Płyny do mycia naczyń przyjazne alergikom (WIDEO)

Płyny do mycia naczyń potrafią być utrapieniem dla alergików i osób o wrażliwej skórze. Zobacz, jak zrobić domowy płyn do mycia naczyń.
  • Płyn do mycia naczyń można przygotować samemu

    Dzień Dobry TVN/x-news

W domach Polaków zmywarki do naczyń są coraz popularniejsze. Mimo to nie da się wykluczyć ręcznego zmywania naczyń. Korzystamy z niego, gdy mamy mało naczyń do umycia lub nie nadają się one do mycia w zmywarce. Aby detergenty zawarte w płynach do naczyń nie uszkodziły nam skóry, możemy sami robić ekologiczny płyn. 

Katarzyn Bosacka, prowadząca program "Wiem, co jem i wiem, co kupuję"  wyjaśnia, jak zrobić domowy płyn do mycia naczyń. Zapewnia, że to bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. Do przygotowania płynu do mycia naczyń, który będzie bezpieczny dla alergików wystarczy zwykłe tanie szare mydło, ocet, woda i soda oczyszczona.

 Polecamy lekturę: Domowe porządki bez detergentów

Sposób na domowy płyn do mycia naczyń 

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news 

Jaki płyn do mycia naczyń wybrać, żeby był bezpieczny dla naszej skóry?

Odpowiedzi na to pytanie Katarzyna Bosacka szuka u dermatologa, doktora Marcina Ambroziaka. Zobacz, dlaczego płyny do mycia naczyń podrażniają skórę oraz który płyn jest skuteczniejszy w walce z brudem – kupny czy domowej roboty. 

Przeczytaj PORADNIK: Domowe triki z wykorzystaniem octu, czyli sprzątamy bez detergentów 


Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Autor: redakcja.regiodom
0komentarzy