Uszczelki do okien. Jak samemu wymienić uszczelki okienne (WIDEO)

Z wymianą sparciałej uszczelki okiennej poradzi sobie każda gospodyni – twierdzi specjalista od domowych napraw, Wiesław Skiba. Majsterkowicz pokazuje, jak to zrobić.
  • Wymiana uszczelki w oknie

    Uszczelki obwiedniowe w oknie można wymienić samodzielnie.

    Dzień Dobry TVN/x-news

Uszczelka okienna, która straci swoją elastyczność, przestaje spełniać swoją funkcję. Wtedy czas ją wymienić. Zdaniem eksperta może to zrobić każdy z nas. Co ważne do wymiany uszczelki w oknie nie potrzebujemy żadnych narzędzi. Należy wyjąć starą uszczelkę i kupić nową na metry. Pamiętajmy jednak, aby dobrać odpowiedni wzór uszczelki.

Polecamy: Domowe sposoby na szczelne okna

Zobacz, jak zamontować nową uszczelkę okienną

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Autor: redakcja.regiodom
5komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (5)

niestety marna ze mnie złota raczka, ale na szczescie mam w rodzinie osobe ktora na drugie imie na "dobry montaz" :D jest w stanie wsyztsko zrobic od paneli podlogowe po dachowke domu
kamill, 28.10.2015, 18:32
Niedawno okna wymieniałam, a już muszę reklamować robotę ekipy. Bo źle zamontowali. No wieje tak, że wytrzymać się nie da. A wszyscy mi mówili - dobry montaż i masz z głowy wszystkie problemy. To ja zaufałam ekipie byle jakiej, mam za swoje.
Małgosia, 31.10.2015, 18:03
dobry montaz okien jest wlasnie w stanie zagwarantowac nam to, ze nie bedziemy musieli na zime uszczelniac i docieplac okien
owik, 11.11.2015, 11:59
Witam, jak wymienić uszczelkę w skrzydle która jest przyciśnięta płaskownikiem na wysokości górnego zawiasu ?
Nowak, 13.10.2017, 20:42
Witam. Najprościej, wyjąć (wysunąć) starą uszczelkę. Spryskać rowek olejem silikonowym lub czymś innym co da poślizg. Włożyć uszczelkę w rowek poniżej zawiasu i wsuwać. Jeżeli nie przechodzi, pomóc sobie śrubokrętem lub czymś podobnym.
Kuziemski, 24.11.2018, 20:50