Plastelina na naprawy uszkodzeń

"Stalowa" plastelina służydo odbudowywania nawet bardzo obciążonych części. Za jej pomocą można pozbyćsię problemu z ubytkani, pęknięciami czy wyciekami.

Błędny montaż lub niewłaściwe zastosowanie elementu są bardzo częstymi przyczynami usterek. Przy próbie mechanicznego usunięcia awarii może dojść do powstania jeszcze większych deformacji. Tym samym powoduje się awarię kolejnych elementów. Nie wszystkie ubytki i pęknięcia trzeba spawać lub szpachlować.

Przeczytaj również: Zalanie mieszkania – jak wyglądają procedury usuwanie szkód

Na rynku dostępna jest stalowa plastelina Mega Bond marki K2, którą stosuje się do łatania dziur i wycieków. Jej działanie polega na tym, że po nałożeniu twardnieje do stałej postaci w 24 godziny. Plastelina naprawcza może być wykorzystana do miejsc zawilgoconych oraz przeznaczonych do kontaktu z wodą. Nadaje się do załatania ubytków np. w rurach, brodzikach, metalowych drzwiach, furtkach, zamkach i wszelkich częściach metalowych. Po utwardzeniu może być malowana, gwintowana i nawiercana.

Szerokie spektrum zastosowań stalowej plasteliny

Sposób użycia sprawia, że produkt dostępny jest dla każdego - profesjonalisty i majsterkowicza. Materiał można stosować do prac zarówno w warsztatach, jak i przydomowych garażach. Przed przystąpieniem do naprawy metalowych elementów w samochodzie lub domu, należy przeczytać ulotkę z wytycznymi producenta, żeby uniknąć komplikacji.

Przed użyciem plasteliny

Dla uzyskania lepszej przyczepności plasteliny do naprawianego przedmiotu, należy dokładnie umyć i odtłuścić uszkodzoną powierzchnię używając acetonu. Następnie naprawiany element trzeba zmatowić papierem ściernym. Następnie odkrawamy potrzebną ilość plasteliny i ugniatamy ją przez ok. 1 do 2 minut do uzyskania jednolitego koloru. Warto przed użyciem preparatu pamiętać o jego rozgrzaniu do temperatury utwardzania, która wynosi ok. 21°C. Mniejsza temperatura może spowolnić, a wyższa przyspieszyć proces twardnienia. Środek uzyskuje pełną wytrzymałość po 24 godzinach. Nadmiar produktu należy usunąć do momentu rozpoczęcia procesu twardnienia, jest na to ok. 5 minut od momentu nałożenia plasteliny. Do obróbki naprawianej części można przystąpić po ok. godzinie od aplikacji.
Sugerowana cena detaliczna to ok. 16–17 zł/opakowanie.

Autor: mk
1komentarzy