Szczecin: do wzięcia ponad 200 mieszkań do remontu

Największym zainteresowaniem cieszyły się lokale w "dobrych" dzielnicach. Do wzięcia zostało jeszcze ponad dwieście mieszkań, głównie na obrzeżach miasta. Na remont trzeba wyłożyć od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.
  • Szczecin: do wzięcia ponad 200 mieszkań do remontu

    Szczecin oferuje jeszcze ponad 200 lokali mieszkalnych do wynajęcia. Wszystkie są jednak do remontu.

    mk

Do 10 stycznia mieszkańcy, którzy starali się o wynajęcie mieszkania komunalnego do remontu – a nie udało im się – mogą składać wnioski jeszcze raz.

Do wynajęcia pozostało 217 mieszkań

Lokale do wynajęcia znajdują się głównie na obrzeżach miasta. Koszty remontu wynoszą od 8 tysięcy do 70 tysięcy złotych.

– Na razie wpłynęły 23 wnioski – mówi Sylwia Rogulska, wicedyrektor Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie.

Na mieszkania do remontu mają szansę jedynie ci, którzy starali się o nie już w ubiegłym roku, ale im się nie powiodło. Wtedy ZBiLK przygotował prawie 600 takich mieszkań. Chętnych było wielu. Każdy mógł wskazać maksymalnie dwa lokale, którymi był zainteresowany. Przez dwa miesiące chętni mogli mieszkania oglądać. Decydowała liczba punktów jakie ZBiLK przyznawał najemcom (decydująca była dotychczasowa sytuacja życiowa rodziny). Największym zainteresowaniem cieszyły się mieszkania w centrum Szczecina i na Pogodnie. Na niektóre było po kilkunastu chętnych.

– Pierwszeństwo miały osoby z największą liczbą punktów. Gdy punktów było tyle samo, decydowało losowanie – dodaje Sylwia Rogulska.

Co ciekawe dużym zainteresowaniem cieszył się lokal, którego koszty remontu wyceniono na 100 tys. zł. Chętnych było aż dziewięć rodzin. Wynajęto też lokal, w którego remont trzeba zainwestować 90 tys. zł
Teraz zostało 217 mieszkań i 204 rodziny, które w pierwszym etapie nie wybrały żadnego lokalu. Zasady pozostają niezmienne. Wybrane mieszkanie otrzyma osoba z największą liczbą punktów. W przypadku takiej samej punktacji o przydziale zadecyduje losowanie. Nie będzie jednak ponownego oglądania mieszkań.

Z każdą osobą z wykazu telefonicznie kontaktują się pracownicy ZBiLK z informacją o kolejnym naborze.
Nazwiska osób, którym tym razem się poszczęści będą znane na przełomie stycznia i lutego.
A co jeśli znów zostaną wolne lokale?

– Przeanalizujemy tę sprawę z prawnikami. Na pewno nie może być tak, że mieszkania będą stały puste – zapewnia dyr. Rogulska. 

Do końca marca: Gminy mogą ubiegać się o pieniądze na budowę mieszkań 

Autor: GDP
7komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (7)

Te stare szopy niech sami sobie wyremontują, banda oszołomów powinni na koszt miasta doprowadzić mieszkania do standardu podstawowego a nie biednych ludzi naciągać na koszty a potem łupić idioci !!!
moje nazwisko, 09.01.2014, 10:05
Jak jesteś biedny trzeba było złożyć podanie o socjal, tam są doprowadzone do podstawy i są dla najbiedniejszych nikt kokosów nie obiecywał i wszyscy wiedzieli że trzeba będzie troche kasy w to włożyć, ale jeśli nie można kupić mieszkania( bo nie ma się zdolności kredytowej na hipoteke) to taka opcja jest super i warto skorzystać. Czekam na hejta.
Paulina, 09.01.2014, 10:14
Proszę bardzo, oto mój hejt - to najgorsza propozycja jaka w zyciu słyszałem. I co ty na to? Czekam na drętwy odpis osoby niehejtujacej i zadowolonej z każdego gów...na które jej podsuną.
mamałyga, 09.01.2014, 12:18
mmarek, 09.01.2014, 14:15
trudno to zrozumieć włożyć 100 tys w remont mieszkania którego potem jesteś najemcą .a jak się znajdzie ktoś kto kupi cała kamienice i podniesie czynsz .jeżeli jest jakaś gwarancja zabezpieczenie ze cię nie wywalą to dobry pomysł nawet bardzo
koń, 09.01.2014, 12:31
Nie wszystkie remonty były watre tak dużo większość zamykała się w przedziale 20-30tys, a niektóre były wycenione na 30 a tak naprawdę wymagały jedynie odświeżenia, prawda były okropne mieszkania ale przeważnie te naprawdę duże ok 80m2. DO mamałyga: Jak nie chcesz takiego gówna to nie bierz, więcej dla innych tylko później nie płacz że nie masz mieszkania, bo nic za darmo nie ma. A ja wezmę kredyt na 30 tys i moje dzieci będą miały dach nad głową ( a może kiedyś będzie mnie stać by go wykupić) Pozdrawiam
Paulina, 09.01.2014, 14:32
Proponuję napisać kolejny artykuł w sprawie mieszkań od ZBiLK-u. Dlaczego osoby które wylosowały mieszkania czekają już ponad miesiąc (a zapowiada się że to nie koniec) na klucze aby rozpocząć remont. Przecież to czysta strata dla miasta że nie zarabia na wynajmie . Pozdrawiam
Wojtek, 09.01.2014, 22:14