Będą nowe mieszkania w Koszalinie

Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowuje się do budowy kolejnych mieszkań. Do wzięcia będzie ponad 100 lokali, ale stopniowo. Budowa będzie prowadzona etapami.
  • Będą nowe mieszkania w Koszalinie

    Obecnie na osiedlu Unii Europejskiej KTBS ma 232 mieszkania.

    Radek Koleśnik

Jest już gotowa dokumentacja i pozwolenie na budowę. Potrzeba jeszcze najważniejszego – pieniędzy.

 

– O spięciu finansowania będziemy rozmawiać z prezydentem po wakacjach – mówi Piotr Kroll, prezes KTBS. – Wtedy będzie wiadomo, jaki będzie nasz wkład, ile ze strony przyszłych lokatorów, ile z banku. Nowe mieszkania powstaną na osiedlu Unii Europejskiej, przy ul. Holenderskiej.

– To będą trzy segmenty, które będą kolejno budowane – mówi prezes KTBS. – Na początek stanie część z 36 mieszkaniami, potem z 38, a na koniec – z 34.

Budynek został zaprojektowany jako 10-klatkowy obiekt, o czterech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej, całkowicie podpiwniczony. Kondygnacja piwniczna, poza indywidualnymi tzw. komórkami, ma też mieć pomieszczenia wózkowni, suszarni oraz pomieszczenia techniczne.

– Jak dobrze pójdzie, to jesienią ogłosimy przetarg na wykonanie, a także dla banków. I jeszcze przed końcem roku zostałyby wylane fundamenty – mówi Piotr Kroll. – Na wiosnę prace przy budowie pierwszych 36 mieszkań będą kontynuowane. W sumie na realizację potrzeba 15 miesięcy. Jak będą wyglądały nowe „M"? Cztery będą jednopokojowe (ok. 33 m kw.), osiem – dwupokojowych małych (ok. 48 m kw.) i 20 mieszkań dwupokojowych dużych (ok. 55 m kw.) oraz cztery trzypokojowe (ok. 66 m kw.).

Kiedy nabór? Jesienią. Już teraz jednak do KTBS dzwonią zainteresowani z pytaniami o kolejne inwestycje. – Z moich szacunków, na podstawie tego zainteresowania, wynika, że jest 5 – 6 osób chętnych na jeden lokal – dodaje prezes. 

autor: Marzena Sutryk / gk24.pl

Autor: GDP
6komentarzy
Dodaj komentarz

Komentarze (6)

TBS owszem buduje mieszkania ale opłaty są takie, że niestety nie każdego stać na takie mieszkanie. Opłaty kolosalne.
monia, 29.07.2013, 09:45
Opłaty może i większe niż na swoim ale nie ma raty kredytu więc i tak wychodzi taniej niż kupić swoje i płacić 30 lat raty i czynsz więc jeśli ktoś nie chce kupować lub go nie stać to jest to dobry wybór, bo dlaczego społeczeństwo komuś ma fundować darmowe mieszkania np. komunalne tego nie powinno być w ogóle.
pit1110, 29.07.2013, 11:56
Jak nie ma raty kredytu ?? A skąd normalnie zarabiający człowiek ma wytrzasnąć 50 tyś zł na wpłacenie na konto TBSu ? Trzeba brac kredyt spłacać go, a dodatkwo placic opłaty które nie sa male
J, 29.07.2013, 15:20
Opłaty są jak za wynajem od prywatnej osoby i podobne warunki bo mieszkanie nigdy nie będzie lokatora chyba, że zmienią się przepisy, ale to chwilowo marzenia tylko. Partycypacja w kosztach też nie mała i nie każdego na nią stać więc większość biedniejszych i tak zaciągnie kredyt na 30 lat, a ci bogatsi z ukrytymi zarobkami dostaną w TBSie mieszkanko.
Ola, 29.07.2013, 15:48
Mylisz się. Już od 2011 roku jest ustawa, która umozliwia wykup tych mieszkań. Polecam lekturę tbs24.pl
Ja mieszkam w TBS od 3 lat i w zyciu bym się nie zadłużyla na 30 lat za mieszkanie deweloperskie ktore przez ten czas nalezy do banku
edyta, 29.07.2013, 16:56
Dokładnie, w myśl przepisów z 2011 roku, mieszkania z partycypacja kosztową po 10 latach od zasiedlenia będą mogły być wykupowane tak jak każde inne w spółdzielniach mieszkaniowych czy wspólnotach. Poza tym 50 tys to żadna kwota przy obecnych cenach za mieszkania, lepiej zapożyczyć się na taką kwotę, niż płacić raty przez 30 lat ;-)
pchelka_abc, 29.07.2013, 18:53