Jak kształtują się ceny mieszkań deweloperskich

Osoby planujące kupno mieszkania z zainteresowaniem śledzą informacje o kształtowaniu się średniej ceny. Na tej podstawie mogą stwierdzić, czy interesujący je lokal jest wyceniany powyżej tego poziomu oraz jakie są tendencje rynkowe.
  • Typowe ceny mieszkań deweloperskich

    mk
  • Typowe ceny mieszkań deweloperskich

    www.strefynieruchomosci.blog.pl

Najwyższą półkę cenową okupuje oczywiście stolica. Działający w Warszawie deweloperzy oferują mieszkania najczęściej w cenach mieszczących się w przedziale 7-8 tys. zł/m.kw. Tego rodzaju oferty odpowiadają za niemal 30 proc. wszystkich dostępnych na tutejszym rynku pierwotnym.

Zobacz też: Młodzi nie kupują mieszkań. Dlaczego? (WIDEO) 

Drugie na podium

Na kolejnym miejscu znajduje się Kraków. Najbardziej popularnym wśród krakowskich deweloperów przedziałem cenowym jest 6 - 7 tys. zł/m.kw. Mieści się w nim niemal 39 proc. oferowanych do sprzedaży mieszkań.

Wrocław i Poznań znajdują się na tej samej półce cenowej. Na obu tych rynkach wyraźnie dominującym przedziałem cenowym są widełki 5 - 6 tys. zł/m.kw. W jednym i drugim przypadku mieszkania oferowane w tych cenach odpowiadają za ok. 40 proc. oferty.

To też cię zainteresuje: Eksperci oceniają 25 ostatnich lat w budownictwie 

W gronie wymienionych miast najłatwiej o tańsze mieszkanie w Gdańsku. Oferta lokalnych deweloperów koncentruje się tu bowiem w przedziale 4 - 5 tys. zł/m.kw. Lokale deweloperskie w tych cenach stanowią ponad jedną trzecią wszystkich wystawionych na sprzedaż. 

Autor: Ewa Wieczorska
Współpraca: www.strefynieruchomosci.blog.pl
0komentarzy