Wkrętarka ATBS do łatwego przykręcania płyt gk

Wkrętarka 180 ATBS 3,0 SMV marki Kress ma niewielkie rozmiary. Narzędzie to jest poręczne i bardzo wydajne.
  • Wkrętarka 180 ATBS 3,0 SMV marki Kress

    Wkrętarka 180 ATBS 3,0 SMV marki Kress

    Lange Łukaszuk

Wkrętarka akumulatorowa 180 ATBS 3,0 SMV to narzędzie stosowane do montażu płyt gipsowo-kartonowych. Posiada magazynek do seryjnego wkręcania wkrętów na taśmach (ok. 50 wkrętów w 50 sekund). Jednostka napędowa to konstrukcja wysokoobrotowa o 4200 obr./min.

Płyty gk montuje się do profili aluminiowych za pomocą wkrętów o niewielkiej średnicy, więc wkrętarka nie musi mieć dużej mocy. 8,5 Nm momentu obrotowego wystarcza, aby zamocować wkręt o wymiarach 4,2 x 16 mm.

Zobacz również: Wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych

Narzędzie jest wyposażone w specjalne sprzęgło kłowe. Załącza ono napęd poprzez nacisk bitu na wkręt. Wrzeciono zostanie wprawione w ruch, gdy dociśniemy wkrętarkę do gwintowego elementu mocującego. To ułatwia pracę bez konieczności wyłączania zasilania.

Na uchwycie jest dodatkowo zamocowana głowica do regulacji głębokości wkręcania. Jeśli potrzeba, można tę głowicę zdjąć i pracować bez ogranicznika głębokości. Model wyposazony jest w litowo-jonowy akumulator 3.0 Ah, dzięki któremu mamy zapas energii na cały dzień pracy.

Na obudowie akumulatora jest diodowy wskaźnik poziomu naładowania i diody podświetlające miejsce pracy. Całkowite ładowanie baterii w ładowarce sieciowej, kupowanej w zestawie, trwa pół godziny. Praktycznym dodatkiem jest zawieszka na pasek ze schowkiem na bity. 

Cena wkrętarki to około 2,5 tys. zł brutto.

Autor: Katarzyna Piojda
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Jestem ciekawy czy autor tego artykułu widział profile do budowy konstrukcji pod płyty gipsowo-kartonowe , wkrętów też chyba nie widział .
dziad borowy, 11.11.2011, 07:40
Ja takiego narzedzia używałem do przykręcania płyt ale do konstrukcji drewnianych. Idealna sprawa, do tego regulacja siły dokręcania i jest bajka.
Lol, 01.12.2011, 15:45
narzędzie dla profesjonalistów-a jak kosztują inne markowe wkrętarki?
J.B, 04.12.2011, 09:23