Szczecin: mieszkania komunalne. Lista chętnych za kilka dni

Za kilka dni, 25 marca poznamy nazwiska osób chętnych na mieszkania komunalne w Szczecinie.
  • Szczecin: mieszkania komunalne. Lista chętnych za kilka dni

    Array

Projekty wykazów zostaną wywieszone w siedzicie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych przy ul. Mariackiej 25, w siedzibach rejonów i na stronie internetowej zbilk.szczecin.pl.

Na liście będzie ok. 500 nazwisk, tyle ile jest mieszkań do wynajęcia. Lista nie będzie ostateczna, bo każdy będzie miał prawo się odwołać.

Procedura odwoławcza potrwa dwa miesiące. Dopiero w połowie roku poznamy tych, którzy na pewno otrzymają mieszkanie z zasobów komunalnych (w tym lokale socjalne, mieszkania w zamian za remont oraz mieszkania z zasobów TBS-ów).

W kolejce do wynajęcia mieszkania w Szczecinie obecnie czekaokoło 5,3 tys. osób. Tylko nieco ponad 2 tys.osób zło- żyło wniosek po raz pierwszy. Pozostałe 3 tys. to osoby oczekujące już wcześniej, w "starej kolejce", która przed zmianami liczyła ponad 16 tysięcy osób. Tym samym około 13 tysięcy osób nie zdecydowało się na powtórne złożenie wniosku. 

Autor: GDP
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Ponoć była weryfikacja wniosków. Nie prawda, żadnej weryfikacji nie było. Nikt nie chodził po domach i nie sprawdzał rzeczywistych warunków mieszkaniowych. U mnie i mojego ojca nie byli.Mieszkamy osobno i obydwoje wynajmujemy skromne pokoje.Znowu dostaną mieszkania znajomi i znajomi znajomych. Mnie nie chcieli przyjąć wniosku (młoda okularnica w w biurze obsługi interesantów - szmatława biurwa), rzekomo dlatego, że nie miałem wypełnionej rubryki przeznaczonej dla właściciela lokalu (który przebywa za granicą). Dopiero po awanturze skierowała mnie do ostatniego pokoju po prawej stronie na parterze. Tam powiedzieli, że muszę po prostu umieścić odpowiednią adnotację. Jakby okularnica nie mogła mi tego powiedzieć.No naprawdę nie wiem co jej zależało mi o tym powiedzieć. Korona by jej z głowy nie spadła. Struga wielką urzendniczke i traktuje ludzi z góry a tak naprawde to gówno się zna na robocie.
Szczecinianin, 20.03.2013, 20:03
Jest okazja i proponuję wpisywać przykłady skandalicznego zachowania urzędniczek, które pracują w ZBiLKu przy ul. Mariackiej. Uważam, że rzadko się już spotyka takie chamstwo
Wałkowa, 20.03.2013, 20:20
Niczym panowie życia i śmierci. Oraz ludzkiej egzystencji. Powinni się ostro wziąć do uczciwej, rzetelnej roboty a nie zgrywać wielkich i ważnych panów. To oni są dla nas a nie odwrotnie. A na chamstwo odpowiada się chamstwem. Mam się za każdym razem płaszczyć kiedy idę do urzędu. Dość tego!!!
Bogusław, 20.03.2013, 20:34