Umowa z wykonawcą na ocieplenie domu. Pomocny aneks

Eksperci ze Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) opracowali wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku.
  • Docieplanie d

    Gotowość do przyjęcia aneksu do umowy przez wykonawcę, to również dobry sprawdzian jego wiedzy i rzetelności.

    SOO

Dokument przygotowano z myślą o inwestorach indywidualnych, aby mogli oni kontrolować prace ociepleniowe na własnej budowie, bez studiowania wielostronicowych technicznych instrukcji i materiałów informacyjnych.

Przeczytaj: Ocieplenie domu: prawidłowe wykonanie i dobór materiałów 

Aneks do umowy ma pomagać w poprowadzeniu inwestycji zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami producentów. A prawidłowo wykonany system ociepleń przełoży się z kolei na pożądany i trwały efekt wizualny oraz oszczędności w kosztach zużycia energii do ogrzewania domu.

Przygotowany przez SSO dokument to zwięzły opis czynności niezbędnych przy każdej pracy ociepleniowej, bez względu na jej skalę. Zapisy aneksu są nieskomplikowane, zrozumiałe dla osoby spoza branży budowlanej, która chce ocieplić dom. Aneks do umowy podpowiada także, jak na każdym etapie prac, można sprawdzać realizację zobowiązań wykonawcy systemu ociepleń.

Gotowość do przyjęcia aneksu do umowy to również dobry sprawdzian wiedzy i rzetelności wykonawcy. Podpisując się pod takim dokumentem, wykonawca oświadcza, że jest odpowiednio przeszkolony, posiada doświadczenie w pracach ociepleniowych oraz zna obowiązujące przepisy i normy.

Załącznik do umowy zatwierdzony został przez członków komisji technicznej SSO, co oznacza, że jest to dokument uznawany przez wiodące firmy z branży ociepleń ETICS (External Thermal Insulation Composite System – bezspoinowy system ociepleń ścian zewnętrznych). 

Dokument dostępny jest na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. Zobacz pliki do pobrania

Autor: Bogna Skarul
0komentarzy

Polecamy