Najtańsze domy w Polsce wystawione na sprzedaż

Czy za mniej niż 40 tysięcy złotych można w naszym kraju kupić dom? Okazuje się to całkiem realne, choć oczywiście nie będą to jedyne pieniądze, które trzeba będzie wydać na taką nieruchomość.
 • Dom w Zdunach w powiecie krotoszyńskim jest do kupienia za 29 000 złotych. To budynek zabytkowy z XVIII wieku, przeznaczony do kapitalnego remontu.

  Gratka.pl
 • Budynek po zlewni mleka w Babach w powiecie kutnowskim. Nieruchomość można kupić za 31 000 złotych i przerobić ja na dom.

  Gratka.pl
 • Dom drewniany w Brodach w powiecie wadowickim można kupić za 35 000 złotych.

  Gratka.pl
 • Dom w Bolesławiu w powiecie dąbrowskim można kupić za 35 000 złotych.

  Gratka.pl
 • Budynek po dawnej rozlewni w Krajence Sokolnej w powiecie złotowskim wystawiono na sprzedaż za 36 000 złotych. Cztery miesiące temu za ten sam dom chciano 9000 zł więcej. Właściciel ma pozwolenie na zmianę sposobu użytkowania, projekt i pozwolenia.

  Gratka.pl
 • Dom w Hucisku Jawornickim w powiecie przeworskim jest do nabycia za 38 000 złotych.

  Gratka.pl
 • Dom w Dziesławicach w powiecie oleśnickim jest na sprzedaż za 39 000 złotych. W ciągu dwóch miesięcy cena spadła o 6000 złotych.

  Gratka.pl
 • Dom drewniany w Wietrzychowicach w powiecie tarnowskim kosztuje 39 000 złotych.

  Gratka.pl
 • Dom w Brzezinach w powiecie oleskim można kupić za 39 000 złotych. To cena ofertowa, którą można spróbować negocjować.

  Gratka.pl
 • Dom w Kórnicy w powiecie krapkowickim wyceniono na 40 000 złotych.

  Gratka.pl

Z poszukiwań taniego domu wykluczyliśmy oferty zawierające zamiar sprzedaży ułamkowych części nieruchomości, bo nie po to kupuje się dom, by dzielić się nim z kilkoma innymi osobami. Odrzuciliśmy też tanie domy, które wystawiane są na licytacjach komorniczych. Zwykle niska cena obowiązuje tylko do licytacji, jeśli nieruchomość ma jakąś wartość, pojawią się na niej zawodowcy, którzy licytować będą do progu opłacalności zakupu. Wreszcie też pomijamy domy, które znajdują się na terenach rodzinnych ogrodów działkowych (ROD). Zakup domu na terenach ROD jest ryzykowany nigdy bowiem nie posiada się księgi wieczystej terenu, na którym stoi, a wykorzystanie tzw. specustawy drogowej np. przez samorząd może „zdmuchnąć" cały ogród wraz z domami z powierzchni ziemi. Co nam zatem pozostaje? 

 Dowiedz się: Ile kosztuje budowa domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych

Domy do 40 tysięcy złotych wystawione na sprzedaż

Wbrew pozorom wybór domów do 40 tysięcy złotych nadal jest spory. W serwisie Gratka.pl można ich znaleźć ponad 70. Oczywiście ci, którzy oczekują od takiej nieruchomości czegoś więcej niż domu do kapitalnego remontu, powinni od razu zrezygnować z poszukiwań domu za taką sumę.

Uwaga! Szukając tanich domów szczególną uwagę zwrócić trzeba na powierzchnię działki, dostęp do mediów i stan kluczowych elementów budynku (fundamenty, dach, kominy), a także na potencjał, jaki niesie ze sobą taka nieruchomość. Bo to, że trzeba będzie włożyć w modernizację takiego obiektu sporo pieniędzy i jeszcze więcej pracy nie ulega wątpliwości.

Ogłoszenia najtańszych domów

1. 29 000 złotych kosztuje dom w miejscowości Zduny w powiecie krotoszyńskim. To potwornie zaniedbany, ale zabytkowy obiekt z XVIII wieku, murowany, z drewnianym stropem, niegdyś kryty gontem modrzewiowym, teraz dach kryje zwykła papa. Nieruchomość ma 70 mkw. powierzchni użytkowej, znajduje się na działce o pow. 240 mkw. Do domu doprowadzony jest prąd, woda i gaz ziemny. Budynku nie można zburzyć – wpisany jest do rejestru zabytków. Cena została obniżona z 35 000 zł.

Zobacz tę ofertę: Dom o pow. 70 mkw., Zduny, 29 000 zł

2. 31 000 złotych wyłożyć trzeba za parterowy budynek o powierzchni 60 mkw. z trzema pomieszczeniami w miejscowości Baby w powiecie kutnowskim. Nieruchomość znajduje się na działce o pow. 400 mkw. Obiekt niegdyś służył jako zlewnia mleka, ale można go zaadoptować na cele gospodarcze albo budynek mieszkalny. Istnieje możliwość podłączenia wody, na razie ta czerpana jest ze studni głębinowej.

Więcej o tej nieruchomościDom o pow. 60 mkw., Baby, 31 000 zł 

3. 35 000 złotych kosztuje dom w miejscowości Brody w powiecie wadowickim, około 45 kilometrów od Krakowa. Nieruchomość to drewniany dom wolnostojący (50 mkw.) na działce o pow. 558 mkw., który nadaje się tylko do kapitalnego remontu. Do plusów należy zaliczyć prąd, miejską wodę i gaz, które znajdują się na sąsiednich działkach, co umożliwi podłączenie mediów. Dojazd do domu odbywa się drogą asfaltową.

Cała ofertaDom o pow. 50 mkw., Brody, 35 000 zł

4. 35 000 złotych oczekuje właściciel domu w Bolesławiu w powiecie dąbrowskim, choć zastrzega że jest ona do negocjacji. Drewniany dom kryty dachówką ma powierzchnię użytkową ok. 65 mkw., znajdują się w nim dwa pokoje, kuchnia i pomieszczenie do zagospodarowania. Do budynku doprowadzony jest prąd , woda i gaz ziemny, ale nie ma kanalizacji.

Zobacz tę nieruchomośćDom o pow. 75 mkw., Bolesław, 35 000 zł 

5. 36 000 złotych kosztuje budynek kolejnej rozlewni mleka, tym razem znajdujący się w Krajence Sokolnej, w gminie Tarnówka, w powiecie złotowskim. Sprzedający ma projekt i pozwolenia na zmianę sposobu użytkowania obiektu na mieszkalny. Nieruchomość jest już w trakcie remontu, dociągnięto do niej przyłącza wodno-kanalizacyjne. (Przyszły) dom ma mieć zgodnie z projektem 158 mkw. powierzchni mieszkalnej i stać na działce o pow. 600 mkw.

Oferta sprzedażyDom o pow. 158 mkw., Krajenka Sokolna, 36 000 zł 

6. 38 000 złotych przygotować trzeba, by nabyć dom wolnostojący o pow. 70 mkw. w miejscowości Hucisko Jawornickie w powiecie przeworskim. – Dom wykonany z bali drewnianych. Budynek kryty blachą. Okna drewniane. Na parterze domu znajduje się 2 pokoje oraz kuchnia. Media: prąd, woda ze studnia. Dom ogrzewany jest piecem kaflowym. Poddasze do adaptacji. Na posesji znajduje się również budynek gospodarczy murowany w bardzo dobrym stanie – czytamy w ofercie. Właściciel uważa, że to świetne miejsce na zorganizowanie agroturystyki, oferuje także możliwość dokupienia pobliskich działek.

Zobacz ogłoszenieDom o pow. 70 mkw., Hucisko Jawornickie, 38 000 zł 

7. 39 000 złotych kosztuje dom w miejscowości Dziesławice w powiecie oleśnickim. Na działce położonej blisko lasów i terenów zielonych o pow. 1300 mkw. znajduje się budynek mieszkalny (ok. 60 mkw. powierzchni użytkowej) zbudowany w latach 30-tych ubiegłego wieku, a także murowany budynek gospodarczy i drewniana stodoła. Do budynku doprowadzone są instalacje: energetyczna i wodna.

Oferta sprzedażyDom o pow. 70 mkw., Dziesławice, 39 000 zł 

8. 39 000 złotych wydać trzeba, jeśli chce się kupić dom w miejscowości Wietrzychowice w powiecie tarnowskim. Stary, nadający się do kapitalnego remontu drewniany dom pokryty dachówką stoi na działce o powierzchni 2148 mkw. Plusem tej nieruchomości jest lokalizacja, która sprawia, że nabiera sensu zakup tej nieruchomości na cele rekreacyjne. W pobliżu są media – prąd, woda i gaz.

Zobacz tę nieruchomośćDom o pow. 70 mkw., Wietrzychowice, 39 000 zł 

9. 39 000 złotych chciałby otrzymać sprzedający dom w Brzezinach w powiecie oleskim. Dom ma dwa pokoje i powierzchnię użytkową około 50 mkw., ale towarzyszy mu także budynek gospodarczy i sad. Na 30-arowej działce. Nieruchomość, choć wymaga sporego zaangażowania kapitałowego ma zdaniem sprzedającego spory potencjał dzięki swojemu położeniu – blisko górnego biegu rzeki Prosny. Można również dokupić fragment lasu. W okolicy planowana jest budowa zbiornika retencyjnego, przez co cała miejscowość może zyskać w oczach potencjalnych turystów.

Oferta sprzedażyDom o pow. 50 mkw., Brzeziny, 39 000 zł 

10. 40 000 kosztuje najdroższy dom w tym zestawieniu, znajduje się w Kórnicy w powiecie krapkowickim. Na działce o pow. 420 mkw. umiejscowiono w jednym ciągu budynek mieszkalny, pomieszczenia gospodarcze i stodołę, przy czym powierzchnia mieszkalna to około 70 mkw.
– Nieruchomość wybudowana w 1934 roku, metodą tradycyjną , dach dwuspadowy kryty dachówką cementową, okna PCV. Nieruchomość podłączona linią energii elektrycznej oraz wodociągu, na posesji znajduje się szambo. Budynek do kapitalnego remontu, gabaryty nieruchomości pozwalają na adaptację stylowego loft – zachęca sprzedający.

Zobacz ten dom na sprzedażDom o pow. 170 mkw., Kórnica, 40 000 zł 

Autor: Sławomir Bobbe
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Kapitalne rozwiązania. A jednak można znaleźć coś niedrogiego i jednocześnie zdatnego do komfortowego mieszkania, warto polować na takie okazje. Ja na przykład trafiłem ostatnio na ofertę http://www.liderhaus.com/ która okazała się totalnym strzałem w dziesiątkę.
Tomasz Nowak, 13.03.2018, 13:56
Komentarz został usunięty.
Cześć,
Chyba nie ma co świrować w kupno takich "cudów" :D
Ziemie dostałem w spadku, materiały kupiłem w MSM materiały budowlane we Wrocławiu, oni indywidualnie mi wycenili - WYSZŁO MAX KORZYSTNIE!
I teraz sobie mieszkam w pięknym własnym domu i jestem szczęśliwy.
Polecam bardzo takie rozwiązania niż zakup skansenu
Zaremba, 17.04.2018, 12:15