Kwatery nad morzem - Last Minute. Spadają ceny za wynajem

Masz jeszcze trochę urlopu. Może warto go wykorzystać we wrześniu. Będzie spokojniej i trochę leniwiej. I na pewno można liczyć na obniżki.
  • Kwatery nad morzem - Last Minute. Spadają ceny za wynajem

    Metereolodzy od długoterminowej pogody zapowiadają, że początek września ma być bardzo ładny.

    Bogna Skarul

W pełni sezonu trudno znaleźć kwaterę prywatną za taniej niż 40 złotych od osoby za dobę. W tej chwili właściciele opuszczają ceny. Jak dużo?

 

– To już zależy od samych wynajmujących. Oni dogadują się bezpośrednio z zainteresowanymi. My ich tylko kontaktujemy – mówi pracownik w biurze wynajmu.

Ale chętnych na takie kwatery nie ma już wielu. Za to nie narzekają właściciele apartamentów. Na świnoujskiej tzw. nowej promenadzie 4-osobowy apartament można wynająć już za 200 złotych za dobę.

– Mówimy o koszcie dla 4 osób, bo tyle zwykle przyjmowanych jest w apartamentach – mówi jeden z pracowników biura pośredniczącego w wynajmie. – Chętnych nie brakuje.

W tej chwili w Międzyzdrojach trudno jest znaleźć apartament za mniej niż 300 zł za dobę. Ale już na wrzesień jest sporo wolnych miejsc.

– Liczymy jeszcze na turystów na początek września – mówi pani Ania, która zajmuje się wynajmowaniem pokoi i apartamentów w Międzyzdrojach. – Sporo właścicieli mieszkań na wynajem zdecydowało się na danie mi do dyspozycji swoich apartamentów właśnie do połowy września. Ale na pewno wtedy ceny ulegną obniżeniu.

W kompleksie Baltic Home, na nowej promenadzie w Świnoujściu, 2-osobowy apartament w tej chwili kosztuje jeszcze 300 złotych za dobę, ale już od przyszłego tygodnia 200 zł. Różnica jest więc spora, no i warunki dużo lepsze, niż na kwaterze prywatnej.

– Na kwaterze to człowiek nigdy do końca nie wie, co go czeka, jakie warunki – powiedziała nam wczoraj Monika Jaruzelczyk z Poznania, z którą rozmawialiśmy na nowej promenadzie. – W zeszłym roku na przykład trafiłam fatalnie. Co prawda to nie było w Świnoujściu. Przez telefon właściciel zapewniał, że jest wszystko. A na miejscu okazało się, że łazienka jest jedna na dwa pokoje, a nie jak mówił właściciel, każdy ma swoją. W samym pokoju taka sobie wersalka, szafa, jakiś stół i jedno krzesło.

Wynajmujący mówią, że we wrześniu przyjeżdżają głownie ludzie, którzy chcą spokoju. Nie ma już młodzieży, rodzin z dziećmi. Dodatkowym atutem jest fakt, że od kilku lat wrzesień nad morzem jest naprawdę ładny. Nie ma już lipcowych upałów, ale jest ciepło, słonecznie.

Biura wynajmu apartamentów mają już w tej chwili sporo rezerwacji weekendowych na wrzesień, ale nie brakuje też ludzi, którzy przyjeżdżają na dłużej. Turyści rezerwują sobie miejsca nawet jeszcze na październik. 

Autor: Bogna Skarul
bogna.skarul@mediaregionalne.pl 

Autor: GDP
0komentarzy