Padł rekord. Błyskawicznie skończyły się pieniądze w programie „Mieszkanie dla Młodych”

Fundusze, zaplanowane na 2018 rok w programie „Mieszkanie dla Młodych” wyczerpały się zaledwie w ciągu dwóch pierwszych dni nowego roku. Do Banku Gospodarstwa Krajowego wpłynęła rekordowa liczba 12,7 tysięcy wniosków.
  • Nowe mieszkanie

    Rządowy program "Mieszkanie dla Młodych" pozwolił na zakup własnego mieszkania ponad 98 tysiącom rodzin.

    Kernau

– Pieniądze w ramach dopłat z programu "Mieszkanie dla Młodych", o które będzie można się starać od 2 stycznia 2018 roku, prawdopodobnie skończą się w ciągu kilku dniu – przewidywali eksperci jeszcze jesienią. Nie mylili się. Warto zwrócić uwagę, że rok wcześniej ostatnie wnioski składano jeszcze z końcem stycznia. 

Miliony z MdM rozeszły się w 2 dni

W środę wieczorem, 3 stycznia, Anna Czyż, rzeczniczka Banku Gospodarstwa Krajowego, poinformowała, że wyczerpała się pula pieniędzy na bieżący rok. – W nowym roku do rozdysponowania mieliśmy 381 milionów złotych – podkreśla Przemysław Osuch, zastępca dyrektora departamentu usług agencyjnych w BGK. – To już ostatnia odsłona programu, dlatego zainteresowanie było ogromne. Do 3 stycznia 2018 wpłynęło do nas 12,7 tysięcy wniosków. Kwoty zostały zarezerwowane w ciągu dwóch dni, ponieważ wnioskodawcy byli dobrze przygotowani i wcześniej skompletowali dokumenty. Pełną obsługą wniosków o dofinansowanie wkładu własnego zajmują się banki kredytujące. To one poinformują swoich klientów, jaki jest status wniosku oraz czy przyznano dofinansowanie.

Warto przeczytać: Kto będzie miał pierwszeństwo w rządowym programie Mieszkanie Plus 

Ponad 98 tysięcy rodzin skorzystało

Przypomnijmy: program pomocy państwa w zakupie pierwszego mieszkania przez młodych ludzi, realizowany jest przez BGK we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz instytucjami kredytującymi. - Program ruszył w roku 2014 – podsumowuje rzeczniczka BGK. - W ciągu czterech lat Bank Gospodarstwa Krajowego przyznał na dofinansowania do wkładów własnych kupującym mieszkania łączną kwotę 2,5 mld złotych. Pozwoliło to na zakup własnego mieszkania ponad 98 tysiącom rodzin.

To już ostatni rok, w którym funkcjonuje „Mieszkanie dla Młodych". Jego następcą będzie „Mieszkanie Plus". 

Więcej na tematSetki nowych mieszkań w programie Mieszkanie Plus 

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy