Kujawsko-pomorskie: ile za działkę budowlaną. Raport

Nawet 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy chcą właściciele działek budowlanych w naszym województwie. Przyjrzeliśmy się, jak kształtują się najniższe i najwyższe ceny działek budowlanych pod koniec roku.
  • Działka budowlana

    Im działki dalej położone od centrum miasta, tym są tańsze

    Krappweiss

Pod uwagę wzięliśmy działki budowlane w największych miastach naszego regionu, nie większe niż 1000 metrów kwadratowych.

Sprawdź: Oferty nieruchomości woj. kujawsko-pomorskie

Bydgoszcz

Stawki za metr zaczynają się od około 160 złotych. Za tyle można dostać działkę (960 metrów) na Miedzyniu. Teren jest w sąsiedztwie nowych domów, blisko lasu. Media są w drodze. Za najdroższe trzeba dać, uwaga, 6000 złotych. Na taką kwotę za metr wycenił działkę właściciel terenu w ścisłym centrum Bydgoszczy, między Starym Rynkiem a Bulwarami nad Brdą. Jeśli inwestor zdecyduje się zakupić całość, za 825-metrowy obszar da prawie 5 milionów złotych.

Zobacz: Ceny działek budowlanych w Bydgoszczy

Toruń

Najmniej za działkę należy dać 100 złotych za metr. Tereny pod budownictwo jednorodzinne w takiej cenie są np. na obrzeżach miasta. Działka 1000-metrowa została wystawiona za 105 złotych od metra. W drodze są gaz, woda i prąd (na etapie projektu). Najwyższe stawki dochodzą do 2000 złotych. Taką można dostać np. w ścisłym centrum miasta. Liczy 620 metrów 2. Za całość trzeba będzie więc dać 1,2 miliona.

Więcej: Ceny działek budowlanych w Toruniu

Włocławek

Już za około 70 złotych za metr jest szansa nabyć działkę budowlaną we Włocławku, choćby na osiedlu Zazamcze, w okolicy nowych domów jednorodzinnych. Doprowadzona jest woda, a prąd, gaz i kanalizacja są w ulicy. Niższe ceny, nawet o ponad 20 złotych na metrze, też są. Tyle, że przeważnie dotyczą miejscowości pod Włocławkiem, a nie miasta. Najdroższe działki we Włocławku wyceniono na 1000 złotych za metr. Mieści się np. taka w ścisłym centrum miasta. Tyle, że nie ma doprowadzonych mediów, brakuje też planu zagospodarowania przestrzennego i księgi wieczystej. W sumie za 440 metrów kupiec ma zapłacić 440 tysięcy złotych.

Ile chcą za nie?: Ceny działek budowlanych we Włocławku

Inne miasta regionu

Najniższa cena za działki budowlane w Grudziądzu to 120 złotych za metr. Za te najdroższe należy dać mniej więcej 140 złotych. W Inowrocławiu najmniej trzeba dać 70 złotych, a najwięcej – 230. Kto chce budować się w Świeciu, najmniej za działkę da 45 złotych od metra. Najwyższe stawki w mieście kształtują się na poziomie 140 złotych. W Tucholi są jeszcze tańsze: od 40 do 100 złotych za metr. Na działkę w Żninie trzeba przeznaczyć za metr przeważnie od 65 do 120 złotych. 

Autor: Katarzyna Piojda
2komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (2)

Na terenie gminy Barcin (17km - Żnin, 24km - Inowrocław, 35 Bydgoszcz) ceny działek budowlanych oferowanych przez gminę kształtują się od 20zł/mkw. do 30 zł/mkw. Duży wybór w mieście i w pobliskich miejscowościach. Ciągle ogłaszają przetargi
Kupiec, 27.12.2012, 19:46
Pieniadze2.pl - Porównanie ofert banków, kredyty, lokaty etc.
live123, 30.12.2012, 08:14