Holenderski dom

W Holandii domy mają swoje nazwy, a na polach i w sadach zbierać można... morskie muszelki. Wielu osobom wydaje się jednak, że to nudny kraj. Podobne budowle, ulice sprawiają wrażenie, że nie ma tu miejsca na indywidualizm.
Holenderski dom
Domy w stylu holenderskim są bardzo atrakcyjne, wygodne i przestronne. fot. www.domszych.pl
  • Holenderski dom
  • Holenderskie domostwo
  • Holanerskie pole tulipanów
  • Holenderskie wiatraki
  • Holenderskie kanały
  • Holenderski sad
Dodaj komentarz

Komentarze (11)

"O holenderskich domach można by powiedzieć, że są monotonne Jeden jest podobny do drugiego. Z drugiej strony są zadbane, kolorowe, nowoczesne. Domy równe dla każdego. Tu nikt nie może się wyróżniać. Dlatego tak bardzo trudno w Holandii stać się oryginalnym. Osiedla mieszkaniowe w miastach nie różnią się od siebie niczym szczególnym. Budowane na tzw. jedno kopyto powodują, że łatwo się zgubić". Monotonne- jednak za każdym razem można dostrzec coś innego, za każdym razem patrząc nawet na ten sam dom (dekoracje, roślinność) dostrzegamy coś nowego, więc ciężko tu mówić o monotonni. Po drugi "równe dla każdego" z tym również się nie zgodzę w pełni. Wystarczy trochę pojechać troszkę dalej niż tradycyjne osiedla, wydawało by się że to pałace królewskie z pięknymi ogromnymi ogrodami i własnymi przystaniami a to domy ludzi tylko trochę zamożniejszych a jest ich sporo. Więc różnią się one od siebie i to bardzo. poza tym są również przerabiane na domy mieszkalne stare kościółki. Więc gdzie tu nuda i brak miejsca na oryginalność. Po prostu nie ma sypiących się zaniedbanych domów.
Kaja, 09.01.2013, 19:58
Domy w Holandii? Takie se. Za bardzo podobne do siebie i rzeczywiście budowane dziwnie podobnie. A druga sprawa. te domy wyf=gladają jakby miał je zdmuchnąc pierwszy lepszy wiatr. Zdaje się,że nie są stabilne.
Zibi, 09.01.2013, 21:28
to chyba jednak nie w Holandii. jeśli ktoś uważa że są podobne do siebie to polecam podróż po Holandii;). A domy są bardzo stabilne, i jestem zawsze pod wrażeniem okien, które choć mają kilkanaście dobrych lat i są wielkie a jednak nie dmucha;). I to chyba nie w tym kraju to domu które miałby zdmuchnąć wiatr. poza tym w tym kraju jak w puzlach wszystko musi grać i z tego powinno się brać przykład u nas. nie ma sypiących, walących się domów.
Kaja, 09.01.2013, 21:55
języka albo jeszcze hujemorchen - dzień dobry (ale jak to sie pisze to nie wiem).
tot ziens , 09.01.2013, 21:40
Tygrys, 10.01.2013, 00:44
moim zdaniem mogą wydawać się nudne ale znudzić się nie mogą. Mają to coś co sprawiam że człowiek czuje się w tym kraju przyjemnie.... może sprawia to też inna kultura i ludzie ale domki na pewno się do tego przyczyniają ;)
Dziubak, 09.01.2013, 21:56
Bardzo dobry artykuł! Właśnie w takim stylu urządzę swój dom!
Gudacz, 09.01.2013, 22:07
Polecam okolice Breukelen. Ach...;)
Kaja, 09.01.2013, 22:18
O holenderski domach można powiedzieć, że są nudne, dlatego w kraju tulipanów należy niezwłocznie zaimplementować naszą, wspaniałą architekturę, opartą na domach - dworkach malowanych na różowo z zielonymi dachami i kafelkami w podmurówce.
Jarosław Bardzodobry, 10.01.2013, 08:07
Holenderskie budwnictwo to niowoczesne budownictwo. Bylam w Holu ponad 7 latek (jakos tak zlecialo). Urodzillam tam dziecko na ktore dostawalam niemale piniadze.A co do samej Holandi jako do kraju, to sadze, ze jest naprwde fajna, I to holenderskie pozdrowienie, hoj, ktre mozna uslyszec wszedzie. fajne wspomnienia,pozdrawiam
Gadulska, 10.01.2013, 13:20
Pieniadze2.pl - Porównanie ofert banków, kredyty, lokaty etc.
Julia Wroczyńska, 13.01.2013, 10:02