Poziomnice Sola z libelkami typu Focus

Zachowanie pionu i poziomu to podstawa w pracy zarówno budowlańca, jak i domowego majsterkowicza. Dobra poziomica to niezbędny element wyposażenia każdego domowego warsztatu.
  • Poziominca AZ80 firmy Sola

    Sprzęt firmy Sola wyróżnia nowatorska konstrukcja libelek.

    Sola

Libelki Focus mają kilka cech, które ułatwiają pomiar i odczyt. Chodzi przede wszystkim o 4 razy większy kontrast, w porównaniu do większości tego typu narzędzi pomiarowych dostępnych na rynku. Dzięi temu łatwiej dokonać odczytu nawet w słabym świetle. Dodatkowo, widzialne pole, w którym porusza się pęcherzyk jest mniejsze. Ma to umożliwiać szybszy odczyt. Marginesy po obu stronach libelki wzmacniają zieloną barwę płynu, w którym porusza się pęcherzyk. Poprawia to kontrast pomiędzy krawędziami pęcherzyka a płynem.

Nawet jeśli płyn całkowicie straci kolor, zielone marginesy mają rzucać poświatę (substancja barwiąca jest odporna na promienie UV), nadając cieczy silny odcień.

Poziomnice wykonane są z akrylu, dzięki czemu są odporne na działanie wody, wysokich i niskich temperatur. Tworzywo ogranicza również możliwość powstawania zarysowań na powierzchni libelek. Producent udziela na swoje produkty 30-letniej gwarancji. 

Autor: Jacek Szydłowski
0komentarzy