Jak zdobyć gotówkę na zakup mieszkania? (WIDEO)

Zakup mieszkania to potężny wydatek. Choć liczby pokazują, że coraz więcej inwestorów kupuje nowe mieszkania za gotówkę, to nie są to raczej przysłowiowi Kowalscy. Zobacz, jak zdobyć pieniądze na zakup własnego M.
  • Gotówka na zakup mieszkania

    Magdalena Kmita-Kulesza

63% mieszkań deweloperskich zakupionych w drugim kwartale 2017 roku było kupionych za gotówkę – wynika z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski. Z szacunków Open Finanse wynika, że już trzeci kwartał z rzędu mamy do czynienia z sytuacją, kiedy skala zakupu mieszkań za gotówkę w największych miastach oscyluje wokół kwoty 4 miliardów złotych.

Poznaj ceny mieszkań. Zobacz oferty: Mieszkania na sprzedaż

Jednak nie oznacza to wcale, że przeciętnemu Polakowi łatwiej uzbierać na własne M. Inwestorami, którzy kupują mieszkania za gotówkę, są bowiem osoby zamożne. Inwestują one zgromadzony kapitał w nieruchomości. Oczywiście inwestorami są też ludzie, którzy zarabiają coraz więcej i po latach chcą zmienić obecne mieszkanie na większe. 

Czy można odłożyć gotówkę na zakup mieszkania i jak to robić?

Niestety uzbieranie gotówki na zakup mieszkania może trwać długo. Przy optymistycznych założeniach i zarobkach na poziomie średniej karowej zajmie to kilkanaście lat. Dlatego ekonomista, Marcin Iwuć, odpowiada na pytanie, jak wybrać dobry kredyt hipoteczny.

Warto przeczytać: Czego można się spodziewać na rynku kredytów hipotecznych w 2018 roku


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy