Niższe ceny u deweloperów. Świąteczne promocje na zakup mieszkania

Analitycy Home Broker sprawdzili oferty 23 deweloperów. 13 spośród nich z okazji końca roku przygotowało specjalne akcje promocyjne na zakup mieszkań.
  • Realizacja bloku mieszkalnego firmy Budrem

    Zbliżające się podsumowanie wyników działalności spółek mobilizuje deweloperów do poprawiania wyników sprzedażowych. Dlatego firmy budowlane są teraz bardziej skłonne do uatrakcyjniania swoich ofert.

    Zakład Budowlano-Remontowy BUDREM

Deweloperzy wykorzystują ostatnie tygodnie roku do poprawienia wyników sprzedażowych, dlatego wychodzą do klientów z atrakcyjniejszą ofertą cenową. Szukając mieszkania w końcówce roku możesz liczyć na spore rabaty. Z badań analityków Home Broker wynika, że 13 z 23 przebadanych deweloperów, postanowiło przygotować specjalne świąteczne oferty na sprzedaż mieszkań.

U jakich deweloperów możesz liczyć na promocyjne ceny mieszkań

Świąteczne promocje deweloperów
Deweloper Czy deweloper
zorganizował
świąteczną promocję? 
Czy pod koniec roku
kupujący może liczyć
na korzystniejsze promocje
niż w innych okresach roku? 
Activa Nie
Bouygues Immobilier Polska  Tak
Breevast Development  Tak  Tak 
B&M Developer  Tak
Dolcan  Tak  Tak 
Ekolan  Tak 
Euro-Dom Nie Tak
Euro Styl Nie Tak
Fronton  Nie
Gant Development  Tak  Tak 
Layetana Developments  Tak Tak
M-Alfa  Nie
Marti – Solanes  Nie
Mill-Yon  Tak  Tak 
Murapol  Tak
PBG Erigo  Nie Nie
P.B. EKO  Nie
Robyg Tak Tak
Ronson Development  Nie
Start Tak
Warsaw Trust Development  Tak 
Wawel Service  Tak Tak
Virke Nie Tak

Źródło: Deweloperzy 

Jaki są te promocje i czy warto skorzystać z nich właśnie teraz

Zdaniem samych deweloperów świąteczne promocje są bardzo korzystne dla klientów, jednak nie znaczy to, że w innych okresach roku nie pojawiają się równie lub nawet bardziej ciekawe propozycje cenowe. Nie dajmy się zwieść myśleniu, że w okresie świątecznym są najlepsze obniżki cen. Prawda jest bowiem taka, że w ciągu całego roku deweloperzy mają promocje oparte na podobnych warunkach, a nie rzadko bardziej korzystnych niż te wprowadzone pod koniec roku. 

Zobacz również: Deweloperzy i ich chwyty marketingowe

Przykładowe promocje przygotowane w tym roku to rabat na mieszkanie przy zakupie miejsca postojowego, same miejsca można czasem kupić o połowę taniej lub dostać je w cenie mieszkania, a także wybrane lokale zostały przecenione. Dla osbób, które mogą zapłacić za mieszkanie gotówką, niektórzy deweloperzy przygotowali nawet 20- i 25-procentowe rabaty cenowe. W pozostałych przypadkach rabaty wynoszą od dziesięciu do kilkunartu procent. Niektóre firmy budowlane proponują rozmaite formy dofinansowania kredytów hipotecznych. Przykładowo do momentu przekazania kluczy do nowego mieszkania pokrywają raty odsetkowe kredytu swoich klientów. 

Pamiętajmy jednak, że dla większości z nas zakup własnego M, to jedna z najważniejszych decyzji w życiu, której nie należy podejmować pod wpływem kilkudniowej promocji. 

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Home Broker, Bartosz Turek, Robert Latuszek
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

przestancie wciskac ludziom te bzdury! ceny sie wogole nie zmienily? oczywiscie spadly ceny w centrum warszawy? centrum krakowa? centrum wroclawia ? i nigdzie wiecej? poza tym ten spadek to fikcja bo przy zakupie i tak cena jest taka jaka byla! a te niby dodatki sa i tak wliczone juz w cene! kogo wy oszukujecie? jakos ceny od lat sie nie zmienily!
kuba, 15.12.2011, 11:10
Ja się jednak nie zgodzę z tym, że ceny się nie zmieniły. W marcu tego roku chciałem kupić mieszkanie we Wrocławiu na Legnickiej (Gant), mieszkanie kosztowało 7,2m2, prawie podpisałem umowę ale dostałem wypowiedzenie z pracy.. jakiś tydzień temu podpisałem w końcu umowę przedwstępną z rabatem i wyszło ok 6,5m2. Fakt ta obniżka jest do końca grudnia, więc krótko ale moim zdaniem faktycznie korzystna.
Tomek, 16.12.2011, 10:51
Ceny mieszkań powinny byc połowę tańsze,jeszcze w 2002 roku moja kumpela kupiła 55m za 97tys.,a płaca wcale mi od tamtego czasu 3 razy nie wzrosła ze mieszkania poszły w góre 3-4 razy!Niech se developerzy sami mieszkają bo mnie nie stać kupić żadnego mieszkania choć tyram 12 lat!
tola, 17.12.2011, 10:57
Ceny się ciągle trochę zmieniają już nie przesadzaj. A promocja typu wykończenie mieszkania w cenie no to jest dobra opcja. Najlepiej porównać sobie ceny kilku deweloperów i zobaczyć kto robi fałszywą promocję.
Witowska, 17.12.2011, 15:41