Mieszkania do remontu w Szczecinie. Sprawdź, czy chcesz taki lokal

Znane są już terminy wizytacji 363 mieszkań do remontu. Za najbardziej zapuszczone trzeba będzie wydać ponad 100 tys. zł.
  • Mieszkania do remontu w Szczecinie. Sprawdź, czy chcesz taki lokal

    Na zdjęciu mieszkanie do remontu. Koszt remontu- kilkadziesiąt tysięcy złotych.

    Array

Szczegóły lokali upubliczniono dzisiaj na stronie www.zbilk.szczecin.pl. Na oglądanie każdego z 363 lokali będzie pół godziny. Pierwsze oględziny już w przyszłym tygodniu.

Chętnych na mieszkanie do remontu było kilka tysięcy osób. Pod koniec sierpnia wybrano 363 szczęśliwców. Przed podpisaniem umowy najmu mogą zobaczyć mieszkania i wybrać to, które im pasuje. Wizytacje potrwają do końca października. Kosz remontu wynosi od kilku tysięcy do 102 tys. zł. Najdroższy remont będzie w ponad 70-metrowym mieszkaniu przy ul. Konopnickiej. Do wymiany jest m.in: instalacja gazowa, elektryczna, wodnokanalizacyjna, ogrzewanie.

- Każde z mieszkań będzie dostępne dla przyszłych najemców przez około pół godziny. W każdym udostępnionym do oglądania lokalu wywieszony zostanie zakres prac do wykonania na koszt przyszłego najemcy - wyjaśnia Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.

Ostatecznie lokal otrzyma wnioskodawca z największą liczbą punktów. W przypadku takiej samej liczby punktów o przekazaniu mieszkania konkretnej osobie zdecyduje losowanie.

- Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy o przeprowadzenie remontu (zazwyczaj na okres 6 miesięcy), odebranie kluczy i rozpoczęcie prac. Po ich zakończeniu pozostanie jedynie podpisanie umowy najmu - dodaje Topmasz Klek.

Wnioski o zawarcie najmu będzie można składać od 5 do 12 listopada.
Przez okres remontu przyszli najemcy nie będą obciążani czynszem.

O mieszkanie z puli miasta starało się pod koniec ubiegłego roku 5307 osób. To był pierwszy nabór po rozwiązaniu tzw. kolejki mieszkaniowej. W kończącym się naborze mieszkania dostanie 509 osób (363 do remontu, reszta to mieszkania socjalne i w TBS).

Kolejny nabór na mieszkania planowany jest w przyszłym roku. Na razie nie wiadomo ile mieszkań będzie do wynajęcia.

Mariusz Parkitny

Autor: GDP
13komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (13)

102 tys. Chyba kogoś poj..ało. Jakby ktoś miał taka kasę to by się nie pakował w mieszkanie do remontu, za które będzie musiał płacić czynsz i być może nigdy nie będzie jego na własność. W tym ZBILK-u to pracują chyba sami optymiści :)
Fujarka Olga, 06.09.2013, 21:37
Połowa mieszkań bez łazienek i wc? I to ma być w centrum dużego miasta Unii Europejskiej? Z tymi kosztami remontów to chyba frajerów szukają ,płacić za nie swoje mieszkania taką kasę .ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha
Wojtek, 07.09.2013, 12:40
Wydaje mi się, że podawanie imienia, nazwiska i ulicy osoby starającej się o mieszkanie narusza ustawę o ochronie danych osobowych... art.6 ust. 1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące
zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
Kowalska, 07.09.2013, 12:55
zgłoś do GIODO jak masz wątpliwości
Bartek, 07.09.2013, 13:07
Powinni nadać numer znany tylko danej osobie i wyświetlić listę z numerami :)
ADI, 07.09.2013, 13:14
Są oni niereformowalni. W 2005 roku załatwiałem sprawę mojej matce w ZBiLK-u przy ul. Kościelnej. Gdy telefonowałem do ich biura mój telefon odebrała "pani urzędniczka" niezorientowana w sprawie, a oddając słuchawkę koleżance tak mnie zaanonsowała: ...jakiś menel do ciebie! Ta "pani urzędniczka miała" szczęście, że na drugi dzień opuszczałem Polskę na kilkanaście miesięcy, bo rozmowę miałem nagraną w moim telefonie. Mogłem jej nieźle zrobić koło pióra. Przypuszczam, że w kadrach tej instytucji niewiele się zmieniło.
moje nazwisko jest moje, 08.09.2013, 12:51
ja bym tam nie wzial takiego uzywanego, nie dosc ze trzeba remont robic ktory moze pochlonac duzo wiecej kasy niz to jest zapisane w umowie, to jedyne co zyskujemy, to wynajem takiego lokum. co innego nowe, od dewelopera, wchodzisz masz surowy stan, zaczynasz remont od zera, wiec wiesz czego sie spodziewac, a w uzywce, to nigdy nic nie wiadomo, co sie tam dzialo wczesniej. ja tam kupilem na malych bloniach na wzgorzach warszewskich i nie zaluje, mam cos swojego, co moge urzadzic pod siebie a nie pod wytyczne remontowe miasta.
mlody, 07.09.2013, 21:19
Jak można komuś dawać szansę na mieszkanie do remontu skoro ta osoba była eksmitowana z innego mieszkania za niepłacenie czynszu.
kos, 08.09.2013, 08:27
ZA TAKĄ SUMĘ (100tysięcy zł) MOŻNA Zacząć i skończyć BUDOWĘ DOMKU NA DZIAŁCE - SKARBÓWEK W Szczecinie jest tego najlepszym przykładem :-) , taką sumę dać w remont i NIE MIEĆ MIESZKANIA NA WŁASNOŚĆ !!!!
WIDAĆ ŻE W ZBILKu pracują SAMI DEB.LE !!!, a i jeszcze sąsiedztwo to też sami pijacy i degeneraci !!!! CZYLI PATOLOGIA !!!!
NIE KALKULEUJE SIĘ !!!, 08.09.2013, 10:04
Sama kupuję mieszkanie do remontu, kredyt biorę w Skoku Chmielewskiego. Jest to atrakcyjna oferta, bo mieszkanie jest bezczynszowe, w centrum, i co najważniejsze urządzę je sobie po swojemu.
Pyzaq, 09.09.2013, 19:13
Jestem w wielik szoku jak można dać ludzią takie meliny rudery do remontu po jednym z ogladania mieszkan doslownie kilka osob wymiotowalo smrod i ubostwo jak w 21 wieku moga istniec takie meliny ??? czy Pan Prezydent ogladal te mieszkania przed pokazaniem ludzia ???? to tylko nadaje sie do telewizji i prasy a koszty remontu tych melin sa kosmiczne mąż czeka juz 20 lat za mieszkaniem w koncu dostal je do remontu ale niestety ma malą ilosc punktow poniewaz nie jest alkoholikiem jaka tu sprawiedliwosc ??????nie licza sie lata oczekiwania tylko jakies glupie punkty
Ewa, 22.09.2013, 01:35
poprzednicy nazbierali tego po trupach do celu nie dając wyjść z sytułacj jaką społeczeństwu zgotowano winni za ten stan się duszą za krzywdy obywateli wielo letnie pustostany po 6|7 lat mając CBA NA PLECACH ZBiLK SZUKA ZBYTU OD ROKU 1990 EKSMITOWANO NAWET W NIEDZIELE TO DOBRZE że im to ucięto ale przeszli na inne działania konsekwentne rozliczenie każdego lokalu konsekwentnie rozliczyć urzędnika odpowiedzialnego. BEZ SPYCHANEK. A TEGO CO WYMYŚLIŁ TĄ GUPOTĘ I TYCH CO ZATWIERDZILI ROZLICZYĆ. ODDAĆ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM POTRZEBUJĄCYM Z UPUSTEM PŁACENIA CZYNSZU BY NIE DOCHODZILO DO DALSZYCH DEWASTACJI BY W OKNACH WISIAŁY CZYSTE FIRANKI. DOŚĆ TAKIEGO STANU DOŚĆ CWANIACTWA ,CHAMSTWA ,PYCHY ZBILKU .
czytelnik, 23.10.2013, 17:33
Odnośnie wypowiedzi kto pracuje w ZBiLKU 300% racji te chwasty trzeba usunąć i rozwiązać ręce tym co chcą zrobić coś dobrego dla mieszkańcó szczecina i szczecina Dotycz w szczegulności sektora W.G.N, gajewski,B.K.S.i M.landowski. W.G.K.iO.Ś.grabiec W.G .N. jankowski, W.U.i A.B.loch, W.O.R. i W.szmyd. W.G.N.krawiec, inni wiadomo. komuna padła zmiany w PREZEDENTURACH, RZĄDACH a wymienieni szkodzą. POZDRAWIAM SPOLECZEŃSTWO ZA WYTRWAŁOŚĆ A ICH ROZLICZYĆ .
czytelnik, 24.10.2013, 08:25