Projekty domów z poddaszem do adaptacji

Wybór projektu domu z poddaszem do późniejszej adaptacji jest najlepszą propozycją dla rodzin, które przewidują, że ich potrzeby mieszkaniowe z czasem mogą zwiększyć się. Jednocześnie ta opcja pozwala na rozłożenie w czasie wydatków związanych z powstawaniem domu.
  • Projekt domu Cztery Kąty II

    Projekt domu parterowego z niewielkim poddaszem do adaptacji

    projekty.regiodom.pl

Budynki z poddaszem do adaptacji to domy parterowe z mocnym stropem, który został zaprojektowany w sposób umożliwiający użytkowanie drugiej kondygnacji, bez konieczności wprowadzania dodatkowych zmian konstrukcyjnych. W domach z poddaszem do adaptacji wysokość poddasza wyznacza się na takim poziomie, aby mieszkańcy mogli swobodnie się tam poruszać.

Cenne informacje: Dom z poddaszem użytkowym: co zrobić, by był wygodny 

W projektach domów parterowych z możliwością adaptacji poddasza wszystkie pomieszczenia są zaplanowane na jednej kondygnacji. Na parterze umieszcza się więc nie tylko salon z kuchnią, ale także całą strefę prywatną z sypialniami i łazienką. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania codzienne życie rodziny będzie toczyć się na jednym poziomie, bez konieczności odbywania codziennych wędrówek między kondygnacjami. Jednak, gdy rodzina powiększy się lub postanowi zaprosić do wspólnego mieszkania również dziadków, to w prosty sposób, niewielkim kosztem i bez zmiany kształtu bryły będzie mogła uzyskać w dotychczasowym domu dodatkową przestrzeń mieszkalną.

Wykorzystanie niewykończonego poddasza

Przed wykończeniem poddasza jego powierzchnia nie musi być pusta. Z powodzeniem można ją wykorzystać na przykład na strych, na którym przechowuje się rzadziej używane sprzęty. Innym pomysłem na wykorzystanie tej przestrzeni jest początkowe przeznaczenie poddasza na cele pomocnicze i wydzielenie tam pralni, suszarni czy garderoby. Pozwoli to na zachowanie w domu porządku i sensowne rozdzielenie funkcji poszczególnych pomieszczeń.

Budowa domu rozłożona w czasie

Jedną z podstawowych zalet budowy domu z poddaszem użytkowym jest możliwość rozłożenia w czasie realizacji inwestycji i wydatków z nią związanych. Jeśli z różnych powodów wolimy wstępnie pozostawić niewykończoną przestrzeń na drugiej kondygnacji, to podczas pierwszego etapu powstanie bryła budynku i zostanie zagospodarowany jedynie parter. Rodzina będzie mogła od razu wprowadzić się i wygodnie zamieszkać.

A gdy uzna za stosowne, to podejmie się realizacji drugiego etapu. W jego trakcie konieczne będzie przede wszystkim zbudowanie trwałych schodów (jeśli wcześniej powstały jedynie schody tymczasowe, np. harmonijkowe), a następnie odpowiednie zaaranżowanie poddasza – wstawienie ścianek działowych, wydzielających poszczególne pomieszczenia, doprowadzenie niezbędnych instalacji oraz wykończenie wnętrz. Adaptując poddasze, można powiększyć powierzchnię użytkową domu nawet niemal dwukrotnie.

Niepowtarzalne skosy na poddaszu

Adaptacja poddasza pozwala na wykorzystanie różnych pomysłów aranżacyjnych – od stylu rustykalnego po rozmaite współczesne koncepcje, jak minimalizm.

Dla wielu osób to właśnie skosy tworzą niepowtarzalną, kameralną atmosferę, trudną do uzyskania w pokojach na parterze. Odsłaniając elementy konstrukcyjne dachu uzyskamy atrakcyjne uzupełnienie wystroju pomieszczeń. Jednym z warunków sukcesu zastosowania takiego rozwiązania będzie staranne zmontowanie więźby z drewna dobrej jakości.

Planując budowę domu i zastanawiając się nad sposobem urządzenia wnętrz, warto zwrócić uwagę na projekty domów z aranżacjami wnętrz, które dzięki załączonym wizualizacjom pozwalają na dużo lepsze sprecyzowanie wyobrażeń na temat przyszłego domu.Na zdjęciach z przykładowymi aranżacjami można obejrzeć pomysły architektów na zaplanowanie konkretnych pomieszczeń. To projekt wnętrza w projekcie domu Z71.Fot. projekty.regiodom.pl

Projekty aranżacji wnętrz pozwolą nam lepiej zorientować się w układzie pomieszczeń oraz ich proporcjach. A w sytuacji, gdy jednak z czasem okaże się, że dom parterowy całkowicie spełnia swoje funkcje i nie jest konieczne jego powiększenie, to poddasze z powodzeniem może nadal pozostać przeznaczone jedynie na cele gospodarcze.

Zapoznaj się z naszą bazą. Znajdź projekt wymarzonego domu: Projekty domów z poddaszem

Autor: tooba.pl
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

Gdzie są tu projekty???
Basia, 22.03.2013, 14:01
zapraszamy na stronę - http://projekty.regiodom.pl/serwis?action=s_sr&kondygnacje=1&poddasze=3
redakcja.regiodom, 25.03.2013, 09:36
Komentarz został usunięty.