Kamizelki i pochwy na narzędzia dla majsterkowiczów

Zarówno kamizelki jak i pochwy są sposobem na lepszą organizację prac, bo dzięki nim narzędzia mamy pod ręką. Pomagają w wykonywaniu prac wymagających mobilności i jednoczesnego używania wielu akcesoriów.
 • Pas na narzędzia

  Pas na narzędzia z kieszeniami do przechowywania

  Topex
 • Zastosowanie opaski magnetycznej

  Opaska magnetyczna zapinana na rzep ma możliwość regulowania długości dostosowując ją do obwodu nadgarstka.

  Stanley
 • Skrzynka na narzędzia

  Jeśli nie gustujemy w kieszeniach na narzędzia, w narzędziowych kamizelach i pochwach, zawsze możemy wykorzystać organizery lub narzędziowe skrzynki. Jednak ich noszenie może być kłopotliwe - szczególnie przy dużych gabarytach.

  Stanley

Przy okazji stosujący je mężczyźni wyglądają bardziej męsko, a w miejscu, gdzie majsterkują jest szansa na utrzymanie większego porządku.

Kieszenie i pasy narzędziowe na początek

Warto pomyśleć np. o specjalnej kieszeni na gwoździe i podstawowe narzędzia. Kieszenie takie wykonywane są z mocnego materiału, np. ze wzmacnianego nylonu. Często mają dodatkowo na zewnętrznej stronie kilka mniejszych kieszeni. Wzmacniane bywają nitami. Założyć je można na specjalny pas na narzędzia. Czasem takie pasy sprzedawane są w komplecie z narzędziowymi kieszeniami. Mogą mieć np. zawieszki na młotek.

Kamizelka narzędziowa to wygoda podczas prac

Majsterkowiczowi przyda się też kamizelka narzędziowa ułatwiająca dostęp, przechowywanie i przenoszenie najczęściej używanych narzędzi. Ma często też kieszonkę na telefon komórkowy. Kamizele takie wykonane są z przewiewnego materiału, ułatwiającego oddychanie skóry. Można regulować ich rozmiar. Mają wzmocnienia w miejscach, które są szczególnie narażone na przetarcie.

Czasem przydaje się pochwa na narzędzia

Można w niej nosić np. wkrętarkę lub wkrętarkę, tak jak kowbojski pistolet na Dzikim Zachodzie. Ma wytrzymałą, często skórzaną, konstrukcję. Duża wewnętrzna kieszeń umożliwia przechowywanie wiertarek o różnej wielkości i typie. Dopasowanie wielkości kieszeni do typu używanego narzędzia umożliwia pas zaciskowy. W zewnętrznych kieszonkach trzymać można wiertła.

Opaska magnetyczna na nadgarstek

Umożliwia przytrzymywanie w bezpośrednim zasięgu pracy drobnych przedmiotów, które lubią się gubić. Takich jak metalowe śrubki, gwoździe, nieduże wiertła. Dodatkowy rzep pozwala na przytrzymanie przedmiotów niemetalowych, np. ołówka. Regulowana długość opaski umożliwia dostosowanie jej do każdego rozmiaru dłoni. Rozwiązanie sprawdza się przy pracach na wysokości lub drabinie, gdy nie mamy dostępu do organizera z narzędziami. Opaska jest też pomocna, gdy przykręcamy lub obrysowujemy przedmiot, który przytrzymujemy stale jedną ręką, a nie może on zmienić swojego położenia.

Polecamy poradnik: Odzież i sprzęt BHP dla majsterkowicza 

Autor: Grażyna Zwolińska
0komentarzy