swoim tuskistoskim ryjem w klawiaturę i dobrze się przyjrzyj, co dzieje się w Polsce, wyliniały lemingu.
Rympałek, 22.06.2012, 15:54
Lemingi to cię zdebilały dresie zrobiły ku sromocie tego społeczeństwa. Tylko takie zakompleksione lenie jak ty potrafią zwalać wszystkie swoje niepowodzenia na wszystkich dookoła, a nie na swój dresio-pisuarowy ptasi móżdżek. To co głupolu, ponawiam pytanie, jak twoja córa zacznie dawać pupy za kaskę - to zwalisz to na Tuska, Żydów, cyklistów. Jak tam prymitywie :)?
Artur, 22.06.2012, 17:21
Miliony kobiet w Polsce ma taki sam jak nie gorszy start w życiu i potrafią zdobyć wykształcenie, pracę, męża i dzieci. Tak było, jest i zawsze będzie. Zdecydowana większość kobiet w społeczeństwie sobie poradzi, a najsłabsze jednostki zostaną prostytutkami, bo do niczego innego się nie nadają, ale to jest tylko i wyłącznie ich wina, a nie Tuska, Kaczyńskiego, Bolesława Chrobrego czy kogokolwiek innego. Od początku istnienia ludzkości były słabe i patologiczne jednostki, które kończyły w burdelach...
REC, 23.06.2012, 21:42
Nie no, to przecież jasne, że to Tusk jest winny tego, że młode kretynki handlują swoją du.ą. Dedukcja godna prawdziwego PISuara :). Najczęściej nie robią tego z biedy czy z braku pracy tylko z wygodnictwa, dla szybkich niemałych pieniędzy, wyrachowania, lenistwa (no bo jak to "księżniczka" ma pracować na etacie od 7 do 15 za 2 tyś. jak tyle bez wysiłku zarobi w dzień, a po za tym "dla niej się należy|- niestety tak myśli większość pokolenia tych młodych kretynów. Tak więc, zupełnie nie jest mi żal tych młodocianych kurew..k . Mają dokładnie to na co zasługują :).
dark, 22.06.2012, 21:13
Mi za to szczerze żal ich rodziców i przyszłych albo obecnych partnerów nieświadomych tego czym zajmują się ich ukochane.
REC, 23.06.2012, 21:35
to nie wina ani donka ani braku pracy to juz taki charakter k......i hahahah
dudkowaty, 22.06.2012, 14:29
Powinni się tym zająć odpowiednie służby . I karać więzieniem takie dziewczyny. Lub bardzo wysokie kary finansowe. Nie tylko na portalach erotycznych są takie. na badoo jest ich bardzo dużo ....
Polak, 22.06.2012, 14:52
Jest taka zasada ... jeżeli żałujesz cudzej d.py -nastaw swoją gębę. Każdy odpowiada za swoje czyny i jak widać nie potrzebuje "doradców ".
obojętny., 22.06.2012, 16:39
Z checia wynajme mieszkanie takiej osobie :)
Trzymac musi porzadek w srodku,placi reguralnie i sasiedzi nie narzekaja.
Czego jeszcze mozna chciec?
To bylo , jest i bedzie i lepiej to zalegalizowac niz sie ......oszukiwac. :)
poliszczuk, 22.06.2012, 18:18
Najlepiej sprzedać bo przy wynajmowaniu to nie dość, że zniszczą to jeszcze wyniosą Ci wszystko lub Cię w ogóle pozbawią mieszkania.
bercik, 22.06.2012, 20:11
No brawo! To się dopiero nazywa przedsiębiorczość!
Co ciekawe, na tę formę zarobku decydują się zawsze tylko leniwe i chciwe na kasę dziewuchy, a nigdy porządne i pracowite.
Człowiek wschodu, 22.06.2012, 21:37
Niejaka magdalena bożko pisująca w dw swego czasu gloryfikowała naciągaczy wynajmujących mieszkania od naiwnych ludzi moż teraz zabierze głos.......warto by było przytoczyć wcześniejsze artykuliki tej paniiii- a nuż jakaś nagródka się trafi????
papa, 22.06.2012, 22:04
Przecież to ma być normą. Wystarczy zajrzeć do sklepu dla dzieci. Widzimy malowanki: czarna okładka, litery jak z reklamy negrala - diaboliczne, zamiast kocich główek to kocie czaszki, w środku panienki do pokolorowanie wystylizowane na dziwki stojące przy drogach pod Warszawą. To nie są bajki, to oferta chodźby Smyka.
Kocioł, 22.06.2012, 22:31
Ludzie, dlaczego taka zawie-rucha? Co to kogos obchodzi? Chce sobie zarobic, niech zarabia. Pan wlasciciel pewnie tez by z tego skorzystal, gdyby sie dogadali. Polacy sa zawistni strasznie. Jest wolny rynek. Jesli chcesz to mozesz z tych uslug korzystac, a jesli nie, to nikt ciebie tam nie ciagnie na sile. Pewnie ksiadz chodzac po koledzie nic zlego nie powiedzial, a moze jeszcze i appointment zrobil. Gdyby sie podzielila pieniedzmi, to by nikt o tym nie wiedzial. Ludzie, pilnujcie swoich spraw.
Nie-zdziwiony, 23.06.2012, 01:16
ciekawe czy pan andrzej zawarl umowe, i zglosil zarobione pieniadze na wynajmie fiskusowi ? to mnie bardziej ciekawi niz to czy ktos jest prostytutka czy nie. bo o ile wiem prostytucja jest legalna a nieopodatkowane dochody z tytulu najmu podlegaja pod paragrafy :)
w., 23.06.2012, 04:20
i dobrze!!! bo ceny mieszkań są strasznie zawyżone! 1000zł za 1 pokój lub 1300 za 2, 3 i nie chcą małżeństw z dziećmi, nie chcą umów spisywać nie odprowadzają podatków nie meldują - 500 kara to niech mają, czego ten gość płacze? dobrze mu tak !kogo stać na takie ceny? nie mieć co jeść by mieć dach nad głową?? bardzo dobrze ,nich wyciągną wnioski ahhaah
bleble, 23.06.2012, 14:39
Wszystkich was poje...ło. Każdy robi co chce ze swoim życiem. Jeśl ktoś zarabia a nie wyrządza nikomu innemu krzywdy to jego sprawa a nie ćwoków i frajerów z tego forum. /Facet normalnie zarabiający ale nie wpier.....jący się w życie innych. Czy osoby tu piszące i wogle na innych forach musza być tak spierdo...one przez ojca i matke? ktoś mi odpowie?
kozak, 23.06.2012, 15:25
Co tu mowic o prostytucji, jesli one wybieraja ten kierunek zarobku to ich sprawa, ale gozej jest jesli prawie 60-letnia dziwka sprzedaje sie w polsce w italii i germany i niemiec mowi ze prostytutka kosztowala by go wiecej no to smacznego. TO TANIA DZIWKA ZWANA -PROSTYTKA PO POLSKU- Przykre bo ludzie nie znaja swoich granic a w domu sa kochane babcie i mamy!!!
Stasia, 23.06.2012, 18:26
Jeśli trzyma porządek, zaprasza gości co nie robią syfu i płaci zobowiązania należycie, to gówno mnie obchodzi, czym się zajmuje.
wynajem, 25.06.2012, 10:52
to jest właśnie przyszła inteligencja , dobro narodowe , tacy ludzie w przyszłości będą uczyć dzieci w szkołach , tacy ludzie będą kiedyś urzędnikami państwowymi , którzy będą wpływać na życie społeczne , ale na dzień śmiecie uwazają że nie ma sprawy i wszystko jest ok
kowalski, 25.06.2012, 13:06
Ja majac dom do wynajecia dostałem propozycje najmu całego domu pod własnie taka usługe.zamórowało mnie gdy to usłyszałem.niezgodziłem sie z przyczyn moralnych-niewyobrazam sobie zebym do tego reke przykładał-obrzydliwe.
Klim, 21.07.2012, 11:32