Duży problem z wywozem dużych śmieci w Szczecinie

Stare meble od tygodni zalegają przy śmietnikach. - Dlaczego nikt ich nie wywozi? - pytają mieszkańcy Szczecina.
  • Duży problem z wywozem dużych śmieci w Szczecinie

    A oto widok śmietnika przy ul. Barnima. Takich miejsc jest w Szczecinie wiele. Odpady wielkogabarytowe będą odbierane po zgłoszeniu zarządcy lub właściciela posesji.

    czytelnik

Gdy 1 lipca ruszyła tzw. rewolucja śmieciowa, lokatorzy zaczęli wynosić na śmietniki wszystko, co zagracało im pokoje i piwnice. Wynoszono więc stare krzesła, łóżka, meblościanki, okna, drzwi. Przed wieloma śmietnikami wciąż leżą. Mieszkańcy są oburzeni, bo byli przekonani, że śmieci "znikną" od razu. Tak się nie stało. Bo terminy wywozu wielkogabarytów nie są tak częste jak opróżnianie śmieci z pojemnika na odpady zmieszane. Oto szczegóły.

 

* W zabudowie jednorodzinnej odpady wielkogabarytowe będą odbierane 4 razy w roku. Nie oznacza to, że musimy czekać trzy miesiące.

- Każdy właściciel takiej posesji może cztery razy w roku zadzwonić do firmy, która z jego posesji odbiera śmieci i umówić się na wywóz wielkogabarytów - tłumaczy Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu.

* W zabudowie wielorodzinnej (spółdzielnie, wspólnoty) wielkogabaryty będą odbierane 12 razy w roku.

- Na podstawie zapotrzebowania mieszkańców, zarządca będzie się umawiał z firmą śmieciową na konkrety dzień, o czym będzie informował mieszkańców odpowiednio wcześniej - dodaje Tomasz Klek.

Uwaga. Odpady wielkogabarytowe muszą być odebrane z posesji w ciągu 14 dni od zgłoszenia. Będą odbierane w ramach opłaty, którą co dwa miesiące wnosimy do urzędu za odbiór odpadów.

Zgłoszenia wywozu odpadów wielkogabarytowych należy kierować bezpośrednio do:

SEKTOR I

* REMONDIS Szczecin Sp. z o.o.
Mirella Mirosławska tel. 91 431 08 16 mirella.miroslawska@remondis.pl Urszula Bończuk tel. 91 431 08 16 urszula.bonczuk@remondis.pl

* Z.P.H.G. "JUMAR"
Bogumiła Kryczka tel. 91 4831 832 jumar.gminy@wp.pl

SEKTOR II i III

* SITA JANTRA sp. z o.o.
Arika Żukowska tel. 91 483 11 52 Arika.Zukowska@sitapolska.com.pl SEKTOR IV

* MPO Sp. z o.o. .
Barbara Majewska tel. 91 46 23 975 wew. 60
bmajewska@mpo.szczecin.pl 

 

Autor: Mariusz Parkitny 

Autor: GDP
3komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (3)

A gdzie administracja ?
kawusie popija w stołki pierdzi i kase za rzekome zarządzanie bierze
i byle by dalej od siebie problem odsunąć.
@, 01.08.2013, 09:12
jestes bardzo ograniczony skoro myslisz ze siedzimy i popijamy kawusie.Jestem admnistratorem i co z tym sie wiaze pierwsza osoba do kontaktu i moze wam sie wydawac ze to nic takiego , ale uwierzcie ze to naprawde ciezki chleb, czesto praca po godzinach lub w domu a sniadanie w locie a kawusia owszem i jest ale czesto zimna i pita przez pol dnia.
ja, 01.08.2013, 10:43
o czym czy człowieku pierniczysz wy nie robicie nic oprocz tych kawus i paplania jezorami o bzdurach przez 8 godzin popatrzcie na budynki nie sprzatane nie remontowane normalne slamsy a wy tylko drzycie o swoje stołki nieroby
slams, 01.08.2013, 17:14