Białystok: spadły ceny na wynajem pokoi

Niespodzianka na rynku wynajmu mieszkań. Ceny pokoi spadły w porównaniu z ubiegłym rokiem, a wkrótce zaczyna się sezon dla wynajmujących, bo studenci wracają na uczelnie po wakacjach.
  • Pokój do wynajęcia

    Cena, za jaką możemy wynająć pokój, zależy od jego standardu.

    mk

Wysokość ceny za wynajem była uzależniona najczęściej od lokalizacji – im dalej od centrum tym taniej, a także od wieku bloku. Im starszy – tym mniej trzeba płacić. Najtańsze pokoje można znaleźć w domach na Wygodzie. Tam właściciele często oddają lokatorom całe piętro z oddzielnym wejściem.Za pokoje właściciele żądają od 100–200 zł mniej niż w ubiegłym roku. W roku 2012 proponowana cena najczęściej zaczynała się od 500 zł za pokój. Teraz taka suma to rzadkość. Najczęściej są to kwoty od 300–450 zł.

Czy warto się śpieszyć z wynajmem lokum?

Jeżeli komuś zależy, by było to lokum o wyższym standardzie, to jak najbardziej należy się spieszyć. W październiku jednak, gdy większość lokali będzie już zajęta – ceny powinny znowu spaść, ponieważ popyt będzie mniejszy.

Zobacz oferty: Mieszkania do wynajęcia w Białymstoku

Tanie pokoje do wynajęcia znajdziemy w Kleosinie, Starosielcach, na Wygodzie oraz Antoniuku. W pierwszym, drugim i trzecim przypadku decyduje duża odległość od centrum, w przypadku tego ostatniego osiedla niska cena wiąże się z niewysokim standardem mieszkań. 

Warto przeczytać: Pamiętaj o odpowiednich zapisach w umowie najmu

Autor: Kamil Gopaniuk
4komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (4)

wy już naprawdę nie macie o czym pisać
xxx, 11.09.2013, 07:33
ola, 11.09.2013, 08:32
najgorsza patologia i cienkie sciany. Nie chcialbym tu wynajmowac mieszkania ani tym bardziej miec swojego m. Kto lubi cisze i spokoj powinien te osiedle omijac szerokim lukiem.
z Antoniuka o Antoniuku, 11.09.2013, 09:17
z Antoniuka o Antoniuku, 11.09.2013, 09:17