Pomyłka komornika: wyrzucił zaprawy z niewłaściwej piwnicy

Śmiech przez łzy: komornik opróżnił piwnicę należącą do innego mieszkania niż to, którego dotyczyła eksmisja.
  • Piwnica

    Komornik opróżnił nie tę piwnicę, którą powinien

    Sxc

Komornik ze Świnoujścia działał na zlecenie administracji. W bloku, w którym miała mieć miejsce eksmisja, zjawił się z policją i pracownikami administracji. Eksmisja zaniedbanego mieszkania - pustostanu szła gładko. Raz, dwa i było po sprawie: wszystkie rzeczy zostały wyniesione.

Piwnica zadbana, w odróżnieniu od mieszkania

Ekipa udała się jeszcze do piwnicy. Też chciała opróżnić komórkę. Przecięli kłódkę, weszli. Trochę może się zdziwili, bo piwnica - w odróżnieniu od mieszkania - była zadbana. Z dokumentów wynikało jednak, że trzeba ją opustoszyć. Tak też zrobili.

Kompoty wylądowały na śmietniku

Na śmietnik przed blokiem trafiło około 200 weków z kompotami i innymi przetworami i parę sprzętów. Zaprawy szybko zostały rozszabrowane przez bezdomnych.

Właścicielka piwnicy nie wiedziała, że jej kompotami zainteresował się komornik. Do czasu, aż powiedziała jej o akcji sąsiadka. Nie ma opcji, żeby kobieta dostała z powrotem swoje konfitury.

Jak pomyłkę tłumaczą w administracji?

Ano tak, że według dokumentów, opróżniona piwnica należy do mieszkania, w którym odbyła się eksmisja. Przedstawiciele administracji twierdzą, że pomyłkowe przeprowadzenie eksmisji w piwnicy to nie wina komornika, tylko efekt zamiany piwnic.

Pechowa właścicielka konfitur tłumaczy jednak, że od zawsze ta piwnica jest jej.

Ekipa remontowa pomyliła numerki?

Jest jednak prawdopodobne wytłumaczenie: nie tak dawno piwnice były remontowane. Pewnie ekipy budowlane pomyliły numerację komórek.

Autor: Katarzyna Piojda
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

niech komornik i administracja płacą kasę za te wiktuały. Jak to można pomylić piwnice?????
lukasek, 02.12.2012, 21:37