Szczecin: 500 osób dostanie mieszkanie komunalne

Jeszcze w tym miesiącu zapisani w kolejce na mieszkania dowiedzą się, kto pierwszy je dostanie. Listy będą gotowe pod koniec marca.
  • Jeszcze w tym miesiącu oczekujący dowiedzą się czy otrzymają mieszkanie.

    Archiwum

Ostatnie szczegóły i podpis prezydenta mają być gotowe w najbliższych dniach - usłyszeliśmy w magistracie.

 

- W drugiej połowie marca będą gotowe listy z nazwiskami osób, z którymi podpiszemy umowy najmu - precyzuje Tomasz Owsik - Kozłowski z Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie. - Ze względu na procedurę odwoławczą, pierwsi najemcy wejdą do mieszkań w lipcu.

Lista będzie wywieszona prawdopodobnie w siedzibie ZBiLK, przy ul. Mariackiej oraz być może w internecie.

Według wciąż jeszcze niezaakceptowanych planów, w tym roku miasto chce przeznaczyć 500 lokali do zamieszkania. Chodzi o różne mieszkania: komunalne, socjalne i do remontu.

W Szczecinie na mieszkanie czeka 5300 osób. Tyle osób przeszło przez sito kolejki mieszkaniowej. Termin na składanie wniosków minął w październiku ub.r. To efekt zmian w polityce mieszkaniowej Szczecina. Weszły w życie w czerwcu ub.r. Zlikwidowano poprzednią listę oczekujących, na którą wpisało się około 16 tysięcy osób.

Dlaczego kolejka tak się zmniejszyła? Bo przez lata sytuacja się zmieniła. Część osób ze starej kolejki znalazła mieszkania, inne zrezygnowały nie informując o tym. Były też przypadki zgonów, wyjazdów za granicę. Dlatego na tworzonej od czerwca nowej liście było 8 tysięcy nazwisk, a po weryfikacji zostało 5300. Ci, którzy byli w "starej" kolejce i stanęli do nowej, też mają szanse na mieszkanie. Jeśli złożyli nowy wniosek to w ciągu pięciu lat otrzymają punkty za okres oczekiwania w "starej kolejce".

Osoby, którym się nie uda będą musiały czekać na kolejną turę przyznawania mieszkań. W tej chwili nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kiedy wszystkie wnioski zostaną zrealizowane. 

Mariusz Parkitny

Autor: GDP
11komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (11)

Wiedzą na pewno kiedy i kto dostanie premie, to wiedzą napewno !
jan, 08.03.2013, 10:54
Powiedzcie mi moi drodzy, gdzie tu jest sprawiedliwość, inni dostają darmo a inni muszą płacić kredyt przez 20 lat. I tak większość mieszkańców budynków komunalnych to bieda i patologia która nie wnosi nic dobrego do tych budynków, ba a nawet ujmuje z nich. Jak patrze na to, to nie wiem czy śmiać się czy płakać.
ACE, 08.03.2013, 11:06
jestem podobnego zdania. Jedni zapieprzaja na nadgodzinach i nie mogą sobie pozwolić na więcej niż jedno dziecko, bo hipoteka ich zjada, a inni mają to gratis, parodia.
czytelnik, 08.03.2013, 14:45
jestem podobnego zdania. Jedni zapieprzaja na nadgodzinach i nie mogą sobie pozwolić na więcej niż jedno dziecko, bo hipoteka ich zjada, a inni mają to gratis, parodia.
czytelnik, 08.03.2013, 14:45
Nikt nie musi płacić kredytu, płacisz bo cię na to stać ! i nie udawaj wielce pokrzywdzonego!
jan, 08.03.2013, 14:46
Na te mieszkania składamy się wszyscy, tylko oprócz tego ja mam do spłacenia kredyt i nie stać mnie na więcej dzieci niż jedno, bo nie miałbym z czego spłacać kredytu i jak żyć... Gdzie sprawiedliwość jedni dostają za darmo, a drudzy muszą wynajmować albo płacić raty...
Nowak, 08.03.2013, 15:25
A przepraszam, kto Ci bronił złozyc wniosek?
yyyyyyzx, 08.03.2013, 16:36
na te mieszkania czeka każdy kto złożył wniosek do urzędu. Każdemu się takie należy.Ja też mam jedno dziecko nie mam kredytu i na drugie mnie nie stac. a kredytu mi nikt nie da
kowalski, 11.03.2013, 13:19
Dosyć tego pierdo-lamento zazdrośnicy jak byście mogli to byście g...o z pod siebie zjedli !!!!!!!!!
cool, 08.03.2013, 16:17
k... jak można było pomalować budynek w centrum miasta na tak zgniły zielony kolor ? za to powinna być sprawa cywilna, bo to dewastacja !
mietek, 08.03.2013, 18:36
Ludzie te mieszkania nie są za darmo. Stałam w kolejce 15 lat po mieszkanie do remontu. Podkreślam, że są to mieszkania dla biednych spełniających odpowiednie kryteria dochodowe. Remont ok 50 tys zł, czynsz mieszkaniowy 600 zł plus 350 zł za gaz (ogrzewanie)mies. Mieszkanie to rudera na parterze, oficyna z grzybem, na 4 osoby 37m. Wykupic na własnosc nie mozna. Więc pozdrawiam zazdrośników i niech sie cieszą że mogą wziąć kredyt
Symonowicz, 11.03.2013, 09:25