Przecinarka akumulatorowa do drewna

Urządzenie przeznaczone jest do cięcia drewna i materiałów drewnopodobnych. HS300D to zminiaturyzowana, klasyczna pilarka tarczowa. Posiada niemal wszystkie cechy konstrukcyjne „dużego” elektronarzędzia.
  • Makita HS300D

    Przecinarką akumulatorową HS300D przetniemy materiał o maksymalnej grubości 25,6 mm.

    Makita

Stopie przecinarki pozwala regulować zagłębienie tarczy w ciętym materiale. Została ona wyposażona w mechanizm pochylania elektronarzędzia i realizacji cięcia ukośnego w zakresie 0–45º. Osłonę piły wykonano z metalu. Zakrywa ona prawie cały osprzęt, chroniąc użytkownika przed zranieniem dłoni.

Warto wiedzieć: Jak sprawdzają się akumulatory litowo-jonowe w elektronarzędziach

Przecinarka wyposażona jest w tarcze o średnicy 85 mm, z otworem mocującym 15 mm. Wielkość tarczy ogranicza możliwości elektronarzędzia. W pozycji pionowej urządzeniem przetniemy materiał o maksymalnej grubości 25,6 mm, a w pozycji skośnej z tarczą ustawioną pod kątem 45° uda się przeciąć elementy o maksymalnej grubości 16,5 mm.

Zasilanie elektronarzędzia

Urządzenie osiąga najwyższą prędkość obrotową na poziomie 1400 obr./min. Przecinarka zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 10,8 V i pojemności 1,3 Ah. Ogniwa są małe, dlatego niewielka bateria mieści się całkowicie w rękojeści maszyny, nie wystaje poza jej obrys. Akumulatory zostały dodatkowo zabezpieczone elektronicznie przed przeciążeniami i zbytnim rozładowaniem. Ładowarka pozwala napełnić baterię w 50 minut.

Możliwości pilarki

HS300D radzi sobie z panelami podłogowymi o grubości 9 mm. Element o szerokości 140 mm może przeciąć w 4 sekundy. Z kolei z przecięciem sklejki o grubości 18 mm i szerokości 42 cm sprzęt powinien się uporać w 17 s. Pracę ma ułatwić funkcja nadmuchu, która usuwa wióry z linii cięcia. Do pilarki można też podłączyć odkurzacz.

Autor: Jacek Szydłowski
1komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (1)

dostępna w sklepie www.makitabialystok.pl POLECAM
akdhkh, 01.12.2011, 16:20