Oszczędzanie energii w sezonie grzewczym. Wyniki z badań opinii [Wideo]

Instytut SMG/KRC wykonał badania na temat oszczędzania energii cieplnej wśród Polaków. Wszystko to w ramach kampanii edukacyjnej "Każdy stopień ma znaczenie".
  • Grzejnik z termostatem

    Zdecydowana większość Polaków uważa, że wysokość temperatury w mieszkaniu ma wpływ na: komfort domowników, zdrowie dzieci, środowisko naturalne.

    mk

Najważniejsze płynące z raportu wnioski to, fakt że świadomość Polaków nt. ekologicznych oraz zdrowotnych konsekwencji niewłaściwego regulowania ciepła w domach jest bardzo wysoka Podobnie jak chęć oszczędzania energii. Jednak pomimo rosnącej świadomości Polaków na temat potrzeby oszczędzania energii, co trzeci badany nie kontroluje temperatury w mieszkaniu w ogóle lub kontroluje ją jedynie w niewielkim stopniu. Co ciekawe, relatywnie najrzadziej poczucie kontroli nad ciepłem w mieszkaniu mają mieszkańcy dużych miast.

Przeczytaj również: Oszczędzanie energii przez kontrolę temperatury w mieszkaniu

Zobacz film wideo z udziałem Polaków, którzy byli pytani, jaką temperaturę utrzymują w domu, czy nie przegrzewają mieszkań... 

Odpowiednia regulacja temperatury w domu może zaowocować oszczędnościami energii rzędu nawet kilkudziesięciu procent. Jest to o tyle istotne, że wydatki na ogrzewanie pochłaniają największą część rocznego budżetu domowego, co potwierdzają badani – 77% z nich przyznało, że rachunki za ogrzewanie stanowią obciążenie dla ich portfela. Nic więc dziwnego, że szukają rozwiązań bardziej ekonomicznych (87% respondentów). 

Warto przeczytać: Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu w sezonie grzewczym

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Danfoss Poland
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Tak na prawdę to można zaoszczędzić coraz mniej z powodu jakiś durnych opłat stałych.
Karol, 19.12.2011, 09:05
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.