Ludzie dostali mieszkania socjalne. Wszystko dzięki gminie!

Sześć rodzin zyskało nowy dach nad głową, a bezdomny cztery kąty.
  • ledno

    - Przydałoby się jeszcze odnowić elewację - mówią zgodnie Łuszczowie

    Mariusz Kapała

Bywa, że na włodarzy gmin spadają gromy niezadowolonych obywateli. Tutaj, przy ul. Parkowej 3 w Lednie, jest inaczej. - To wójt nam zrobił. Obiecał w tamtym roku, że wyremontuje dach i słowa dotrzymał - pani Stanisława pokazuje na dach.

- Były przecieki, dach był po prostu dziurawy, a krokwie przegniłe, niektóre spróchniałe - tłumaczy Paweł Łuszcz, syn pani Stanisławy. - A teraz?! Jest dobrze. Zaczęto od wymiany krokwi, potem przyszły łaty i nowa dachówka. Poza tym pojawiły się rynny na całym budynku. Roboty wykonała naprawdę solidna firma z Jażyńca, z Wielkopolski.

W budynku na ul. Parkowej są mieszkania komunalne i socjalne, mieszka tutaj sześć rodzin, bo za rodzinę liczy się także pojedyncza osoba. Ostatnio zatem przybyły dwie rodziny i od razu skorzystały z dobrodziejstwa remontu.

- Zamieszkała rodzina Prętkiewiczów, którą eksmitowano z lokalu w Swarzynicach i bezdomny, pan Andrzej - wylicza wójt Stanisław Drobek. - Z tym ostatnim to był taki problem, że przez długi czas płaciliśmy za niego w noclegowni w Nowej Soli. Stwierdziłem, że 500 zł miesięcznie to dużo dla naszej gminy i przygotowaliśmy mu mieszkanie w Lednie. Zgodził się przenieść. Teraz ma cztery kąty, a przez urząd pracy udało się załatwić mu pracę w ramach robót publicznych, słowem człowiek wrócił do życia.

Koszt remontu w Lednie wyniósł gminę 46 tys. zł. Warto było! 

Autor: Eugeniusz Kurzawa
0komentarzy