Fachowiec zepsuł remont? Jak złożyć reklamację na usługi budowlane

Co robić, gdy zatrudniony przez nas majster, źle wykona swoją robotę? Szukać nowego albo naprawić na własną rękę - pomyśli wielu. Nic bardziej mylnego. Bo usługi budowlane też można reklamować. Zobacz, co radzi ekspert!
  • reklamacja usług budowlanych

    Jesli zauważymy, że fachowiec źle wykonał remont w naszym mieszaknaiu, powinniśmy wyznaczyć mu odpowiedni termin na usunięcie wad. W takim przypadku swoje działania należy poprzedzić pismem skierowanym do wykonawcy dzieła z wyszczególnieniem różnych usterek, żądaniem ich poprawienia oraz wyznaczeniem terminu naprawy.

    Fotolia

Pani Małgosia jest w trakcie wiosennego remontu mieszkania. Ma powody do uzasadnionego niezadowolenia z wykonującego roboty fachowca, bo już teraz w trakcie prac, kilka płytek glazurowych odpadło od podłoża, a na płaszczyźnie tych już położonych występują nierówności... Pani Małgorzata jest niezadowolona tym bardziej, że wszystkie materiały - płytki, kleje, gipsy - były najwyższej jakości. Jej zdaniem to wina fachowca, który po prostu nie przykładał się należycie do wykonywanej pracy. Ten z kolei twierdzi, ze materiały były „kiepskie", więc się nie trzymają.

– W celu sprawdzenia zasadności tłumaczeń fachowca może pani skorzystać z opinii rzeczoznawcy –- glazurnika. Lista rzeczoznawców dostępna jest na stronie internetowej każdego wojewódzkiego inspektoratu inspekcji handlowej - podpowiada Kazimierz Szymański z Inspekcji Handlowej z Gorzowa Wlkp.

W przypadku, gdy opinia rzeczoznawcy wykaże wadliwość użytych materiałów, pani Małgosia będzie mogła złożyć reklamację w miejscu ich zakupu.

Reklamację zakupionego produktu na niezgodność towaru z umową (wadliwość produktu) składa się w terminie dwóch lat od zakupu produktu i w czasie nie przekraczającym dwóch miesięcy od zauważenia wady.

– Gdyby z opinii wynikało jednak, że robocizna została wykonana nieprawidłowo, to zgodnie z art. 637 Kodeksu cywilnego może pani wyznaczyć wykonawcy odpowiedni termin na usunięcie wad. W takim przypadku swoje działania należy poprzedzić pismem skierowanym do wykonawcy dzieła z wyszczególnieniem różnych usterek, żądaniem ich poprawienia oraz wyznaczeniem terminu. W przypadku dalszych jakichkolwiek trudności ze sprzedawcą lub fachowcem, który wykonał prace remontowe może pani skorzystać z pomocy inspekcji handlowej w zakresie mediacji lub złożenie wniosku do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy wojewódzkim inspektorze inspekcji handlowej – radzi K. Szymański.

Cenna wiedza: Fachowcy nie poradzili sobie z remontem? Sprawdź, co możesz zrobić 

A co powinien zrobić pan Andrzej, który po trzech miesiącach od dnia zakończenia remontu – wygładzenia i pomalowania ścian – zauważył, że ściana pękła a tynk zaczął odpadać?

– Jak reklamować taką usługę i wezwać fachowca do naprawienia wad? Czy w ogóle tak można, czy usług budowlanych się nie reklamuje? – zastanawia się mężczyzna.

Zawierając umowę o dzieło – a taką jest wykonanie remontu polegającego na wygładzeniu i pomalowaniu ścian – w zasadzie obie strony mogą dowolnie określić swoje prawa i obowiązki, ale treść umowy nie może być sprzeczna z przepisami Kodeksu cywilnego. Mają tu zastosowanie przepisy art. 627 do 646.

– Kodeks cywilny określa pewne obowiązki przyjmującego zamówienie do wykonania dzieła, jednak nie precyzuje wszystkich sytuacji w sposób gwarantujący konsumentowi pełną ochronę. Dlatego tak ważne jest jak najbardziej szczegółowe doprecyzowanie wszystkich warunków umowy z usługodawcą – podpowiada nasz ekspert.

Jak wiadomo, umowa może być zawarta ustnie lub na piśmie. Jednak we własnym interesie powinniśmy pamiętać o spisaniu praw i obowiązków stron umowy – zarówno naszych, jak i fachowca.

* Zgodnie z art. 75 Kodeksu cywilnego umowy, których wartość przekracza 2 tys. złotych, powinny być dokonane w formie pisemnej.

* Roszczenia wynikające z umowy o dzieło przedawniają się z upływem lat dwóch od dnia oddania dzieła (w omawianym przypadku – od zakończenia wygładzenia i pomalowania ścian).

* Zgodnie z art. 637 Kodeksu cywilnego jeżeli dzieło ma wady, możemy żądać ich usunięcia, wyznaczając w tym celu fachowcowi odpowiedni termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu nie przyjmiemy naprawy. Może on jednak odmówić naprawy, gdyby wymagała nadmiernych kosztów.

Gdy wady usunąć się nie dadzą, albo gdy z okoliczności wynika, że fachowiec nie zdoła ich usunąć w czasie odpowiednim, możemy odstąpić od umowy, jeżeli wady są istotne. Jeżeli wady nie są istotne, możemy żądać obniżenia wynagrodzenia w odpowiednim stosunku. To samo dotyczy wypadku, gdy fachowiec nie usunął wad w terminie przez nas wyznaczonym

– Czasami warto powołać rzeczoznawcę, który w sporządzonej opinii może określić wiele praktycznych szczegółów, np. czy ściana pękła, a tynk zaczął odpadać na skutek źle wykonanej usługi, czy też był inny powód np. wadliwie wymurowana ściana – podpowiada K. Szymański.

Jeśli nasze wezwanie do poprawienia wadliwie wykonanej usługi nie poskutkują, możemy zwrócić się o wyjaśnienie sporu do sądu. 

Przeczytaj przed pracami remontowymi: Generalny remont mieszkania: na czym się skoncentrować 

Autor: Ilona Burkowska
55komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (55)

A gdzie składać reklamacje,jęsli ksiądz spartaczy swą usługę?(chrzest,pogrzeb,ślub)?Zdarza się,że ksiądz załatwia sprawę po pijaku,nie wysyła do USC dokumentów ze ślubu konkordatowego.....
majster, 17.05.2013, 12:10
uwaga na chroboka z Golkowic zamawiasz dom na 100 m a on robi 200 maskara
Grobelny, 12.03.2016, 20:26
Uwaga na wykonawcę Wojciecha Lebiedzińskiego, producent szafek. Bierze zaliczkę i nie kończy zleceń. Zostawia robote i nie wraca. Złe wymiary, dziury w szafkach... Jego mail to ewela189@vp.pl, telefon 603074833, 603 074 833!
Niezadowolony klient, 30.10.2014, 19:45
Uwaga na firmę Drzwialnia! Pan Szatkowski na spotkaniach straszy przed konkurencją, zapewnia o swoim bardzo wysokiej jakości montazu drzwi,a w efekcie przysyła fachowców, którzy nie maja pojęcia o swojej pracy. Do tego niezamowione tulejki, pomylone klamki! Z daleka od tej firmy!
Kulczak, 23.03.2015, 21:40
Witam, Bardzo proszę nie pisać tego steku bzdur na temat montażu u Pana. Proponowane były ościeżnice regulowanie. Nie chcieli Państwo! Były proponowane listwy maskujące-również odmówili Państwo, ponieważ byłoby drożej. Zamówili Państwo ościeżnice proste (sami wyznaczyli model drzwi i ościeżnic), które mają 10cm szerokości. Ścianka 8cm, bardzo krzywa. Ościeżnice muszą być zlicowane z jednej strony (ponieważ mają przetłoczenie na maskownice, których Państwo nie chcieli zamówić!). Straszne krzywizny ścian do tego. Otynkowanie jest tylko ubytków zgodnie z ustaleniami czyli tzw. wstępna obróbka tynkarska. Monterzy powiedzieli, że ściana musi być wyprowadzona na prosto. My tylko zakryliśmy wystający element ościeżnicy. Pani również informowała iż będzie ściana wyprowadzana końcowym wykończeniem. Powtórzę, ościeżnica ta ma być z jednej i z drugiej strony na równo ze ścianą zakończona. Zatem skoro ściana ma 8cm a ościeżnica 10cm, to należy wyprowadzić ścianę do 10cm. Przy okazji wyrównując straszne krzywizny ścian. Skoro zakryli tylko ubytki, i przysłonili ościeżnice (m.in. aby nie zawilgotniały bo są tylko z MDFu, co ma częste miejsce właśnie gdy ściana jest wyprowadzana w trakcie remontu) to nie rozumiem po co to skuwać, skoro trzeba jeszcze dobudować całą ścianę? Monterzy pytali i uzgadniali z Panią na bieżąco co mają robić i co będzie po nich miało być robione aby właśnie nie zrobić czegoś co Państwu przeszkodzi w dalszym remoncie. Cały montaż wykonany jest w 100% prawidłowo, zgodnie z ustaleniami. Była również informacja, że przy końcowym wykończeniu trzeba między ościeżnicą a ścianą zrobić minimalny rowek gdzie dać akryl aby nie było widocznych pęknięć między ościeżnicą a ścianą, które zawsze się bez powyższego pojawią. O poziomie wiedzy Państwa (a raczej niewiedzy) świadczy żądanie progów, które twierdzą Państwo iż są w komplecie i oskarżają nas, że je zabraliśmy... Tylko, że jakoś na stronie producenta w skład wchodzi belka górna ościeżnicy oraz belki boczne ościeżnicy. Na wszelkie nieprawidłowości jest gwarancja, z której mogli Państwo skorzystać a nie poprawiać samemu (chociaż moim zdaniem to co najwyżej przeszlifowanie tynku potrzebne a najlepsze to zastosowanie listew maskujących, które całość by rozwiązały->których to Pani nie chciała zamówić). Byliśmy chętni zrobić poprawkę w pierwszym możliwym terminie. Dodam też, że montaż został odebrany i podpisany bez zastrzeżeń. Niedopuszczalne jest aby przy końcu montażu stwierdzić abyśmy przyjechali sobie kolejny raz kiedyś tam aby wtedy się rozliczyć bo ktoś obejrzy montaż. Termin montażu to Pani wyznaczyła, więc na koniec ma być osoba odbierająca usługę. Pani nie wnosiła zastrzeżeń a dopiero po czasie pojawiły się zastrzeżenia. I od razu podaliśmy kiedy możemy to poprawić. Bardzo proszę zatem nie pisać nieprawdy. Monterów mamy najwyższej klasy, jeżdżą na wszelkie możliwe szkolenia, dysponują certyfikatami potwierdzającymi fachowość (ostatni wystawiony 27.02.2015, ważny rok).
drzwialnia, 29.03.2015, 09:14
Brawo. Niektórzy zamawiający myślą że rozumy pozjadali i traktują wykonawców jak psy na posyłki. Błąd Pąństwa ze nie zamowili listew maskujących lub ościeżnic regulowanych.
Klose, 04.04.2015, 12:13
Komentarz został usunięty.
Uwaga na prace Tadeusza Katulskiego z Wałbrzycha , jest to zwykły partacz , oszukuje na pracach budowlanych , matreiałach , towarze itp. Nie dotrzymuje termonów robót , nie wykańcza , nie ma z nim kontaktu kiedy postawi mu się zarzuty ! Nie polecam !
Julia Wiecha, 27.08.2015, 02:04
Do programy telewizyjnego szukamy osób w trudnej sytuacji z powodu przerwanych i niedokończonych przez ekipę budowlaną prac remontowych. Kontakt: moviehouse.redakcj@gmail.com
Agnieszka Czerwiec, 07.02.2016, 00:24
Do programy telewizyjnego szukamy osób w trudnej sytuacji z powodu przerwanych i niedokończonych przez ekipę budowlaną prac remontowych. Kontakt: moviehouse.redakcj@gmail.com
Agnieszka Czerwiec, 07.02.2016, 00:26
zostalem szukany gdzie moge sie z tym udac 536309443
adrian, 13.12.2018, 20:30
Uwaga na firme remontowa IMAGO Robert Koniec. Jest oszusta! Remont niskiej jakosci, duzo poprawek. Gdy sie do niego dzwonie nie odbiera telefonu, a jesli odbierze, to obiecuje przyjechac i naprawic, natomiast nic z tych rzeczy! Zwykly oszusta i klamca! Bedziemy rozmawiali z nim przez sad, niestety...
OBB, 04.01.2016, 23:51
Uwaga na firme remontowa Łukasz Onyszkiewicz. Nie dokończył pracy! Nie jest również chętny zrobić poprawek, przy dobrych wiatrach pojawia się raz na tydzień na 20 minut i juz ponad miesiąc mam rozgrzebaną ściaNĘ w pokoju, oklejoną taśmami, a on nie odpisuje na sms +48 506 466 916, totalnie nie polecam !!! Zwykly oszusta i klamca!
Mikolaj, 16.11.2017, 19:12
Hi there, just wanted to tell you, I liked this post. It was funny.
Keep on posting! My web blog :: www.goodfirms.co
LD, 14.07.2019, 12:47
Ciężko teraz o dobrego fachowca - my na szczęście trafiliśmy na Pana Darka - make-me-good.chost.pl ... Remont wykonany o czasie i jesteśmy zadowolenia z jakości :)
Jan Zadowolony, 20.02.2016, 23:51
Komentarz został usunięty.
Its like you read my mind! You seem to know a lot about this, like you wrote the book in it or something.
I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit,
but other than that, this is wonderful blog.
An excellent read. I'll certainly be back. My blog post: pornoniskiej jakosci
SZ, 22.07.2019, 18:43
Pragnę Wszystkich przestrzec przez Tomaszem Bartoszkiem z Ryszkowej Woli (woj. podkarpackie).
- oszukuje na materiałach
- mieszkania po jego remoncie nadaje się do ponownego remontu tak dużo jest usterek których nie chce lub nie potrafi poprawić
- wrzuca w koszty zamawiającego narzędzia potrzebne mu do pracy
oszukanaaaa, 22.06.2016, 14:00
Tomasz Bartoszek zam. Ryszkowa Wola woj. podkarpackie bardzo mnie skrzywdził. Groził mi i nachodził mnie w pracy gdy zakręciłam kurek z pieniędzmi dla niego. Tomasz Bartoszek twierdzi, że posiada firmę specjalizująca się w remontach mieszkań a w rzeczywistości działa w szarej strefie (brak wpisu w CEIDG czy w KRS). Nie ma żadnych kompetencji zawodowych - remont przez niego wykonany jest bardzo słabej jakości - krzywe i popękane ściany z KG, krzywo położone płytki, niewłaściwie zaaplikowana farba i wiele innych wad i usterek.
abmh, 01.03.2018, 10:05
Pan nie zna się na budowalnce - wykończenia i elewacje. U mnie elewacja do poprawy, wykończenie środka również. Bierze zaliczki i nie rozliczna się z nich w sposób należyty - uwaga nadużywa alkoholu.
Inwestor , 04.10.2016, 18:59
Pan nie zna się na budowalnce - wykończenia i elewacje. U mnie elewacja do poprawy, wykończenie środka również. Bierze zaliczki i nie rozliczna się z nich w sposób należyty - uwaga nadużywa alkoholu.
Inwestor , 04.10.2016, 18:59
Komentarz został usunięty.
Firma Pana Łukasza Suchodolskiego jest bardzo niesumienna, nie poczuwa się do wykonanych zniszczeń. Z Panem Łukaszem jest bardzo kiepska komunikacja, wiele rzeczy robi samodzielnie bez uzgodnień albo inaczej niż uzgodniono. Pan Łukasz wykonał kilka zakresów m.in. układanie płytek, montaż armatury, montaż kabiny prysznicowej i białego montażu, montaż lustra wklejonego w płytki, montaż paneli i cokołów, montaż maty grzejnej, malowanie. Usterki jakie się pojawiły: przeciekająca kabina prysznicowa, panele wycięto tak, że widać dziury pod listwą przypodłogową (jedyny komentarz jaki usłyszano to,że zła listwę zakupiono), lustro bardzo nie estetycznie wklejone w płytki, ściany pomalowano pomimo widocznych śladów po szpachlowaniu, widać zacieki na pomalowanych ścianach, cokoły zamontowano tak, że widać wszystkie łączenia.
Zamawiający, 19.03.2017, 22:18
Komentarz został usunięty.
Komentarz został usunięty.
Pan Dębski Wiesław jest złym fachowcem do układania glazury. Chwali się, że robi wszystko, ale to tylko przechwałki. Glazura położona nie równo, jakby była grubsza i cieńsza. Nie zachowana gładź. Nie równe fugi - jedna mniejsza druga większa, itp.
Leszek, 26.07.2017, 14:17
Pan Jarosław Reszczyński to oszust, naciągacz i złodziej. Żaden z niego fachowiec. Nie potrafi układać glazury oraz terakoty - ubytki w fugach, porysowane płytki. Źle zamontowany sedes oraz umywalka - jedno i drugie cieknie, choć był to towar ,,z górnej półki''. Ludzkie pojęcie przechodzi jednak to jak pan Jarosław ,,wyremontował'' nasz przedpokój. Nie ma pojęcia o kładzeniu marmolitu - nie odczekał odpowiedniej ilości czasu po gruntowaniu i od razu położył marmolit, przez co w wielu miejscach odpadł, jest również nierówno położony. Zniszczony materiał. Nie dotrzymuje terminów - robota przeciągana w nieskończoność. Człowiek ten reklamuje się, że wystawia pisemną gwarancję za swoje usługi, jest to jednak nieprawda - nawet paragonu nie daje, przez co oszukuje Urząd Skarbowy. Czara goryczy została przelana kiedy ten pan kończąc pracę ukradł nasze własne narzędzia, które pożyczył, bo nie chciało mu się iść ostatniego dnia pracy do samochodu po własne. Mimo wszystko zapłaciliśmy mu, czego żałujemy, bo mieszkanie wygląda gorzej niż przed remontem. Jednak człowiek ten groził nam, że w przeciwnym wypadku będzie musiał przyjechać i ,,psuć'' swoją własną robotę, co już raz musiał robić - groźba była bardzo czytelna. Przestrzegam przed tym partaczem, jeżeli nie chcecie stracić nerwów i pieniędzy.
Niezadowolona, 07.10.2017, 16:31
uwaga na firme pana Krzysztofa Lipińskiego z Elblaga, nip 5781860928, regon 170724938, tel. 510109700 ,firma moze być też na jego zone, po pół roku kafelki zaczęly sie ruszać i odpadły ze ściany, ściany w ogóle nie przygotowane, pozostawione z dziurami na wylot, z odpadającym tynkiem i na to położone kafle na "placek". rzeczoznawca złapał sie za głowę jak zobaczył wyczyn pana Krzysztofa, wszystkie kafelki w kuchni i łazience do ponownego polozenia, oczywiscie według remontującego kafelki położone na placek nie mają prawa odpaść, zero poczucia odpowiedzialnosci i winy, pozostaje droga sądowa
jablonski, 26.10.2017, 13:13
Uwaga na nieuczciwego wykonawcę poważnych i drogi robót. Firma Dom Plus Marek Przybyła z Chorzowa. Podpisuje umowę, niby uczciwie w niej 70 % inwestycji z góry. Nie kończy i znika z zyskiem dla siebie. Do tego oszukuje na ilości materialu i karze inwestrowi wszystko dokupić. Nie dostarczył reszty na budowę a to już kradzież. Uwaga buduje też domu. Nigdy więcej tak nieuczciwej Firmy.
Oszukana, 02.11.2017, 23:08
Poszukuję osób i firm poszkodowanych przez przedsiębiorcę MAREK PRZYBYŁA - prowadzącego firmy budowlane o różnych nazwach - Dom Plus oraz Styl-Bud z Chorzowa lub miejscowości Brzostek (to ta sama osoba), ostatnio firma MAXIMUS sp. z o.o., której jest właścicielem i założycielem - proszę o kontakt na e-mail: rainbow@interia.pl . Tylko poważne i prawdziwe zgłoszenia...
Kamiński, 19.05.2018, 22:42
Dariusz Nowak , Krakow - specjalnie zrobil duzo partackiej roboty - jak to stwierdzil "na oko" - teraz zgodzil sie zrobic wszystko dokladnie za dodatkowa sume tzn. 3-krotna sume jak mial wyplacona tzn. 1200 pln za meter kwadratowy.
Zawierzylem mu placac gotowka i oplacajac obiady i zostalem oszukany. Sluze zdjeciami "prac"PARTACZA I OSZUSTA DARIUSZA NOWAKA , KRAKOW.
Krzysztof Michalik, 12.01.2018, 10:54
Pan Darek zaczął u mnie robić łazienkę, w czasie prac zniszczył 40% zakupionych płytek a te które są na ścianach rzeczoznawca ocenił że w całości są do zerwania. Fugi maja różne grubości od 1 mm do 1 cm. Wszystkie płytki położone są nierówno i wystają kanty. Pod płytkami po uderzeniu w nie odzywa się pusta przestrzeń bo Pan Darek kładł płytki na plackach. Dysponuję wieloma zdjęciami, opinią rzeczoznawcy i sprawę będę kierować do sądu cywilnego. Jeśli ktoś też został oszukany przez tego Pana proszę o kontakt by dołączyć do pozwu zbiorowego.
Kadula, 07.06.2018, 11:41
Prosze o kontakt w sprawie pozwu.
Moj email iza_oko@interia.pl
Iza O, 08.10.2018, 15:42
Prosze o kontakt w sprawie pozwu.
Moj email iza_oko@interia.pl
Iza O, 08.10.2018, 15:43
Witam proszę o kontakt a.m.szczepka@interia.pl , mam podobną sytuację.!!! Pan Dariusz to oszust i kretacz!!!
Agnieszka Szczepka , 14.06.2019, 00:00
Witam, mnie też Pan Nowak oszukał, proszę o kontakt, zróbmy w koncy z tym porządek. Podaje adres e-mailowy a.m.szczepka@interia.pl . Dziękuję Agnieszka Szczepka
Agnieszka Szczepka , 14.06.2019, 18:03
Mnie tez oszukal. Malo tego na zadanie okazania paragonow wystawil mi kosztorys ktory opiewa ma kwote wyzsza niz poczatkowe ustalenia mimo ze remontu nie skonczyl! Prace nawet nie byly w polowie. Mam zdjecia i opinie rzeczoznawcy i nie zostawie tak tego. Jestem w kontakcie z osobami ktore tez zostaly oszukane przez Dariusza Nowaka - Jest nas wiecej wiec chetnie i z Panem porozmawiam moj tel. 503090669. Moja sprawa jest juz w prokuraturze.
Iza O, 01.12.2018, 15:24
UWAGA! Jeśli chcesz mieć gorsze mieszkanie po remoncie niż przed to wybierz Darka Nowaka z Morawicy. Kreuje się wielkiego znawcę remontów a w rzeczywistości z takim partaczem nie spotkaliśmy się nigdy. Dużo mówi a mało robi a jak już robi to źle.Zero pojęcia o budowlance. Pomieszczenie po remoncie wykonanym przez Pana Darka wymaga ponownego gruntownego remontu. Wszystko jest krzywe,płytki położone nierówno, dziury nie zostały zaszpachlowane a zaklejone "na odwal się" silikonem.Usterek jest mnóstwo. Remont kosztował więcej niż zakładaliśmy, do poprawek nigdy nie doszło. PS- materiały budowlane kupujcie lepiej sami bo kwoty na zakupy wykonywane przez Pana Darka są dziwnie wysokie
nowak, 26.01.2019, 18:27
Potwierdzam. Radze unikac i nie korzystac z jego uslug.
Iza O, 14.02.2019, 20:28
Witam, Panie Krzysztofie bardzo proszę o kontakt. Takich ludzi jak my jest więcej. Zróbmy z tym w konciu porządek. Podaje adres e-mail a.m.szczepka@ interia.pl
Agnieszka Szczepka , 14.06.2019, 17:59
UWAGA NA PAWŁA WIŚNIEWSKIEGO Z BYTOMIA ZAM,UL KOLEJOWA 27 OGŁASZA SIE NA OLX,UDAJE SIĘ ZA KAFELKARZA, ROZPOCZYNA REMONTY I NIE KONCZY ICH. POBIERA ZALICZKI,NIE WIADOMO SKAD PRZYNOSI WADLIWE MATERIAŁY,POPROSZONY O FAKTURY ZA MATERIAŁ ZNIKA Z PIENIĘDZMI BEZ ŚLADU. W SMS-ACH OBRAŻA LUDZI
Ewelia2000, 09.03.2018, 13:11
Ostrzegam przed oszustem i złodziejem prowadzącym firme remontową z Wrocławia Pan Adam Tolkaczewski / Tołkaczewski/881 477 908 kompletny partacz i oszust
TERASA , 03.12.2018, 00:12
a JA ZWRACAM UWAGĘ NA NIEUCZCIWYCH KONTRAHENTÓW KTÓRZY NIE PŁACĄ I CHCĄ WSZYSTKO ZA DARMO ,A JAK SIĘ ZWRÓCI UWAGĘ TO WYPISUJĄ BZDURY NA INTERNECIE I PSUJĄ OPINIE.SUGERUJE STWORZYĆ LISTĘ NIEUCZCIWYCH KONTRAHENTÓW!!!!!
KTOŚ, 10.01.2019, 13:35
Ja też miałam nieszczęście zatrudnić tego Pana tj ADAM Tołkaczewski nie dośc że spartolił remont to nie wypisał faktury / okazało się że pracuje na czarno/ gdzie urząd skarbowy ? łapie naiwnych na OLX , kupował materiały z moich pieniedzy a paragonów nie widze do tego czasu ostrzegam przed tym niby fachowcem
Magda R, 08.02.2019, 10:02
co w sytuacji kiedy autoryzowany serwis przy okazji podłączenia kuchni indukcyjnej niszczy Ci meble?
B, 29.03.2019, 20:33
Uwaga na prace Pawła Rodaka Buczyna 4 67-400 Wschowa , jest to zwykły partacz , oszukuje na pracach budowlanych , materiałach , towarze itp. Nie dotrzymuje terminów robót , nie wykańcza , nie ma z nim kontaktu ! Nie polecam ! w trakcie remontu niedoróbki !!! a obecnie wychodzą następne jego niedoróbki !!!
Sadko Danuta, 15.04.2019, 11:28
I am really inspired along with your writing abilities as smartly as with
the structure for your weblog. Is this a paid subject
matter or did you customize it yourself? Anyway stay up the
nice high quality writing, it is rare to see a nice weblog
like this one today.. My web-site - pornotrojkaty
ER, 21.04.2019, 07:16
Następny psełdofachowiec kompletne dno niedokładnie pełno poprawek nie dostałam faktur za materiały i robocizne pracuje na czarno chociaż ma firmę gdzie US? ogólnie nie plecam
Jan pasak, 17.05.2019, 09:46
Pewnie chodzi o te firme to znany wrocławski partacz i złodziej dlaczego jeszcze nie wiedza o tym w US i ZUS???????
Gość, 14.06.2019, 11:39
Ako-Bud Adam Tołkaczewski Słaba jakość usług wykonanie nie fachowe.dużo poprawek brak faktur do dzisiaj za materiały i robocizny ogólnie nie polecam partacz
Paweł kon, 17.05.2019, 09:49