Remont po polsku. Co najczęściej zmieniamy w naszym domu?

Tagi:
Jeden z serwisów ofertowych zbadał ilość zapytań na daną usługę remontową. W ten sposób powstało bardzo ciekawe zestawienie.
  • Remont po polsku. Co najczęściej zmieniamy?

    fot. Vailiki (sxc.hu)

Według badań serwisu oferteo.pl najczęściej zamierzamy wyremontować łazienkę (51%), na drugim miejscu uplasowała się kuchnia (21,8%), nieco dalej znalazły się prace remontowe w pokojach i w korytarzach.

Zobacz też: Planujesz wakacyjny remont? Kilka rad na wagę złota 

Co piąte zapytanie dotyczyło kompleksowego remontu mieszkania czyli wymiany instalacji, odświeżenia pomieszczeń, obniżenia sufitu, wymiany okien czy postawienia lub zburzenia ścianki działowej. Średnia powierzchnia pomieszczeń, w których będą wykonywane prace remontowe to 35 m2. W zapytaniach ofertowych związanych z remontem najczęściej wskazywano powierzchnię do 10 m2, zwłaszcza gdy zamierzano zlecić wyłącznie remont łazienki czy innego pomieszczenia.

Co ciekawe w co trzecim przypadku sami kupujemy materiały budowlane (31,4%), ale co szósty podejmujący się remontu prosi o ich zakup wykonawcę. Tylko w 6,1 procent zadanie to zostało podzielone na obie strony. Użytkownicy serwisu zazwyczaj spieszyli się z remontem. Chcieli rozpocząć pracę w ciągu miesiąca aż w 79% przypadków.

- Inwestorzy oczekują szybkiego rozpoczęcia remontu oraz sprawnego jego ukończenia tak, żeby nie utrudniał zbytnio codziennego życia – podkreśla Karol Grygiel, z Oferteo.pl. – Coraz bardziej doceniają narzędzia internetowe ułatwiające pozyskanie ofert dyspozycyjnych firm remontowych oraz nawiązanie współpracy z tą, która oferuje najkorzystniejsze warunki – dodaje.

Przedstawione dane pochodzą z analizy 445 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl od 1 stycznia do 13 czerwca 2014 roku przez osoby poszukujące firmy remontowej do przeprowadzenia remontu mieszkania. 

Autor: Zuza Gunia
Współpraca: oferteo.pl
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Mi by się zdało zrobić remont kuchni i łazienki tego niestety sam nie jestem w stanie zrobić. Owszem ściany pomalować mogą lecz co z płytkami itp. Po drugie to najdroższe pomieszczenia do zrobienia. A portfel z gumy nie jest.
Paweł, 10.08.2014, 11:36