Last minute w kieleckiej mieszkaniówce. Zobacz co można kupić od ręki

Mimo zastoju na rynku budowlanym, w Kielcach nie brakuje chętnych na nowe mieszkania. Prezentujemy nowe lokale, które można teraz kupić od ręki.
 • Promenada Solna

  Promenada Solna to luksusowy budynek wybudowany w jednym z najpiękniejszych zakątków Kielc. Prezentuje go prezes firmy Unimax Grzegorz Mazur.

  Dawid Łukasik
 • Kaznowskiego

  Budynek wielorodzinny przy ulicy Kaznowskiego w osiedlu Ślichowice w Kielcach ma nie tylko ciekawą architekturę, ale i świetną lokalizację.

  Dawid Łukasik
 • Becher Eleven

  Oprócz oryginalnie zaprojektowanej architektury, budynek ma dodatkowy walor w postaci bogatej kolorystyki.

  Dawid Łukasik
 • Nowy Baranówek

  Osiedle mieszkaniowe Nowy Baranówek powstaje etapami. Inwestycja wyróżnia się bardzo ciekawą architekturą.

  Dawid Łukasik
 • Nowy bocianek

  Osiedle Nowy Bocianek jest starannie wkomponowane w otaczający teren zarówno pod względem architektonicznym, jak i komunikacji wewnętrznej oraz aranżacji zieleni.

  Dawid Łukasik
 • Słoneczny Stok

  Słoneczny Stok to budynek znajdujący się w kieleckim osiedlu Na Stoku. Są w nim jeszcze lokale do kupienia.

  Dawid Łukasik
 • Na Stoku

  Na Stoku

  Dawid Łukasik

W Kielcach w ostatnim roku przybyło sporo mieszkań o bardzo dobrym standardzie i wygodnej lokalizacji. Na chętnych do kupna lokali w nowoczesnych apartamentowcach kieleccy deweloperzy mimo kryzysu nie musieli zbyt długo czekać. W tej chwili w większości z nich są jeszcze do kupienia pojedyncze mieszkania. Sprawdziliśmy, gdzie można wprowadzić się od zaraz.

Nowoczesne, wygodne i w najlepszej lokalizacji – takie są ukończone w bieżącym roku w Kielcach inwestycje mieszkaniowe. Po kilku miesiącach stagnacji na rynku mieszkaniowym, kieleccy deweloperzy nie narzekają na popyt. Zachętą dla klientów i sposobem na sprzedaż inwestycji są między innymi negocjacje cen.

Zdaniem ekspertów: Ceny nowych mieszkań nie zmienią się do końca roku

– Te rozmowy z pewnością przynosiły skutek, bo ostatnio wielu klientów kupiło na rynku pierwotnym własne lokum. Najchętniej jednak nadal sięgano po mieszkania z rynku wtórnego – mówi Marek Król, właściciel biura nieruchomości MarKa w Kielcach.

– W ostatnich miesiącach na tym rynku chwilowo lekko drgnęło i w sprzedaży nieruchomości zrobił się mały ruch. Ale moim zdaniem, to tylko chwilowe pobudzenie popytu, spowodowane tym, że od 2014 roku banki nie będą już udzielały kredytów na sto procent wartości inwestycji. Trzeba będzie mieć wkład własny początkowo w wysokości 5, później 10, a potem nawet 20 procent wartości. To wyjaśnia to chwilowe zainteresowanie rynkiem mieszkań – mówi Marek Król. 

Promenada Solna

W Promenadzie Solnej, luksusowym budynku usytuowanym w samym centrum Kielc przy parku miejskim, nieopodal ulicy Sienkiewicza w Kielcach zbudowano 136 apartamentowców o łącznej powierzchni prawie 9 tysięcy metrów kwadratowych mieszkań i 20 lokali usługowych o powierzchni prawie 2 tysięcy metrów kwadratowych. To inwestycja kieleckiej spółki Unimax.

Chętni na zamieszkanie w tej prestiżowej lokalizacji znajdą jeszcze mieszkanie dla siebie. Do sprzedaży są lokale dwupokojowe o powierzchni od 43 do 58 metrów kwadratowych i trzypokojowe o powierzchni około 72 metrów kwadratowych. Na ostatniej kondygnacji są jeszcze wolne penthousy o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych. Ceny za metr kwadratowy powierzchni zaczynają się od 5100 złotych z możliwością negocjacji. W sumie w budynku do sprzedaży zostało jeszcze około 30 procent lokali.

Dowiedz się: Ile faktycznie kosztuje zakup mieszkania

Nowy Baranówek

W zrealizowanym już przez Unimax pierwszym etapie osiedla Nowy Baranówek w Kielcach przy ulicy Kwarcianej, nieopadal Stadionu Leśnego, mieszkania rozeszły się jak świeże bułeczki. Nowoczesna architektura i bardzo dobra lokalizacja przyciągnęły lokatorów. Zalety tej inwestycji to także niestandardowa wysokość mieszkań, okna od samej podłogi, także w łazienkach, balkony ze szklanymi balustradami, miejsca parkingowe pod budynkiem. Poza tym kompleks mieszkaniowy powstanie w pięknym otoczeniu zieleni. Z 59 lokali mieszkań o powierzchni od 28 go 78 metrów kwadratowych do sprzedaży pozostało jeszcze tylko 7 mieszkań. Ich cena zaczyna się od 4400 złotych za metr kwadratowy.

Becher Eleven

Jeszcze tylko kilkanaście mieszkań o zróżnicowanym metrażu zostało do kupienia w Becher Eleven, budynku przy ulicy Wiosennej, zrealizowanym przez znanego kieleckiego dewelopera spółkę Becher. Jedenastokondygnacyjny budynek w samym sercu miasta powstał w nowoczesnej technologii i według zasad bieżących trendów urbanistyki. Mieszkania mają powierzchnię od 25 do 75 metrów kwadratowych. Na najwyższych piętrach znajdują się lokale z tarasami, z których rozpościera się widok na panoramę całego miasta. Mieszkania, które można jeszcze kupić znajdują się na różnych kondygnacjach, a ich ce-na zaczyna się od 4400 złotych brutto za metr kwadratowy.

Nowy Bocianek

Dwa mieszkania są jeszcze do kupienia w osiedlu Nowy Bocianek, w pobliżu ulicy Wyspiańskiego, zbudowanym w pierwszym etapie inwestycji, realizowanej przez kielecką spółkę Dorbud. Są wykończone pod klucz i gotowe do zamieszkania. Cena za metr kwadratowy wynosi 4800 złotych plus koszt wykończenia w przypadku pierwszego z nich i 5 tysięcy złotych za metr z doliczeniem kosztów wykończenia za drugie mieszkanie.

Polecamy poradnik: O czym warto pamiętać przy zakupie mieszkania

Nabywców lokali na Nowym Bocianku przyciąga bardzo dobry projekt architektoniczny. Mają funkcjonalnie zaaranżowaną przestrzeń mieszkalną. Każde z nich posiada duży balkon lub w przypadku mieszkań na parterze taras do wyłącznego użytku. Każdy z właścicieli mieszkań ma także możliwość zakupu stanowiska postojowe w garażu podziemnym lub zewnętrznego miejsca postojowego. Wszystkie budynki wyposażone są windy – od poziomu garaży do IV, ostatniego piętra.

Apartamenty na Ślichowicach

Zaledwie 5 mieszkań o powierzchni około 60 metrów kwadratowych i jeden lokal usługowy jest do sprzedaży w bloku na kieleckim osiedlu Ślichowice przy ulicy Kaznowskiego. Jego inwestorem jest kielecka firma HSD Chałupka. W siedmiokondygnacyjnym bloku znajduje się 120 mieszkań oraz miejsca parkingowe. Dzięki dobrej lokalizacji budynku, skąd blisko do szkoły, przedszkola, centrum handlowego, na pocztę, do placówek bankowych czy do centrum sportu i rekreacji, deweloper nie czekał długo na chętnych do zamieszkania w tym miejscu. Ceny mieszkań zaczynają się od 4650 złotych za metr kwadratowych i podlegają negocjacjom z klientem.

Słoneczny Stok

Osiedle Słoneczny Stok zbudowane w Kielcach przez Firmę Budowlaną Marek Antczak, kaliskiego dewelopera składa się z czterokondygnacyjnego budynku przy ulicy Piłsudskiego, w sąsiedztwie osiedla Na Stoku.

W tej chwili z 96 mieszkań do sprzedaży jest około 30. Można kupić mieszkania jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe o zróżnicowanym metrażu – od 30 do 79 metrów kwadratowych. Wszystkie mieszkania mają balkony o powierzchni od 4 do 16 metrów kwadratowych. Do dyspozycji mieszkańców są również miejsca parkingowe naziemne oraz wewnętrzne patio. W pobliżu są szkoły, basen, centra handlowe i instytucje użyteczności publicznej. Budynek jest wyposażony w całodobowy monitoring. Ceny mieszkań wahają się od 4200 do 4800 złotych za metr kwadratowy. Niektóre mają promocyjną cenę, w wielu przypadkach można je negocjować.

Autor: Marzena Smoręda
11komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (11)

Tylko zapomnieli dopisać że ten "apartamentowiec" jest tak blisko innych bloków że sąsiad zagląda przez okno do kuchni czy sypialni.
ck, 30.10.2013, 10:23
Jak to możliwe, że banki nie dają kredytów, region 2-gi najbiedniejszy w kraju - a jednocześnie deweloperzy już sprzedali prawie wszystkie mieszkania, a w 2013 już nadzór budowlany odebrał ponad 1,5 tys. gotowych, świeżo wybudowanych mieszkań i domów jednorodzinnych? Skąd ludzie mają kasę skoro niby taka bieda? Kto mnie, prostaczkowi to wyjaśni, bo tak wielki światowy fenomen nie mieści się w mojej najwyraźniej mocno ograniczonej głowie...
camus, 30.10.2013, 11:38
jeżeli lekarz ,stomatolog ,urzędnik zasiadający w 3 radach ,prokurator-adwokat -sędzia zarabiają 10,000,00 misięcznie / na czysto / to co 3 lata mogą sobie zainwestować w mieszkanko 360,000,00 pln.Ich ilość oceniam na 3,000 osób
Tak więc śmiało co roku kupują 1000 mieszkań.
eee, 30.10.2013, 11:58
Nie wiem jak inni ,ale ja zarabiam w RFNie i bez problemu stać mnie na kupno mieszkania .
doogi, 13.11.2013, 17:20
Ciekawe skąd redaktor wziął dane na temat promenady solnej o liczbie 30% mieszkań, które tylko pozostały.
Śledzę od jakiegoś czasu tą inwestycję i na jednym z portali sprzedanych jest niecałe 15%.
Podejrzewam, że jeśli nie zejdą z ceny o 20% to mieszkania będą stały jeszcze z 5 lat.
ps. Pozdrawiam budujących domy
kielczanin, 30.10.2013, 12:39
Tak,tak trza napędzać sprzedaż,tym co zainwestowali
w "podpowiedzianą/códofną"inwestycjem
a,że chętnych ni ma to sorry itk już jest od 2/3 lat,ale ,że w kielcach znaleźli jeleni na inwestowanie w beton?
trza było stawiać pomniki to i kasa na krótko inwestowana,i zbyt by był i przebicie,
a tak to czekajta na nowych chcących się tu osiedlić i z kasą b w Śfińtokrzyskiem som perspektywy,
spróbujcie coś sprzedać w hiszpani przez deweloppera wela!!!
Sukcesów w inwestowaniu!!!!
wieśmak, 30.10.2013, 15:20
Komentarz został usunięty.
jesteś w wielkim błędzie mądralo. budujący domy cie pozdrawiają
ee, 30.10.2013, 21:16
jakby mieszkania były w rozsądnych pieniądzach to nie trzeba by było ich reklamować, a z tego co widać dużo jest wolnych miejsc, nawet Piasek nie pomógł w sprzedaży hehe
oleńka, 30.10.2013, 13:32
dlaczego wiekszość tych "apartamentów" to max 70m2 i w tym sie mieszczą 4 pokoje (śmiech na sali) szukałem czegoś ok 100m2 i 4 pokoi i wielkiego wyboru niema bo klitki (pokoje) po 12m2 to raczej piwnice, ale jak ktoś się zapyta to "kupiłem apartament" :)
kieelce, 30.10.2013, 13:54
Hehehehe dobre.... Wg mnie tam to nawet 30% nie sprzedali. Kto pisał ten art.??? Proponuję się tamtędy przejść albo przejechać czasem wieczorkiem. Świeci się może w 3 mieszkaniach i cisza zupełna. No ale POWODZENIA!
mrX, 30.10.2013, 14:03
Halo KAPITALISCI I KRWIOPIJCY mam pytanie ?????????????????
ile zarabia u was na BIALO zatrudniony pracownik miesiecznie
5000 Zloty NETTO??????????????
czyli odkladajac nie jedzac przez 10-lat moze sobie u was kupic mieszkanie
w TAKIM SUPER MIESCIE gdzie psy dupami szczekaja.
Proponuje sprzedajcie w RODZINIE bedzie jeszcze lepiej bo wszyscy BEDZIECIE milionerami.
Pozdrawiam.
byly kielczanin, 30.10.2013, 21:46