Nawet o 40 procent spadły raty kredytów od 2012 roku (WIDEO)

O ponad 30 procent: z 1295 do 890 złotych spadła średnia miesięczna rata kredytu na 200 tys. złotych zaciągniętego na 30 lat. Było to możliwe dzięki obniżkom stóp procentowych, jakich Rada Polityki Pieniężnej dokonała od lipca 2012 roku.
  • Niższe raty kredytów

    Dzięki niższym stopom procentowym rata kredytu jest nawet o 40 proc. mniejsza od tej, którą płaciliśmy przed lipcem 2012 roku. Od tamtego momenty RPP już 10 razy obniżyła stopy procentowe.

    Array

Na podstawie poziomu stóp procentowych ustalany jest trzymiesięczny WIBOR, od którego zależna jest wysokość miesięcznej raty kredytu. Zdaniem Michała Krajkowskiego z Domu Kredytowego Notus stopa WIBOR nie zrówna się z główną stopą procentową 1:1, ale może jeszcze spaść. A to oznacza jeszcze niższe raty kredytów hipotecznych. 


Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news 

Przeczytaj również: Kolejna obniżka stóp procentowych to nie tylko niższe raty

Autor: redakcja.regiodom
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

Stopami % można wymachiwać jak psim ogonem. Co z tego, że spadły? A ceny żywności oraz nośników energii też spadły? A może znacząco w tym samym okresie wzrosły prace i spadły POdatki? NIE! To spadek stóp można sobie w dupę wsadzić. Ludzi nie stać na kredyty więc nie kupują mieszkań. To banda musiała w końcu stopy obniżyć. Kupuje przeważnie ten kto musi bo mieszkać gdzieś trzeba a pieniądze na wynajem to utopiona bezzwrotnie kasa. Grek, Niemiec czy Francuz też płaca takie raty kredytu hipotecznego jak POlak? Tylko Polaka zachodnie banki rzeźbią jak chcą. Na zachodzie taki sam numer nie przejdzie już.
Z, 05.03.2015, 21:52
Jednego jestem ciekaw: Czy on naprawdę wierzy w to co mówi, bo jeśli tak, to jest głupi jak pustak.
Romek, 05.03.2015, 23:29
Większość ludzi, którzy biorą kredyt "na własne mieszkanie" które należy do banku na czas spłaty kredytu(czyli np na 30 lat) nie ma pojęcia o systemie bankowym. Jeżeli ktoś, kogo dochód jest powiedzmy na poziomie 5000 zł netto na 2 osoby bierze taki kredyt na powiedzmy 25 lat, bo "aktualnie stopy procentowe są niższe niż kiedykolwiek" - jest niespełna rozumu. To, że w pewnym momencie stopy wzrosną (nawet o 100% - czyli do poziomu powiedzmy 5%) jest kwestią czasu, nie wiem dwa, trzy, może 6 lat. Ciekawi mnie tylko co zrobią ludzie którym rata kredytu nagle wzrośnie o 100%? Ceny mieszkań będą maleć. Tak było w każdym kraju europy zachodniej 15 lat temu. Bańka rośnie aż osiągnie absurdalne ceny (u nas - rok 2008), potem najczęsciej peka lub "schodzi z niej powietrze (tak jak aktualnie u nas) a ludzie zostają z kredytami na przewartościowane mieszkanie na które defacto nigdy ich nie było stać... sad but true
jacek, 06.03.2015, 10:50
hej lemingi, nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie
"sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!
sowa i przyjaciele, 06.03.2015, 11:37