Bydgoszcz: lokatorzy skarżą się na zbyt niskie ciśnienie wody

- Woda w naszych kranach ma słabe ciśnienie, ale rachunki za nią są wysokie. Za pół roku mam zapłacić 600 złotych - mówi pan Włodzimierz z bloku na Błoniu. Administracja przedstawia inną wersję.
  • Lokator

    - Woda ma słabe ciśnienie. Zdarza się tak słabe, że leci ciurkiem - mówi pan Włodzimierz.

    Jarosław Pruss

Trzyosobowa rodzina pana Włodzimierza mieszka w wieżowcu przy ul. Szubińskiej 20 w Bydgoszczy. I ma problem: – Albo licznik od wody jest niesprawny, albo woda gdzieś przecieka – jest przekonany bydgoszczanin. A to dlatego, że rachunki – jego zdaniem – dostaje zbyt wysokie. – Ostatnia faktura za wodę za pół roku wynosi 600 złotych. To tak, jakbyśmy ciągle mieli odkręcone kurki – mówi pan Włodzimierz. – Niemożliwe. Tym bardziej że woda ma słabe ciśnienie. Zdarza się tak słabe, że woda leci ciurkiem. Taką sytuację mamy od dwóch lat. My mieszkamy na 6. piętrze, ale im wyżej znajduje się lokal, tym woda słabiej leci.

Już interweniowaliśmy pod tym adresem: Jakimś sposobem metraż mieszkania się zwiększył 

Interwencje w ADM

Mężczyzna twierdzi, że interweniował kilka razy w tej sprawie w Administracji Domów Miejskich. Z jakim skutkiem? – Z żadnym. Zbywają mnie – ocenia czytelnik.

Inną wersję natomiast przedstawia ADM. – Do tej pory nie mieliśmy informacji od mieszkańców, że są nieprawidłowości w bloku przy Szubińskiej 20 – odpowiada Magdalena Marszałek, rzeczniczka ADM. Rzeczniczka dodaje: – Budynek jest opomiarowany. Odnośnie kwoty za wodę też się wypowiada. – Lokatorzy wspomnianego mieszkania zadeklarowali, że zużyli 96 metrów sześciennych wody. Tymczasem po sprawdzeniu okazało się, że zużycie wynosiło 125 metrów sześciennych. Stąd też tę różnicę lokatorzy muszą teraz pokryć – kontynuuje Magda Marszałek. Wyjaśnia dalej: – Na budynku przy Szubińskiej rzeczywiście występuje tzw. różnica bilansowa wody.

Możliwa wymiana wodomierza

Z tego względu wspólnota najprawdopodobniej docelowo zdecyduje się na wymianę głównego wodomierza. 

Autor: Katarzyna Piojda
0komentarzy