Kozy w nowej, bezpiecznej odsłonie od firmy z Kielc

Tagi:
Wolno stojące piece typu koza wracają do łask w nowoczesnym wydaniu. Kominek we wnętrzu może nie tylko odmienić każdy dom, ale także w chłodne jesienno-zimowe wieczory ogrzać mieszkanie. Najważniejsze jednak, by był bezpieczny dla otoczenia.
  • Piec Cano

    Wolno stojący piec Cano, oferowany przez kieleckie Studio Kominki, bezpiecznie może być użytkowany w każdym domu. – To urządzenie nie zagraża naszemu bezpieczeństwu, oczywiście pod warunkiem, że będzie użytkowane zgodnie z instrukcją – wyjaśnia Dariusz Pęczkowicz.

    Dawid Łukasik

W Studiu Kominki Dariusza Pęczkowicza, który jest regionalnym dystrybutorem wkładów kominkowych i pieców wolno stojących. Kominki do mieszkań i domów oparte są na najnowszej technologii. W ofercie firmy znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy klasyki, jak i osoby preferujące nowoczesny wystrój wnętrz.

– Ogromną zaletą kominków firmy Spartherm jest ich bezpieczeństwo. – Polskie prawo nie reguluje przepisów dotyczących biokominków – informuje Pęczkowicz. Wyjaśnia, że w przypadku wolno stojących kominków istnieje ryzyko ich przewrócenia, a w efekcie wylania się łatwo palnego biopaliwa. W takiej sytuacji może dojść do pożaru, który można ugasić tylko przy użyciu specjalnej gaśnicy, której nie ma na rynku polskim, koca gaśniczego albo piasku. Dariusz Pęczkowicz przestrzega przed gaszeniem takiego pożaru zwykłą wodą. – Spowodowałoby to zwiększenie obszaru palącej się przestrzeni – wyjaśnia. – Ale kominki firmy Spartherm na pewno pożaru nie wywołają. Wyposażone są bowiem w pojemniki z opatentowanym zamknięciem na biopaliwo, co gwarantuje, że niebezpieczna substancja nie wyleje się nawet w razie upadku kominka.

Przeczytaj również: Czy warto mieć biokominek

Autor: Paulina Baran
0komentarzy