Polacy wolą kupować zamiast wynajmować mieszkania. Dlaczego?

Polacy nie lubią mieszkań w wynajętym lokum. Tylko kilka procent rodaków mieszka w wynajętych mieszkaniach. Co jest przyczyną tego zjawiska?
  • Mało Polaków mieszka w wynajętych nieruchomosciach

    Mała zainteresowanie wynajmem mieszkań może być spowodowane zbyt wysokimi kosztami najmu. Wiele osób wychodzi z założenia, że pieniądze, które wydaliby na wynajem przez kilkanaście lat, wystarczy na zakup własnego M.

    mk

Z badań Eurostatu wynika, że tylko około 4 procent Polaków decyduje się na wynajem mieszkania. Pozostali wolą się zadłużyć i kupić własne lokum. Tymczasem w krajach dużo bogatszych od naszego sytuacja wygląda zgoła odmiennie. Na przykład aż co drugi Niemiec wynajmuje mieszkanie, a w Austrii na wynajem decyduje się 40 procent osób.

Aby zachęcić Polaków do wynajmowania nieruchomości, Bank Gospodarstwa Krajowego otworzył Fundusz Mieszkań na Wynajem. Inicjatywa ta ma na celu poszerzenie w największych miastach oferty atrakcyjnych jakościowo i cenowo mieszkań do wynajęcia. Aktualna oferta mieszkań na wynajem jest dostępna tutaj: Oferta Funduszu Mieszkań na Wynajem.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Dlaczego wolimy kupić niż wynająć mieszkanie?

Ekonomista Marek Zuber i ekspert ds. nieruchomości Maria Semczysyn opowiadają o tym, dlaczego Polacy wolą kupować mieszkania niż je wynajmować.


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Czy mentalność Polaków ulegnie zmianie i zaczną oni wynajmować mieszkania? 

Wysokie ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii kreują bogaci Rosjanie – uważa Semczysyn. Drugim miejscem wpływającym na ceny nieruchomości jest Szwajcaria.


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

Odpowiedz jest jedna CENA ... ludzie wolą zaciągać kredyty, inwestować i osadzać się w TBSach itp. a właśnie TBSy ruszą z nową siłą... http://www.housemarket.pl/inwestycje/102/tbs_y_dostana_wiatru_w_zagle,51...
Michalina, 02.03.2016, 12:47