Co znajdziemy na białostockim rynku nieruchomości z drugiej ręki

Białystok jest jednym z niewielu polskich miast, które nie uległo trendom depopulacji. W ostatnich latach liczba mieszkańców tego miasta stale wzrastała. Obecnie Białystok jest drugim miastem w Polsce pod względem gęstości zaludnienia.
  • Dom na sprzedaż

    Wybór mieszkania czy domu jest trudną decyzją i warto dokładnie rozważyć nie tylko cenę, ale również lokalizację, stan budynku czy koszty jego późniejszego utrzymania. Często kupno tańszego domu, ze względu na koszty remontu i wyższe nakłady związane z jego bieżącym użytkowaniem, może okazać się w ostatecznym rozrachunku o wiele droższe.

    mk

Nowi mieszkańcy Białegostoku zastanawiają się nad kupnem mieszkania lub domu. Oferty sprzedaży nieruchomości pochodzą głównie z rynku wtórnego. Mieszkania znajdują się w samym Białymstoku.

Średnie ceny mieszkań wystawionych na sprzedaż w Białymstoku wynoszą:

  • 4832 zł/mkw. na rynku pierwotnym,
  • 4429 zł/mkw. na rynku wtórnym.

Najwięcej ofert to mieszkania położone stosunkowo niedaleko od centrum miasta. Ponad połowa mieszkań na sprzedaż to lokale 3-pokojowe i większe. Osoby, które szukają mieszkania o większym metrażu mogą rozważyć kupno domu.

Zobacz tysiące ogłoszeń: Mieszkania na sprzedaż w Białymstoku

Większość domów wystawionych na sprzedaż, podobnie jak mieszkania, pochodzi z drugiej ręki. Średnia cena na rynku wtórnym domów wynosi 3298 zł/mkw. Oferta domów jest bogata. Można wybierać wśród nieruchomości o zróżnicowanych metrażach, standardzie i typach zabudowy.

Białystok - ceny domów

W samym Białymstoku dominują domy wolnostojące położone na niewielkich działkach, często na obrzeżach miasta. Osoby poszukujące małego bliźniaka lub domu w zabudowie szeregowej powinny szukać domu poza miastem, gdzie można także znaleźć oferty od deweloperów. Średnie ceny domów pod Białymstokiem są jednak nieznacznie niższe od ofert domów w mieście.

Można zauważyć, że ceny domów są o ok. 1000 zł/mkw. niższe niż mieszkań. Warto jednak zaznaczyć, że często dojazd do domów jest bardzo utrudniony ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury – dotyczy to zwłaszcza domów pod Białymstokiem. 

Najtańsze domy to najczęściej nieruchomości powyżej 500 mkw. oraz domy zaniedbane, drewniane, bez niezbędnych instalacji czy też staromodnie wykończone, co również obniża wartość domu dla potencjalnego kupującego. Takie domy można mieć już za 800 zł/mkw. Jednak wymaga one bardzo dużego nakładu pracy i finansów, by móc w nich zamieszkać. Oczywiście na sprzedaż wystawione są także domy, które są pięknie urządzone i można się do nich od razu wprowadzić. Niestety ich cena jest ponad cztery razy wyższa niż domów zaniedbanych. 

Ogłoszenia: Domy na sprzedaż w woj. podlaskim

Autor: redakcja.regiodom
Współpraca: Dział Badań i Analiz firmy Emmerson Realty S.A., na podstawie serwisu otoDom.pl
0komentarzy