Układanie płytek – ile to kosztuje. Jak nie dać się oszukać

Kafelkarzy i płytkarzy nawet w jednym mieście są setki. Przyglądamy się stawkom, jakich życzą sobie fachowcy i radzimy, jak sprawdzić taką firmę.
  • Ściany i podłoga z płytek

    Ściany i podłoga z płytek to już efekt. Zanim go się doczekamy, połowę sukcesu stanowi wybór odpowiedniego kafelkarza.

    Ceramika Paradyż

Zanim wybierzemy robotnika, który w naszym domu czy mieszkaniu ułoży kafle na ścianie i podłodze, rozejrzyjmy się za takim, z którego pracy będziemy naprawdę zadowoleni. Fachowiec fachowcowi nierówny. Stawki też kafelkarze i płytkarze mają różne.

Cennik podstawowy

Skucie starych kafli ściennych czy podłogowych kosztuje około 20 złotych za metr kwadratowy. Przygotowanie podłoża pod nowe płytki, a więc wyrównanie powierzchni ścian lub podłogi to około 10–12 złotych od metra. Fachowcy za układanie płytek biorą przeważnie od 25 do nawet 70 złotych za metr kwadratowy. To mniej więcej tyle, ile kosztują kafelki. Tak wygląda cennik podstawowy.

Kiedy cena może wzrosnąć

– Ja akurat biorę 40 złotych za położenie płytek już z fugowaniem – przyznaje Jacek Krasucki z Bydgoszczy, prowadzący zakład remontowo-budowlany. – U mnie cena jest jednakowa zarówno w przypadku układania płytek ściennych, jak i podłogowych. Może jednak wzrosnąć. Na przykład wtedy, gdy klient chce, aby brzegi kafli oszlifować.

Usługi dodatkowe podczas układania płytek

Do najdroższych prac należy układanie gresu na schodach. Kosztuje nawet ponad 100 złotych za metr kwadratowy. Dwa razy tyle kosztować może wykonanie ozdobnych półek z kafli. Czasem klient chce, aby fachowiec wywiercił otwory w płytkach. Taka usługa to wydatek rzędu 25 złotych za metr kwadratowy. Usługa obejmuje wiercenie otworów w glazurze do średnicy 12 milimetrów. Kto chce, aby fachowiec wywiercił w szkle otwory o średnicy 6–11 milimetrów, musi liczyć się z wydatkiem około 5 złotych za sztukę.

Radzimy: Jak dopasować kolor fugi do płytek. Zobacz zdjęcia

Ozdobne wałeczki i szlaczki to zazwyczaj 15–20 złotych za metr bieżący. Za montaż ozdobnych listewek trzeba zapłacić średnio 12 złotych za metr. Inne usługi – na życzenie klienta. Kafelkarz może przecież wszystko. Nawet kupić swojemu zleceniodawcy kafle i je przywieźć. Może za to naliczyć dodatkową opłatę. Choćby 100 złotych za tę „usługę" plus koszty transportu.

Wybór kafelkarza to połowa sukcesu

Na co trzeba uważać przy wyborze kafelkarza? – Na cenę – uważa Krasucki. – Osoba, która przedstawia się jako fachowiec i życzy sobie np. 20 złotych za układanie metra kwadratowego dowolnych kafli, może tym fachowcem nie być. Klient zorientuje się dopiero wówczas, gdy płytkarz rozpocznie już pracę.

Tutaj podpytaj o fachowca

Lepsza od reklamy jest poczta pantoflowa. Zanim wybierze się kafelkarza, warto rozeznać się wśród krewnych i znajomych, kto kogo miał i kogo może polecić. O te same informacje i namiary można poprosić obsługę sklepu, w którym kupujemy kafle. Sprzedawcy często mają gotową listę robotników z nimi współpracujących. Na budowie też warto popytać. Murarze czy zbrojarze-betoniarze zazwyczaj mają wśród swoich znajomych takie osoby. Zdarza się, że płytkarze „z polecenia" stosują zniżki, choćby 5 złotych od metra kwadratowego ułożonych płytek. Na stronie internetowej Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy też są namiary na rekomendowanych glazurników.

Dobrze wiedzieć: Jakie płytki podłogowe wybrać do salonu 

Sprawdź płytkarzy w internecie

Jeśli nie mamy nikogo zaufanego, dobrze jest prześledzić serwisy ogłoszeń tzw. tematycznych. Choćby remontowo-budowlanych. Anonse są często darmowe, więc ofert kafelkarzy pojawia się mnóstwo. Niektóre portale pozwalają dodać poniżej danego anonsu ocenę i komentarze. To osoby, które już korzystały z usług płytkarza, wystawiają noty. Dzięki nim wiadomo, z kim ma się do czynienia.

Na portalach czyha jednak niebezpieczeństwo: niektóre opinie są publikowane przez podstawione osoby. To znaczy, że np. sam fachowiec zachwala swoje usługi, przedstawiając się jako zadowolony klient. Może być też tak, że konkurencja dobremu pracownikowi psuje opinię, dodając negatywne wpisy na jego temat.

Podpisz z fachowcem umowę

Wtedy z pomocą przyjdą fora internetowe. Sami internauci przyznają, że to źródło prawdy. Wielu z nich poleca osoby, pracujące na czarno. Stawki są często o 30 procent niższe niż u legalnych płytkarzy, prowadzących działalność gospodarczą. Minus jest jednak taki, że kafelkarze, którzy nie podpisują z klientem umowy, w razie niedoróbek, mogą nie chcieć słyszeć o zrobieniu poprawek w ramach reklamacji. Gdy też dostaną zaliczkę, nazajutrz mogą nie pojawić się w pracy.

Warto przeczytać: Jak złożyć reklamację na źle wykonane usługi budowlane 

Uważaj na terminy

Zdecydowaliśmy już, do kogo zatelefonować. Gdy dzwonimy do fachowca i pytamy o możliwy termin rozpoczęcia pracy, a on odpowiada, że jest dyspozycyjny już od jutra, to także trzeba się zastanowić. Gdyby przecież był najlepszy w tym, co robi, miałby wiele zleceń i kolejki oczekujących. 

Autor: Katarzyna Piojda
41komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (41)

"Na stronie internetowej Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy też są namiary na rekomendowanych glazurników." - nieprawda, kursy organizują od maja 2015.
cytat ze strony: "Aby znaleźć się w gronie Glazurników Rekomendowanych przez Polskie Zrzeszenie Płytkarzy wykonawca musi wziąć udział w 3 etapach projektu stworzonego na bazie podstawie "Standardów Prac Glazurniczych" - publikacji PZP."
i dalej:Kurs branżowy skierowany jest do osób zawodowo zajmujących się pracami wykończeniowymi w tym układaniem glazury i realizowany będzie poprzez : I ETAP - 3 szkolenia z 3 tematów, które realizowane będą w znanych punktach handlowych np. w Toruniu Firma Servitor
1. spotkanie na temat : "System zabudowy w nowoczesnej łazience" + informacja o projekcie
2. spotkanie na temat :"System kabina w nowoczesnej łazience"
3. spotkanie na temat : "Hydroizolacja tarasów, balkonów, łazienek" + informacja o lekcjach i teście on-line II ETAP - wizyty koordynatora PZP na budowie + weryfikacja warsztatu pracy III ETAP - lekcje on-line + test kompetencji
Na zakończenie kursu branżowego uczestnicy otrzymają certyfikat wydany przez PZP i Cech Glazurników "Glazurnik Rekomendowany przez Polskie Zrzeszenie Płytkarzy", oraz wydaną przez PZP w marcu 2015 r. publikację "Standardy prac glazurniczych".
CERTYFIKAT WYDAWANY JEST NA 2 LATA , W CIĄGU TEGO CZASU NALEŻY : - w roku kalendarzowym zgłosić nie mniej niż 2 zrealizowane prace / rok, z zastosowaniem materiału ceramicznego – formularz + zdjęcia, - uaktualniać posiadaną wiedzę poprzez branie udział w wyznaczonych aktywnościach szkoleniowych.
Kurs branżowy "Rekomendowany Glazurnik" realizowany będzie w całej Polsce. Start projektu 22 maja 2015.
Jesienią 2015 roku Polskie Zrzeszenie Płytkarzy uruchomi na stronie internetowej wyszukiwarkę rzetelnych glazurników, którzy po ukończeniu kursu branżowego i weryfikacji cechowej otrzymają rekomendację PZP dla siebie lub swojej firmy. W naszym serwisie będzie można znaleźć zweryfikowanych przez PZP rzemieślników wyszukując wg miejscowości, województwa i nazwiska.
antonui, 01.07.2015, 17:51
Co daje opisany certyfikat?
Jest to jedynie papierek i tyle.
Owszem, płytkarzy jest sporo ale znaleźć wśród nich fachowca jest bardzo trudno.
Większość nie zna się na materiałach.
Nie potrafią wykonać prawidłowych hydroizolacji.
Nie mają pojęcia jakie są obecnie materiały na rynku.
Dla kogo podajecie powyższe ceny usług?
Jeżeli chcecie mieć porządnie wykonaną robotę to z pewnością fachowiec będzie się cenił. Wybór ceny i fachowca pozostawiam Wam.
Podolny, 27.04.2016, 07:12
Hej wielkie dzięki za wpis dla nas ! My homepage :: Inga
EJ, 21.04.2020, 03:20
Odpowiedź krzywdzące jest dla potencjalnych Klientów wspominanie że kwota za płytki to 40 zł. Prowadzę legalną firmę w województwie mazowieckim, za płytkę biorę 75-105 zł uzależnione jest to od tego czy wykonujemy stabilizację płytek, jaki materiał Klient wybrał jeśli jest to bardzo twarda płytka gresowa na ścianach nie ma mowy o kwocie 75 zł m2. Powód prosty jest taki tarcza rubi w maszynie na wodę nie wystarcza na obszlifowanie obustronne 10 mb szlifowanego naroża 45 stopni. Zakup maszyny na wodę dobrej maszyny waha się w granicach od 5000-8000 zł. Realizację wykonuję na najwyższym poziomie jakości, płytki są zawsze przeglądane, dobierane krzywiznami tak by na ścianach nie było tego widać, chyba że płytka ma wzór wtedy trzeba robić to z zachowaniem tego wzoru. Z całym szacunkiem utrzymanie legalnej firmy w tym kraju z założenia która chce się rozwijać i nadążać za terendami na rynku nie ułoży płytek po 40 zł. Ja jako osoba czasem poszukująca podwykonawców mogę powiedzieć za mniej niż 70 zł m2 nie znalazłem bardzo dobrego płytkarza jedynie dobrego!
Dariusz Leśniak, 18.05.2016, 07:14
Wybacz Dariusz ale szkoda że więcej nie bierzesz za położenie płytek... takie ceny pomyleńcy chyba z zagranicy macie.. aby tylko zedrzeć ile tylko się da... Tyle tylko głupi zapłaci... Czemuś biedny? boś biednyś..
Damian Nowak, 26.05.2016, 00:39
czesc. odwiedzilem ta strone gdyz.... potrzebuje plytkarza. pomijajac wszystko co zwiazane z tematem, o dobrym plytkarzu sobie przypomnialem umowione na poniedzialek , ale madre slowa tu przeczytalem. ......czemus biedny........ prowadzac od kilku lat biznes stwierdzam ze zarabiasz tyle na ile sie cenisz. i tego sie bede trzymal gdyz od momentu jak na to wpadlem stopa zyciowa wzrosla bardzo znacznie. pozdrawiam
Rutkowski, 13.06.2016, 20:22
dziwna cena ? to ja wolę za 55zł/m2 kłaść foto tapety, pomyleńcu !!!!
realista, 03.04.2017, 16:42
ja biore po 200 za m2 samych plytek a np za schody po 300 zl mb stopnia z podstopniem
Marec , 23.09.2017, 22:06
Komentarz został usunięty.
Dokładnie, dla profesjonalnego glazurnika, to ceny podane w tym artykule to jakiś absurd. Przy tych cenach miałbym miesięczny przychód na poziomie ujemnym. (Po odliczeniu kosztów prowadzenia działalności, ZUS, podatki, księgowość, paliwo, itp, a także narzędzia i ich eksploatacja....) Normalna cena za m2 płytek w Warszawie to około 100zł. Wiadomo, że wszytko zależy od okoliczności, od metrażu, rozmiaru i typu glazury itp. Mimo to uczciwy przedział to 80-120zł za sam montaż płytek. I proszę pamiętać, nie mówię tu o układaniu najtańszej płytki w garażu u dziadka, tylko najwyżej jakości w ładnej zaprojektowanej łazience.
Łukasz Szymiec, 03.07.2016, 20:12
We łbie Ci się człowieku pomieszało.
Adamski, 25.02.2018, 19:45
Taki fachowiec jak ty powinien brać 400zł,.za m2jaką bierzeż 75-105 to szkoda żebyś czyścił narzędzia.Jedz do Anglii,albo do Niemiec.
PŁYTKARZ, 20.11.2017, 12:12
Ze względu na zbytnio wygórowne ceny fachowca od płytek drugi raz wziąłem z Niemiec Firma bierze 15,00 euro za ułożenie płytek wraz z fugowaniem oraz z klejem ! Identycznie z elektrykiem, od 10 lat biorę firmę z Niemiec.
Nasi fachowcy podurnieli z cenami.
Adamski, 25.02.2018, 19:44
To jest kompletne zdzierstwo
Malik, 15.06.2018, 15:25
zdecydowanie się z toba zgadzam 40 zł to kwoty z przed 10 lat.
manio, 22.09.2018, 21:52
ja wziolem fachowca w malopolsce- ,polozenie plytek na wylewce 36m2 powiedzial mi 50zl od metra zgodzilem sie natomiast w 2 pomieszczeniu za zerwanie 10m2 i polozenie nowych powiedzial 140zl pognalem goscia i doszedlem do wniosku ze fachowcy wyjechali a zostali cwaniacy
ryszard, 18.09.2016, 17:51
ja pracowałem w anglii i niemczech wiem jacy tam są fachowcy - bardzo marni tacy co sobie w polsce nie radzili ,tam kazdy jest dobry a u nas są wieksze wymagania tylko z ceną gorzej ...
nowak , 20.12.2016, 21:26
Ja w domu wszystkie remonty wraz ze spawaniem łukowym w osłonach CO2 wykonuję sam.
U sąsiadów po remoncie wykonanym 30 lat temu wykonywali ponowny remont!!! U mnie mozaika klejona do wzmocnionego podłoża na osakrylu - trzyma się znakomicie, cylkinowana maszynowo (jeszcze pożyczoną z budowy od pseudofachowców) cykliniarkę naprawiałem sam (kleiłem butaprenem do bębna nową wykładzinę dywanową w miejsce zużytego i zeszmaconego filcu). Wcześniej musiałem bęben zdemontować i usunąć stary filc wraz z klejem rozgrzewając bęben w starym piekarniku kuchenki gazowej)!!! Wycyklinowaną mozaikę malowałem 4 x lakierem z Pewexu matowym bezbarwnym firmy "Bondex".
U mnie nie ma takiej potrzeby - oprócz powtarzanego co 8 lat malowania akrylowego. Położyłem gres na tarasie i schodach i daję na niego co najmniej 30 lat gwarancji, że w tym czasie nie odpadnie od niego ani jedna płytka. A taras był remontowany naprawiany metodą "Ceresit PCC" i jeszcze nadto swoimi sposobami bo beton na tarasie kupionego domu był stary i skarbonatyzowany, ponieważ nie był przez ponad 30 lat niczym zabezpieczony a był wykonywany w latach 90 = za komuny!!!
PS.
Ja nie jestem budowlańcem.
Mój ojciec był budowlańcem = wielokrotnym kierownikiem różnych budów!!!
Ja z wykształcenia jestem rolnikiem, mechanikiem i energetykiem rolnictwa.
AntyDupek, 13.09.2017, 19:31
U sąsiada układał gres jego szwagier zawodowy fliziarz.
Kiepskoooo!!!
Ja od zawsze u siebie w domach układam profesjonalnie. Choć nie jestem zawodowym fliziarzem = płytkarzem. Po moim poziomowaniu, gruntowaniu i układaniu płytek gresu żona upuściła z wysokości co najmniej 1 m ciężką ponad 2,5 kg ręczną maszynkę do mięsa.
I co?
I nic!!!
W płytce gresu szkliwionego 333 x 333 x 7 mm powstało jedynie małe wyszczerbienie.
Bez najmniejszych pęknięć!!!
A u sąsiada 1 litrowy słoik szklany z ogórkami konserwowymi - wypadając z lodówki rozbił płytkę = co najmniej cztery pęknięcia!!!
Co to znaczy pseudo-robota = fuszerka i profesjonalne układanie przez siebie samego!!!
Z ręcznym a także i "nożnym" wibrowaniem układanych płytek!!!
Po takim ułożeniu pod płytką nie ma wcale Żadnych ale to żadnych nawet najmniejszych szczelin i pustek!!!
Płytka z podłożem stanowi MONOLIT!!! Zaś płaszczyzna jest wypoziomowana we wszystkich kierunkach!!!
AntyDupek, 13.09.2017, 19:48
brawo ty!!! teraz policz czas pracy jaka wlozyles,zakup narzedzi lub zniszczenie swoic posiadanyc zaplac skladki,ZUS,nie zapomnij o DOSWIADCZENIU i PREFERENCJAC ktore tez sa wazne i wysoko cenione i teraz powiedz za ile bys wykonaal taka prace?
KONZIU, 28.08.2019, 01:20
U mnie kafelkarz za 7 dni pracy wziął tyle, iż wychodzi na to (licząc, że w miesiącu jest ok 22 dni roboczych), że na rękę na miesiąc zarabia ok 8,5tys. Nawet odliczając powyższe wydatki, to i tak wychodzi dużo powyżej średniej krajowej. Uważam, że kafelkarze liczą sobie zdecydowanie za dużo.
Grażyna, 13.09.2019, 20:40
partacze pojehali a fachowcy zostali
kowalsi jan, 06.10.2020, 17:54
ja wziolem fachowca w malopolsce- ,polozenie plytek na wylewce 36m2 powiedzial mi 50zl od metra zgodzilem sie natomiast w 2 pomieszczeniu za zerwanie 10m2 i polozenie nowych powiedzial 140zl pognalem goscia i doszedlem do wniosku ze fachowcy wyjechali a zostali cwaniacy
ryszard, 18.09.2016, 17:52
to sam skuj stare płytki i przygotuj posadzkę do położenia nowej okładziny i zapłać uzgodnioną wcześniej cenę...
Radek, 16.10.2016, 16:11
Jakże łatwo przychodzi Ci ocenianie innych. Gwarantuję Ci, że po skuciu 10 m kw robiąc nie u siebie a u kogoś stwierdził byś, że za takie pieniądze robić tego nie będziesz. Poklęcz 8 godzin nawet nie pracując to szybko dojdziesz do wniosku że głupoty gadasz.. A wiesz dlaczego fachowcy wyjechali ? Bo mieli dość takich palantów jak Ty !
Wachowski, 28.10.2016, 18:56
Teraz, powinno sie weryfikować także 'pracodawców'. Bo czasami znajda sie tacy, którzy tylko napsują ci krwi i będą kombinować tylko, co zrobić żeby było zrobione a nie zapłacić nic albo prawie nic. Rzadko sie tak zdarza ale sie trafiają ludzie którzy myślą że pozjadali wszystkie rozumy i wiedzą najlepiej wszystko.
Bart, 22.08.2017, 18:02
dobry fachowiec musi się cenić. Sorry, ale każda dobrze wykonana usługa musi mieć swoją ceną. położenie płytek to wcale nie prosta sprawa, zresztą widać po rynku, gdzie naroiło się amatorów od płytek, który nic innego nie robią, tylko partaczą robotę. Spoko, że po taniości, ale krzywe kafelki albo zle zafugowane to jakaś masakra. ja wiem, jak szukałam kogoś, kto położy mi płytki ręcznie formowane Vandersanden. 2 ekipy musiałem zwolnić, ale w końcu przyszedł gościu, który znał się na rzeczy. Tani nie był, ale przynajmniej robota dobrze zrobiona.
Tomek Kowalski, 22.02.2017, 20:29
Ja jestem w zawodzie od 30 lat i biore duze roboty glazurnicze specjalizacja plytki na rownej podlodze musza byc proste i razem z synami kladziemy dziennie okolo 50 do 100 metrow z fugowaniem oczywiscie po wyschnieciu i biore netto srednio 25 zl mozna latwo policzyc ile mozna zarobic zeby sie nauczyc roboty musicie koledzy jechac do USA tam zobaczycie jak powinna wygladzc praca glazurnika u nas w Polsce 90 procent to sa fachowcy ktorzy nie maja pojecia o kladzeniu plytek podstawa musi byc wszystko rowne proste wtedy przystepuje do roboty
dodo, 01.08.2018, 11:19
Zapraszam do wspolpracy. Chetnie zaplace 50zl/m2 Chcialbym wpierw zobaczyc wykonane realizacje.
flex, 18.09.2019, 23:38
25zł za metr to ja chętnie pana wezmę i zapewnię pracę na cały rok :-) pewnie nie będzie panu przeszkadzało że wezmę od klienta 100zł za metr za pana pracę gdzie klient będzie zadowolony że tak tanio a panu zapłacę za metr 25zł
Kowalski, 06.01.2021, 15:26
jak pan może tak zdzierać ! ja biorę 10zł za metr a skuwanie 0,50gr za metr kładzie pan chociaż na placki jak na fachowca przystało? ja to tam robie 200 metrów dziennie i na flaszke wystarcza i jestem zadowolony
polski fachowiec PRL, 06.01.2021, 15:47
Kafelki czy kafle to zdun kładzie . Glazura terakota płytki ect.. żadne kafelki i kafelkarze
Jestem, 06.08.2018, 17:40
[b]Romantic Piano[/b] @esif22
#background #beautiful #calm #cinematic
#commercial #contemplative #dramatic
#dreamy #elegant #emotional
#film #hopeful #inspiration
#inspirational #inspiring
#love #motivational #nostalgic
#peaceful #piano #positive
#reflective #romantic
#sentimental #slideshow
#soft #strings #thoughtful
#uplifting #wedding
http://v.ht/ewWH
Edwardler, 05.03.2019, 09:36
[b]Romantic Piano[/b] @esif22
#background #beautiful #calm #cinematic
#commercial #contemplative #dramatic
#dreamy #elegant #emotional
#film #hopeful #inspiration
#inspirational #inspiring
#love #motivational #nostalgic
#peaceful #piano #positive
#reflective #romantic
#sentimental #slideshow
#soft #strings #thoughtful
#uplifting #wedding
http://v.ht/ewWH
Edwardler, 05.03.2019, 23:49
I właśnie przez Jacek Krasucki z Bydgoszczy płytki kleimy za darmo.
Wzburzony, 29.08.2019, 19:22
i przez Jacek Krasucki z Bydgoszczy ludzie chcą żeby robić za darmo
Wzburzony, 29.08.2019, 19:24
i przez Jacek Krasucki z Bydgoszczy ludzie chcą żeby robić za darmo
Wzburzony, 29.08.2019, 19:27
szkoda słow ale w woli wyjasnienia dla pana za 40 zł i drugiego za 25 netto czy panowie wiecie co to jest estetyka ,uwazam ze nie wy pracujecie u staruszek co słaby wzrok mają słowo profesionalizm jest dla was obce.tych wszystkich metrowców zaprosze chętnie do zrobienia łazienki w domu za pare baniek ale po wpłaceniu kaucji za materiał skonczone debile
robert, 02.10.2020, 21:38
oni nie wiedzą co to jest etyka a co dopiero estetyka, jak można położyć 100m dziennie to już widać jacy to są fachowcy, komuniści co kładą na placki i na cement zamiast na klej, używając 5% cementu i 95% piasku takich fachowców jest pełno pod wiejskimi sklepami "u Maryśki" rozgrzewają się przed robotą wiśniowymi mózgojebami za 1,50zł
Kowalski, 06.01.2021, 15:57
"do nawet 70zł" nie wierze... za komuny brali więcej, 30zł tyle to tylko na podlasiu mogą brać żeby na tanie wino mieć, dopłacać do interesu żeby za 30zł, 5metrów na 3m 450zł pewnie jeszcze by chcieli żeby za swoje materiał kupić to teraz 450zł zysku - 2500zł za materiał dla klienta wychodzi minus 2050zł razy 4 takie fuchy w miesiącu -8200zł plus minus zus to ok -10.500zł tak się zarabia w polsce :-)
Kowalski, 06.01.2021, 15:20
Ludzie nie dajcie się oszukać na projektach domów na stronie regio dom !!! ja za projekt rezydencji 200m2 zapłaciłem 25zł a oni kradną i oszukują ! za projekt domu chcą minimum 2.500zł
Kowalski, 06.01.2021, 16:06
to ja za projekt zapłaciłem aż 100zł a oni chcą 2.500zł
Deweloper, 06.01.2021, 16:08