Stargard: Ciągłe imprezy alkoholowe doprowadziły do eksmisji

Tagi:
We wtorek z dwupokojowego mieszkania przy ulicy Bydgoskiej 9 B eksmitowano troje lokatorów. To kara za ciągłe imprezy alkoholowe. W końcu poskutkowały skargi na uciążliwych lokatorów, które docierały do zarządcy budynku.
  • Pracownicy STBS przyszli wczoraj na realizację eksmisji.

    Grzegorz Drążek

– Czynsz był opłacany na bieżąco, dopiero krótko przed eksmisją powstało zadłużenie na kwotę około dwóch tysięcy złotych – mówią przedstawiciele Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które w imieniu miasta zarządza mieszkaniami komunalnymi. – Z tymi lokatorami był inny kłopot.

Lokatorzy z Bydgoskiej 9B byli gościnni dla osób, które lubią sobie wypić. Sami też nie rezygnowali z alkoholowych imprez. Jak mówią sąsiedzi, ciągle tam imprezowano, było głośno. Skargi na uciążliwych lokatorów docierały do zarządcy budynku. Już w 2008 r. zapadła decyzja o rozwiązaniu umowy najmu.

Lekceważenie ryzyka eksmisji

– Mimo że nad lokatorami wisiała groźba eksmisji, to nie zrobili oni nic, by do niej nie doszło – mówią pracownicy STBS. – Wciąż byli uciążliwi dla sąsiadów, nie dbali o mieszkanie.

W 2010 r. sąd wydał wyrok o eksmisji z prawem do lokalu socjalnego. Ruszyła machina proceduralna, która miała doprowadzić do realizacji wyroku. Jak mówi zarządca, lokatorzy wciąż nie przejmowali się tym. W mieszkaniu cały czas imprezowano. Lokatorom zaproponowano przeprowadzkę do lokalu socjalnego przy ul. Głównej w Stargardzie. Nie skorzystali z tej propozycji.

W tej sytuacji zapadła decyzja o skierowaniu ich na miesiąc do hotelu w podstargardzkim Strachocinie. Po miesiącu osoby eksmitowane z mieszkania przy Bydgoskiej będą musiały radzić sobie same. Wczoraj eksmisja doszła do skutku, choć nie było łatwo. Po ponad godzinie rozmów lokatorzy się ubrali, goście wyszli, a pracownicy STBS mogli przenieść rzeczy do samochodu.

– Wreszcie odetchniemy, mieliśmy dość tych hałasów, imprez – komentuje jedna z sąsiadek.


Autor: GDP
Współpraca: Grzegorz Drążek
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

A kiedy w Szczecinie zacznie się wyrzucac imprezowiczów z rujnowanych mieszkań?
Atek, 13.06.2012, 13:35
aa, 13.06.2012, 15:19