Komornik zajął konto za zadłużone mieszkanie, którego nie ma

Komornik zajął konto bankowe. Na podstawie tytułu sądowego i zgodnie z wnioskiem wierzyciela, czyli wspólnoty mieszkaniowej. Niby za kolosalne zadłużenie mieszkania. Tyle, że osoba z zajętym kontem nie ma mieszkania.
  • Młotek

    - To musi być pomyłka sądu albo komornika - uważa obwiniony

    sxc.hu

Internauta zarzeka się, że nigdy nie był właścicielem żadnego mieszkania ani od nikogo nie wynajmował lokum. Od kilku lat mieszka za granicą.

Mężczyzna jest zameldowany w mieszkaniu swoich rodziców. List polecony z informacją od komornika odebrał brat internauty. To było pierwsze pismo w tej sprawie – wcześniej inne przesyłki, np. dotyczące postępowania w toku, nakazu zapłaty, o niestawiennictwie lub wyroku nie trafiły do obwinionego.

Czyżby ktoś pomylił naszego bohatera z inną osobą, która nosi to samo imię i nazwisko? Wina sądu czy wpadka komornika? Mężczyzna zamierza napisać skargę na komornika do sądu.

Jak może próbować wyjaśnić tę sprawę?

Autor: Katarzyna Piojda
10komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (10)

Cóż, mamy demokrację, sądy orzekają jak chcą, naginają prawo przy tym krzywdząc ludzi. Komornikowi w to graj.
Komornicki, 25.04.2012, 16:54
facet niepotrzebnie się przejąłeś !!! nie masz mieszkania, nie jesteś członkiem żadnej wspólnoty, olej całą sprawę!! na komornika i jego ekipę połóż h.j taki jak ze szczecina do polic!! niech się wspólnota martwi, skoro ma taki burdel w dokumentach.
franio franiowaty, 25.04.2012, 20:01
jak ma olac jak konto mu zajeli?
ds, 25.04.2012, 20:03
ja bym temu komornikowi leb ukrecil
sprawiedliwy., 25.04.2012, 20:01
"winni nie winni dostać powinni"
zbynek, 25.04.2012, 20:06
Skarga na czynności komornika może w ogóle nie przynieść efektu. Jeżeli wyrok zaoczny bądź nakaz zapłaty został rzeczywiście wydany bezzasadnie, należy wszcząć procedurę przed sądem, w celu ich uchylenia. W związku zaś z koniecznością dotrzymania ustawowym terminom i wniesienia środków zaskarżenia, radzę skorzystać z usług prawnika. Pozdrawiam!
Skajewski Doradztwo Prawne, 25.04.2012, 20:14
Jak można dopuścić do takiego wyroku,totalny bałagan i bezprawie w POLSKIM wymiarze sprawiedliwości.Jeżeli sędziowie będą ukrywać się za kurtyną imunitetu
i nie będą ponosić odpowiedzialności za bzdurne decyzje to takie wyroki staną się normalnością.Do czego doprowadza demokracja w wydaniu PO.Komornicy to odrębny temat bezczelności w swoich poczynaniach/przykłady w prasie i telewizji/
Rom, 26.04.2012, 08:30
STRASZNE, biedny pokrzywdzony człowiek i okrutny komornik.
ale nikt nie pomyśli, że przepisy w naszym Państwie są takie, że jeżeli człowiek jest zameldowany w mieszkaniu to odpowiada solidarnie za opłaty za to mieszkanie. Jeżeli rodzice nie płacą za mieszkanko, to synalek nie powinien się dziwić, że jest również obciążany należnościami.
JJ, 26.04.2012, 09:35
bzdury coz to odpowiedzialnosc zbiorowa co to wogole jest tez jak rodzice biora kredyt z jakiej racji potem dzieci maja oddawac pieniadze jak rodzice zupelnie gdzie ndziej mieszkaja to jest poprostu warte dania gdzies do sadu.a mieszkanie nigdy odpowiedzialnosc zbiorowa.
gregoriak, 24.09.2012, 04:23
Zapewne wierzyciel nie znal PESEL dłużnika bo gdyby nie to, do pomyłki by nie doszło. Trzeba spisywać dane przy zawieraniu umowy
Jodłowski, 13.12.2012, 04:12
Komentarz został usunięty.