Jak dobrze zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem (WIDEO)

Na pozór włamanie do mieszkania bądź domu wydaje się bardzo trudne. Ale czy na pewno? Złodziej przechytrzy Cię w bardzo prosty sposób. Zobacz, jak ustrzec się przed włamywaczem.
  • Jak dobrze zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejem (WIDEO)

    Fotolia

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji st. asp. Mariusz Mrozek podpowiedział jak zabezpieczyć mieszkanie przed włamaniem. Specjalista opowiedział o różnego rodzaju zabezpieczeniach oraz wyjaśnił, kim są i jak działają złodzieje. - Oni zazwyczaj obserwują mieszkania i poznają nawyki właścicieli - przyznał Mrozek. 

Zobacz również: Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Jedna z głównych technik włamania jest naprawdę prosta. W szparę, która znajduje się między drzwiami balkonowymi, a framugą, wbija się, a wręcz wpycha, wkrętak lub inny podobny do niego przedmiot. Następnym krokiem jest wciśnięcie nieco głębiej wkrętaka (najlepiej spłaszczonego) i pociągnięcie go w dół. Działa to w ten sposób: wkrętak przesuwa ku dołowi rygle w drzwiach, tym samym podnosząc klamkę. I już, gotowe, złodziejaszek znalazł się w waszym mieszkaniu. By tego uniknąć, warto zaopatrzyć się w odpowiednie drzwi antywłamaniowe. 

Warto wyposażyć drzwi i okna swojego mieszkania lub domu w odpowiednie zamki patentowe - wykazy tych zamków posiadają firmy ubezpieczeniowe i specjalistyczne sklepy. Doskonałym zabezpieczeniem jest również system alarmowy - jest wiele firm, których systemy ochronne gwarantują uzyskanie zniżki ubezpieczeniowej. W drzwiach można zamontować również zabezpieczenie przeciwwyważeniowe. 

To też cię zainteresuje: Podwyższony standard drzwi antywłamaniowych. Poczuj się bezpieczniej 

Dzień Dobry TVN/x-news 

Dzień Dobry TVN/x-news 

Dzień Dobry TVN/x-news 

Dzień Dobry TVN/x-news 


Autor: Dzień Dobry TVN/x-news
0komentarzy