Holenderskie wiatraki

W Holandii domy mają swoje nazwy, a na polach i w sadach zbierać można... morskie muszelki. Wielu osobom wydaje się jednak, że to nudny kraj. Podobne budowle, ulice sprawiają wrażenie, że nie ma tu miejsca na indywidualizm.
Holenderskie wiatraki
Elektrownie wiatrowe są symbolem Holandii. fot. Agata Kaźmierczak
  • Holenderski dom
  • Holenderskie domostwo
  • Holanerskie pole tulipanów
  • Holenderskie wiatraki
  • Holenderskie kanały
  • Holenderski sad
Dodaj komentarz

Komentarze (11)

"O holenderskich domach można by powiedzieć, że są monotonne Jeden jest podobny do drugiego. Z drugiej strony są zadbane, kolorowe, nowoczesne. Domy równe dla każdego. Tu nikt nie może się wyróżniać. Dlatego tak bardzo trudno w Holandii stać się oryginalnym. Osiedla mieszkaniowe w miastach nie różnią się od siebie niczym szczególnym. Budowane na tzw. jedno kopyto powodują, że łatwo się zgubić". Monotonne- jednak za każdym razem można dostrzec coś innego, za każdym razem patrząc nawet na ten sam dom (dekoracje, roślinność) dostrzegamy coś nowego, więc ciężko tu mówić o monotonni. Po drugi "równe dla każdego" z tym również się nie zgodzę w pełni. Wystarczy trochę pojechać troszkę dalej niż tradycyjne osiedla, wydawało by się że to pałace królewskie z pięknymi ogromnymi ogrodami i własnymi przystaniami a to domy ludzi tylko trochę zamożniejszych a jest ich sporo. Więc różnią się one od siebie i to bardzo. poza tym są również przerabiane na domy mieszkalne stare kościółki. Więc gdzie tu nuda i brak miejsca na oryginalność. Po prostu nie ma sypiących się zaniedbanych domów.
Kaja, 09.01.2013, 19:58
Domy w Holandii? Takie se. Za bardzo podobne do siebie i rzeczywiście budowane dziwnie podobnie. A druga sprawa. te domy wyf=gladają jakby miał je zdmuchnąc pierwszy lepszy wiatr. Zdaje się,że nie są stabilne.
Zibi, 09.01.2013, 21:28
to chyba jednak nie w Holandii. jeśli ktoś uważa że są podobne do siebie to polecam podróż po Holandii;). A domy są bardzo stabilne, i jestem zawsze pod wrażeniem okien, które choć mają kilkanaście dobrych lat i są wielkie a jednak nie dmucha;). I to chyba nie w tym kraju to domu które miałby zdmuchnąć wiatr. poza tym w tym kraju jak w puzlach wszystko musi grać i z tego powinno się brać przykład u nas. nie ma sypiących, walących się domów.
Kaja, 09.01.2013, 21:55
języka albo jeszcze hujemorchen - dzień dobry (ale jak to sie pisze to nie wiem).
tot ziens , 09.01.2013, 21:40
Tygrys, 10.01.2013, 00:44
moim zdaniem mogą wydawać się nudne ale znudzić się nie mogą. Mają to coś co sprawiam że człowiek czuje się w tym kraju przyjemnie.... może sprawia to też inna kultura i ludzie ale domki na pewno się do tego przyczyniają ;)
Dziubak, 09.01.2013, 21:56
Bardzo dobry artykuł! Właśnie w takim stylu urządzę swój dom!
Gudacz, 09.01.2013, 22:07
Polecam okolice Breukelen. Ach...;)
Kaja, 09.01.2013, 22:18
O holenderski domach można powiedzieć, że są nudne, dlatego w kraju tulipanów należy niezwłocznie zaimplementować naszą, wspaniałą architekturę, opartą na domach - dworkach malowanych na różowo z zielonymi dachami i kafelkami w podmurówce.
Jarosław Bardzodobry, 10.01.2013, 08:07
Holenderskie budwnictwo to niowoczesne budownictwo. Bylam w Holu ponad 7 latek (jakos tak zlecialo). Urodzillam tam dziecko na ktore dostawalam niemale piniadze.A co do samej Holandi jako do kraju, to sadze, ze jest naprwde fajna, I to holenderskie pozdrowienie, hoj, ktre mozna uslyszec wszedzie. fajne wspomnienia,pozdrawiam
Gadulska, 10.01.2013, 13:20
Pieniadze2.pl - Porównanie ofert banków, kredyty, lokaty etc.
Julia Wroczyńska, 13.01.2013, 10:02